Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

mój trening - dobry czy nie? :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Kemal

Kemal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 6 postów
Siemka. Chciałbym zaczerpnąć informacji od ludu co do mojego aktualnego sposobu trenowania. A mianowicie chodzi mi o to czy nie jest on za długi, za krótki, czy zmienić pewne ćwiczenia itd.
Ćwiczę 6 razy w tygodniu>>>wt,cz,sb - biegam >>>pon,śr,pt - ćwiczę na siłowni.
Ważę 83kg przy wzroście 177cm. Na razie chciałbym zrzucić z 5 kilo tak do 77/78kg i wtedy nabrać siły a co za tym idzie masy mięśniowej. Co do mojego treningu na siłowni to wygląda on następująco:

15-20min rozgrzewka (10min bieg + 10min jazda na rowerku)
podciąganie nachwytem 6 - 12
podciąganie podchwytem 6-12
podciąganie podchwytem "wąski chwyt" 6-12
dipsy 6 - 20
pompki ze zmiana rąk 6 - 15
pompki wąsko 6 - 20
scyzoryki 6 - 40
brzuszki 6 - 40
przenoszenie 20kg na boki z uniesionymi nogami (hehe mam nadzieje, że rozumiecie) 6 - 40
wypychanie nogami na maszynie siedząc 180kg 4 - 30

Trening biegowy wygląda następująco biegam na stadionie około 30 - 35 kółek (400m jedno kółko).

Dopiero wracam do formy po półrocznej przerwie :blush:


  • 0

#2
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Kemal, jeśli na każdym treningu robisz tę wszystkie rodzaje podciagnieć, dipów itp. to program. Jest zbyt przeladowany. Napisałeś też 6-12. Nie bardzo wiem co to oznacza. Jeśli 6 to liczba serii, to też za dużo.

Zachęcam Cię do lektury "skazanego" i naszego FAQ. Dowiesz się tam wielu rzeczy dotyczących treningu. Bez tej wiedzy ciężko udzielić Ci rad. Droga na skróty do niczego nie prowadzi.
  • 0

#3
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
Trenowałeś kiedyś jakiś sport wytrzymałościowy? :)
  • 0

66668745.png


#4
Borys85

Borys85

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 115 postów

15-20min rozgrzewka (10min bieg + 10min jazda na rowerku)


To nie jest dobra rozgrzewka. Musisz delikatnie uruchomić stawy i mięśnie, które będą obciążane wysiłkiem/ciężarem podczas treningu. Później piszesz, że ćwiczysz podciąganie, pompki, etc. a z cytatu wynika, że nie rozgrzałeś górnych partii ciała. Nie zapominaj o tym, bo pewnego razu możesz skończyć trening bardzo szybko i boleśnie, nie ma sensu!


  • 0

#5
Kemal

Kemal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 6 postów
Przed wejściem na bieżnię rozgrzewam wszystkie stawy czego nie napisałem.

Szósteczka z przodu oznacza ilość serii (z przyzwyczajenia z metody Proteo System)

Trenowałeś kiedyś jakiś sport wytrzymałościowy?

Wcześniej nie ćwiczyłem żadnego sportu wytrzymałościowego. Od zawsze lubiłem ćwiczyć z dużą liczbą powtórzeń i z masą własnego ciała po części pewnie stąd trochę kondycji. :)


  • 0

#6
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Jeżeli wytrzymujesz 6 serii po 12 podciągnięć do naprawdę respekt :) Ale do głównie dlatego że organizm zaadoptował się do wysiłku a dokładnie układ nerwowy przystosował się do bodźca. Moim zdaniem za dużo robisz na raz podziel to na trzy dni albo więcej. Ja też ćwiczę często dlatego że kalistenike łączę jeszcze jeszcze z sportem zespołowym, z początku też myślałem że jak się chcę dobrze ćwiczyć to po treningu trzeba czuć skrajne przemęczenie. Jest to nieprawda przynajmniej dla treningu siłowego, w aerobowym jeszcze to jakoś przejdzie bo jego celem jest pobudzenie organizmu do swoich skrajnych możliwości w celu poprawienia wydolności czy spalenia tkanki tłuszczowej.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych