Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

trening na mase


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1
workout

workout

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 29 postów
Witam. mam takie pytanie wiem że trening z masą własnego ciała to trening siłowy ale czy dało by się na nim zbudować większą mase ?
  • 0

#2
phpl

phpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 146 postów
tak, możesz cwiczyc lafayem + odpowiednia dieta i może jakies odżywki
  • 0

#3
workout

workout

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 29 postów
aaa co to jest ten lafay? odżywki biore wiem że nie maja one tutaj najlepszej opini ale moim zdaniem są ok;d
  • 0

#4
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Olivier Lafay - "Trening siłowy bez sprzętu" oraz "Skuteczne odżywanie w treningu i sporcie"

Na masę dobra miska to podstawa.
  • 0

#5
workout

workout

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 29 postów
ok dzięki za szybką odpowiedź;d
  • 0

#6
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Zależy jaką masę masz na myśli, bawią mnie ludzie którzy 2 miesiące pochodzą na siłownie, wciskają w siebie wszystko co tylko ma dużo białka i potem mi mówią że zrobili 5 kilo masy. Zwykle odpowiadam wtedy "spoko" i na tym kończy się moją odpowiedz. Dlaczego? Bo zrobili 5 kilo masy ale kiepskiej jakości głównie zalewając się tkanką tłuszczową i potem jeszcze dodają "No troszkę mnie zalało, ale to się przerobi na mięśnie". I nie wiem już czy się śmiać czy płakać bo nie ma w fizjologi organizmu człowieka takiego procesu który magicznie przerabiał by tłuszcz w mięśnie. Przechodząc do sedna, da się zrobić masę i to naprawdę czysta mięśniówkę, czyli fachowo mówiąc tak zwiększy się przekrój poprzeczny mięśnia poprzecznie prążkowanego (jest to także jedna z wielu definicji siły w rozwoju człowieka). Warto wspomnieć jednak że kalistenika to nie to samo co ćwiczenia z wolnym ciężarem gdzie mięsień pracuje w środowisku izolowanym co pozwala na większe jego przyrosty. Wiec masa w dzisiejszych czasach to pojęcie względne. 3 proste zasady budowania mięśni znane chyba każdemu:

-Odpowiedni trening
-odpowiednie odżywianie
-regeneracja

i i masa ta czynna czyli mięśnie a nie bierna tkanka tłuszczowa idzie w górę, jednak jest to proces niekiedy trwający lata ;)

  • 0

#7
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
M6K3, piękny post, rep poleciał:) Kalkisteniką budujemy "czystą" masę i jest to proces który trwa ale i taka funkcjonalna masa jest tego warta. Jeśli ktoś chce "szybkiej" masy, to odradzam w ogóle trenować teraz. Wystarczy trzy miesiące przed wakacjami z odpowiednim wspomaganiem;D
  • 0

#8
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów
W sumie m6k3 powiedział praktycznie wszystko co na tą chwilę jest Tobie potrzebne a jaki zrobisz z tego użytek to Twoja sprawa.

Nie wiem do jakiej chcesz masy dobić i przy jakim wzroście ale po co Ci duża masa jeśli to nie sa mięśnie? Chcesz mieć zamiast kaloryfera bojler? Większa masa to zazwyczaj większe obciążenia dla stawów.

Chcesz budzić szacunek bo chyba po to chcesz masować to ćwicz ale nad rozwojem mięśni a wraz z ich wzrostem(hipertrofią) zwiększy się i masa oraz siła.

A pozatym jak już pisał mój przedmówca nie ma takiego cuda że tkanka tłuszczowa zamienia się w mięsień bo to są 2 zupełnie inne tkanki o różnym pochodzeniu, funkcjach itp :)
  • 0

#9
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Zahir dzięki :) warto spojrzeć na różnicę np miedzy kulturystami a profesjonalnymi gimnastykami, ci pierwsi "hodują" swoje ciało a u tych drugich kolokwialnie powiedział bym że mięśnie są skutkiem "ubocznym" treningu :D
  • 0

#10
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów

warto spojrzeć na różnicę np miedzy kulturystami a profesjonalnymi gimnastykami, ci pierwsi "hodują" swoje ciało a u tych drugich kolokwialnie powiedział bym że mięśnie są skutkiem "ubocznym" treningu :D


Można nawet powiedzieć, że gimnastycy nie chcą się rozrastać, żeby nie dźwigać zbyt dużego ciężaru, a tu jak na złość... :P No i do tego ich mięśnie są "z najwyższej półki", nie są napompowani - istna moc. :D
  • 0
"Aby prze­być ty­siąc mil, trze­ba zro­bić pier­wszy krok." - Bruce Lee

#11
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Dokładnie, ale to tylko jedna ze "stron medalu" bo każda z grup ma inne cele treningowe :D więc że tak powiem co kto lubi :D
  • 0

#12
workout

workout

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 29 postów
myślę że źle mnie zrozumieliście nie chodzi mi tu o mase tłuszczową tylko o mięśniową. hotdog posiadam kaloryfer i to całkiem nie zły więc nie zamieniłbym go na bojler;p a co do odżywek sa tą słabe gainery na dodanie trochę energii gdyż preferuję bardzo ciężkie treningi gdyż tylko po takich zauważam efekty mój organizm się bardzo szybko regeneruje dlatego mogę ćwiczyć nawet codziennnie.
  • 0

#13
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Tak, patrząc na gimnastyków widać piękno ludzkiego ciała. Siła, sprawność, wygląd idą tu razem. Taki właśnie powinien być sport. A dzisiejsi kulturyści więcej czasu spędzają przed lusterkiem i na solarium, niż na treningach. Eugene Sandow pewnie w grobie się przewraca:(
  • 0

#14
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Wiem, że masz 17 lat
Ile ważysz, ile masz wzrostu? Proponuję ci trening siłowy nie ilościowy. Siłowym zbudujesz masę i dużo musisz jeść :)
  • 0

#15
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów

Eugene Sandow pewnie w grobie się przewraca:(


Ee, on tam pewnie robi seryjki mostków. :D
  • 0
"Aby prze­być ty­siąc mil, trze­ba zro­bić pier­wszy krok." - Bruce Lee

#16
workout

workout

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 29 postów
cassi mam 186 cm wzrostu i 74 kg wagi myślałem nad treningiem siłowym ale mam problem z powtórzeniami bo np ile robił byś pompek na siłę np? ile podciągnięć ,ile przysiadów ile dipów ,ile pompek na poręczach, ile w staniu na rękach? z tym mam właśnie problem jeśli chodzi o trening siłowy;d
  • 0

#17
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Ja jestem w Twoim wieku i mam wymiary podobne (184/73).
Ćwiczenia robie w zakresie do 10 powtórzeń. Jeśli na przykład dam radę więcej w podciąganiu, to talerze do plecaka albo trudniejsza wersja.
  • 0

#18
workout

workout

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 29 postów
słyszałem że na siłe to 3-5 powtórzeń przynajmniej podobno tak to działa w przypadku trenowania na siłowni nie wiem jak to działa z treningiem z własną masą .
  • 0

#19
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów

słyszałem że na siłe to 3-5 powtórzeń przynajmniej podobno tak to działa w przypadku trenowania na siłowni nie wiem jak to działa z treningiem z własną masą .


Tu i tu wartości powtórzeń się nie zmieniają. Tylko różnie to jest u różnych osobników. :P Czytałem o ludziach, którzy robili rzeźbę na 10 powtórzeniach, dla innych to najlepsza ilość na masę.
Generalnie na siłę najlepiej nie przekraczać 5 w serii.
  • 0
"Aby prze­być ty­siąc mil, trze­ba zro­bić pier­wszy krok." - Bruce Lee

#20
workout

workout

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 29 postów
to co mam robić 5 pompek?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych