Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jakie ćwiczenia na barki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Łooo! ;) Brawo dla Ciebie Adam. ;) Polecasz pompki przy ścianie tyłem? Są o wiele trudniejsze... 
Ugięcia charakteryzują się pełnym zakresem ruchu. (Full Range of Motion)
  • 0

#22
Adam.Kalman

Adam.Kalman

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Instruktor
  • 74 postów

A czym się różnią ugięcia ramion w staniu na rękach od pompek w staniu na rękach?


W zasadzie niczym, jednak za "pompkę" przyjmujemy obniżenie ciała gdzie głowa jest powyżej poziomu rąk lub na linii rąk (na podłodze poniżej się nie da ;) ) a za "ugięcie" gdzie głowa jest poniżej poziomu rąk (poręcze, kółka).

 

Łooo! ;) Brawo dla Ciebie Adam. ;) Polecasz pompki przy ścianie tyłem? Są o wiele trudniejsze... 
Ugięcia charakteryzują się pełnym zakresem ruchu. (Full Range of Motion) http://www.youtube.com/watch?v=8nomXX1reOc


Tyłem, przodem... nie ma znaczenia, jak wygodniej, celem są i tak ugięcia bez asekuracji, ale jak ktoś chce, można serię tak i serię tak dla równego rozwoju, tyłem i przodem przy ścianie za każdym razem ciało pracuje trochę inaczej. Różnica znika dopiero wtedy kiedy ugięcie wykonujemy ze stania do stania bez asekuracji, wtedy trzeba robić prosto, bo inaczej się nie da :)

  • 0

#23
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Adam wielkie dzięki. Bardzo dużo wnosili na nasze forum. Rep dla Ciebie:)
  • 0

#24
dudek

dudek

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
witam jakie cwiczenia mozecie polecic na barki i biceps
  • 0

#25
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
biceps:
chin ups
Barki:
handstand push up

reszta użytkowników pewnie też coś dołoży :)
  • 0

#26
SnakeSkin

SnakeSkin

    BasketBarzz :D

  • Użytkownik
  • 49 postów
  • LokalizacjaWasilków
Barki: Pike Push Up, Pike Press
Bic: Pull Ups
  • 0

#27
Mateo

Mateo

    No excuses

  • Użytkownik
  • 125 postów
Australian pull up (różne chwyty i poziomy) pracują co prawda plecy i biceps, ale w odpowiedniej wariacji tylne aktony barków można też zaangażować do wysiłku.
  • 0
Uzależniony od ćwiczeń :D

#28
phpl

phpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 146 postów
Biceps: podciąganie( biceps wiekszy udzial bierze przy podchwycie, ale w nachwycie też pracuje).
Barki: Pompki w staniu na rękach, pompki w staniu na rękach poglębione, pike pushups.

To takie najbardziej z podstawowych wg. mnie. Możesz też użyć ciężarów i ćwiczeń izometrycznych. :).
  • 0

#29
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Na biceps wszelkie podciągnięcia rękoma, a barki wszelkie pchnięcia rękoma. Nie ma sensu wypisywać nazw ćwiczeń bo jest ich mnóstwo.
  • 0

#30
Rangers

Rangers

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 96 postów

(...)

Na tylną, najbardziej zaniedbywaną część barków dobre są pompki zwykłe, lecz ze stopami na ścianie (wchodzimy po ścianie w górę i zapieramy o nią stopy). to jedno z ćwiczeń przygotowujących do deski (planche).

(...)

 

Też szukam dodatkowych ćwiczeń na barki. Tutaj chodzi Ci o to co opisał P.Wade w Skazanym jako sposób dochodzenia do pełnych pompek w staniu? W sensie, że po prostu robisz pompki z nogami na podwyższeniu i stopniowo zwiększasz wysokość ustawienia nóg? Faktycznie tak dobrze chodzi na tylną część barków? Jaka jest optymalna wysokość ustawienia nóg tak żeby czuć barki jak najbardziej a jak najmniej klatkę i tricepsy?

 

Chodzi mi o to, żeby do zwykłych pompek w staniu które robię teraz 5x5 dodać kilka serii innego ćwiczenia, żeby zaatakować barki pod innym kątem. (chodzi mi w tej chwili o aspekt "body buildingu" bo chcę zwiększyć masę)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych