Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Proszę o ocenę planu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
Tomson

Tomson

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 105 postów
Proszę o ocenę poniższego planu. Piszcie ewentualne zmiany. Jestem otwarty na propozycje. Dodam, że bardzo zależy mi na wyrobieniu skośnych. Z góry bardzo dziękuję. :)
Poniedziałek: (biceps, triceps, barki)
Nachwyt:
Szeroki: 3x4 (wolno)
Szerokość barków: 3x4 (wolno)
Wąski: 3x4 (wolno)
Podchwyt:
Szerokość barków: 3x5 (wolno)
Wąski: 3x5 (wolno)
Wtorek: (brzuch, nogi)
Brzuszki 30
Super brzuszki: 40
Nożyce (poziomo) 25
Nożyce( pionowo) 25
Skośne
Plank: 4 min

Przysiady:
Przysiady z wyskokiem:
Wznosy na palcach:
Krzesełko: maks

Środa: WOLNE

Czwartek: (klata)
Dipy 2x15
Pompki ręce wyżej:
Pompki zwykłe:
Pompki ręce niżej:
Pompki hinduskie:
Pompki z wyskokiem:

Piątek: (brzuch, barki)
Pompki na rękach:
Pompki pikowe:
Próba stania na rękach
Brzuch:
Unoszenie prostych nóg do drążka:
Żabki:
Scyzoryk:
Unoszenie kolan (prawa, lewa (skośne)):

  • 0
Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili, pokaż że się mylili. Nie czekaj ani chwili dłużej.

#2
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
A ja bym Tobie nie radził dzielić treningów, tylko cale ciało przećwiczyć na jednej sesji. Nie jestem zwolennikiem splitów. Jednak jest to Twój wybór. Nie zbyt przeładowany plan? Po jednym ćwiczeniu na partię wystarczą. (przy full body workout ) ;) Przy pełnym treningu.
  • 0

#3
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
kurczę aktualnie ćwiczę splitem a nie FBW, i mój trening jest nawet podobny, tyle że wolne mam sobota/niedziela. Plus treningi kardio że tak powiem i spokojnie daję rade. Tyle że można powiedzieć że całe życie coś się ruszam to organizm przyzwyczajony :D. Jedyny problem takiego treningu to to że przy tylu ćwiczeniach na jedną partię w pewnym momencie ciężko robi się z progresem i można popaść w stagnację dlatego często gęsto trzeba urozmaicać trening :) Takie urozmaicanie pomaga też w zachowaniu motywacji i nie wykonywanie treningu na tzw.odwal się ;) Często też lubię swój organizm zaskoczyć i pojechać jakimś treningowym freestylem ;d
  • 0

#4
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Co do freestyle zgadzam się. Jak nie robisz postępów to musisz coś zmienić, serie, ciężar, odpoczynek. ;) Wiele jest możliwości. ;)
  • 0

#5
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Zgadzam się z Krzyśkiem, że ten program jest przeładowany. Chyba, że chodzi o wyrobienie wytrzymałości. Ja zostawił bym podciąganie w jednym chwycie. Pozostałe zostawił bym na później. Chodzi o to, by gdy organizm przestanie reagować na jeden chwyt drążka (np. szerokość barków) zafundować mu inny (np. wąski chwyt). Robiąc wszystkie na raz przyzwyczajamy układ mięśniowy do różnych bodźców i ciężko będzie go czymś zaskoczyć.

Poza tym w poniedziałek jest ćwiczony najszerszy i biceps a w planie wpisałeś jeszcze triceps i barki. Podciąganie na drążku ich nie rozwija i dobrze, bo są to mięśnie antagonistyczne.

Co do pompek z wyskokiem, to ćwiczenie jest świetne ale wrzucił bym je na początek treningu. Ćwiczenia pliometryczne trzeba wykonywać będąc wypoczętym, by czas zetknięcia z podłożem był jak najkrótszy. Inaczej utrwalamy tylko złe nawyki. (Więcej o tym możesz przeczytać w moim poście pt. "trening pliometryczny")
  • 0

#6
Tomson

Tomson

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 105 postów
Dzięki za cenne uwagi.
Twierdzicie, że plan jest przeładowany. Czy moglibyście podać konkrety. Nie znam się za bardzo na tej formie treningu. Mój organizm jest przyzwyczajony do wysiłku, wcześniej przez rok ćwiczyłem na siłowni.
Zahir czyli w poniedziałek co proponujesz?
  • 0
Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili, pokaż że się mylili. Nie czekaj ani chwili dłużej.

#7
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
A masz książkę Skazanego na trening?
  • 0

#8
Tomson

Tomson

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 105 postów

A masz książkę Skazanego na trening?


Niestety nie... Ale planuje zakupić.
:)
  • 0
Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili, pokaż że się mylili. Nie czekaj ani chwili dłużej.

#9
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Poszukaj tematów, gdzie jest połączenie Skazanego z siłownią. Później coś naskrobię... Albo przejrzyj FAQ, które stworzył Michał.
  • 0

#10
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
W poniedziałek masz tylko drążek, więc jeśli zmniejszyć ilość serii i zrobisz to na jednym chwycić będzie OK. ale miej świadomość, że nie ćwiczyć wtedy barów ani tricepsa, tylko biceps i najszerszy.
  • 0

#11
Tomson

Tomson

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 105 postów

W poniedziałek masz tylko drążek, więc jeśli zmniejszyć ilość serii i zrobisz to na jednym chwycić będzie OK. ale miej świadomość, że nie ćwiczyć wtedy barów ani tricepsa, tylko biceps i najszerszy.


Już wiem, że nie ćwiczę barów i tricepsa w poniedziałek. :cool:
Dzięki za pomoc.
Może nagram film na tą "akcję listopadową" z tym treningiem. :D
  • 0
Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili, pokaż że się mylili. Nie czekaj ani chwili dłużej.

#12
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Nagraj i wrzucaj a rep poleci:)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych