Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

" Moje umiejętności skazany na trening Paul Wade "


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#21
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ba, ja zawsze się wybijałem. ;)
  • 0

#22
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Wrzucam półpodciągnięcia na jednej ręce. I nie wiem mam z tym problem. Nie mogę zwiększyć do 8 mój maks 6 było.

  • 0

#23
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Cassi, jaki błąd?! Jest siła!!! 
Rep poleciał z hukiem;)
  • 0

#24
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Zahir no jest siła. Już tkwię za długo przy tym ćwiczeniu. Dlatego nie ma progresu do 8p. Muszę wyeliminować nogi za bardzo nimi rzucam może przejść do kroku 9?
  • 0

#25
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Na początku brawa dla Ciebie! Jest siła! :D

Osobiście uważam, że zamiast pchać się na wyższy level rozsądniej byłoby się zdegradować do wcześniejszych kroków i trochę odpocząć od tego. Rób smarowanie gwintów i dalej pracuj nad siłą. Ewentualnie korzystaj z "systemu" pięciu powtórzeń w pięciu seriach (5x5) oraz rób sobie drabiny. Myślę, że dzięki temu szybciej złapiesz progres.
  • 0

#26
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Dzięki Bef nie robiłem tym systemem 5x5. Spróbuje w przyszłym tygodniu. Dzięki zmniejszę natężenie w tym ćwiczeniu.
rep. poleciał :)
  • 0

#27
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
BeF doradził Ci profesjonalnie. Nie mam nic do dodania:)
  • 0

#28
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Świetnie Cassi, rep za wstawkę.
  • 0
"Aby prze­być ty­siąc mil, trze­ba zro­bić pier­wszy krok." - Bruce Lee

#29
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Dzięki Bef nie robiłem tym systemem 5x5. Spróbuje w przyszłym tygodniu. Dzięki zmniejszę natężenie w tym ćwiczeniu.
rep. poleciał :)

To nie tyle "system" co jedna ze złotych porad Pavla Tsatsouline.

Polecam lekturkę "Nagiego wojownika" lub "Więcej niż bodybuilding" - tam dowiesz się o wiele więcej.

Jak dla mnie idealny sposób na wyrabianie siły. Osobiście najczęściej korzystam w ćwiczeniach z 5x5. Cały program treningowy ze Skazanego bardzo długo robiłem właśnie według zaleceń Pavla. Z efektów jestem bardzo zadowolony i szczerze mówiąc rzadko korzystam z wytrzymałościowych progów zalecanych w Skazanym. Robię je sporadycznie dla urozmaicenia treningu, po czym ponownie wracam do 5x5.

Drabiny również są diabelnie skuteczne, warto od czasu do czasu spróbować.
  • 0

#30
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Jak dla mnie idealny sposób na wyrabianie siły. Osobiście najczęściej korzystam w ćwiczeniach z 5x5. Cały program treningowy ze Skazanego bardzo długo robiłem właśnie według zaleceń Pavla. Z efektów jestem bardzo zadowolony i szczerze mówiąc rzadko korzystam z wytrzymałościowych progów zalecanych w Skazanym. Robię je sporadycznie dla urozmaicenia treningu, po czym ponownie wracam do 5x5.


BEF, a jak przechodziłeś do kolejnych kroków? Co było wyznacznikiem, że już możesz?
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#31
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Przede wszystkim czułem, że moja siła jest już dużo większa, 5x5 nie sprawiało mi już żadnych problemów i byłem w stanie zmniejszać długość przerw między seriami. Wtedy właśnie wskakiwałem na próg średnio zaawansowany oraz później na próg przejścia. Jeśli wszystko było ok to przechodziłem do następnego kroku, a jeśli były jakieś trudności to z powrotem 5x5.

Tak dla informacji dodam, że zanim skończyłem krok 5 to szlifowałem go sumiennie przez niecałe 4 miesiące. Zaczynałem od jednej serii po 5 powtórzeń i co tydz. dodawałem po jednej serii aż w końcu po 5 tygodniach doszedłem do 5x5. Nie robiłem tego bo nie byłem w stanie robić więcej, tylko od samego początku założyłem, że zacznę swój trening dokładnie w ten sposób. Dzięki temu nie miałem najmniejszych problemów z późniejszymi progami. Aktualnie siedzę na kroku 6 i robię tak jak poprzednio, tyle że zacząłem od razu od 5x5 bo nie miałem z tym najmniejszych problemów. Dopiero w tym tyg. wskoczyłem na próg średnio zaawansowany (2x10) i już wiem, że następny próg, czyli próg przejścia to tylko czysta formalność.

Ćwiczę w ten sposób praktycznie wszystkie ćwiczenia z Wielkiej 6 i jak na razie jestem mega zadowolony z efektów. Swój trening ukierunkowałem głównie na siłę i staram się tego cały czas trzymać. Resztę progów traktuję tylko jako chwilową "odmianę" w swoim treningu, która ma mi pomóc w ograniczeniu stagnacji.
  • 0

#32
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Więc wczoraj zacząłem robić tym systemem co bef podpowiedział.
Robiłem sobie 1 minutę przerwę między seriami w pompkach wąskich i schodziłem bardzo wolno góra i dół w takim zwolnionym tempie i poszło świetnie. nie męczyłem się 4 i 5 seria już odczuwałem lekkie zmęczenie, ale nie poszedłem na całość.
A co sądzicie czy można zastosować przy wznosach nóg V na drążku 5x5 także wolno?

Może chłopaki jak idzie mi tak lekko to dodać obciążenie do wcześniejszych kroków czy lepiej przejść do kroku 10 w pompkach na jednej ręce ze złączonymi nogami. Myślę, że jestem gotowy?
  • 0

#33
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Tak możesz robić wolno. Jednak jak dodasz przy wznosach nóg kilka kilo, to drastycznie ćwiczenie stanie się trudniejsze. :D
  • 0

#34
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Ja osobiście nie jestem zwolennikiem dodawania obciążenia, bo źle robione negatywnie wpływa na stawy:( Uważam, że lepiej i bezpieczniej powalczyć technicznie bez obciążenia. Ale zdania są różne. Chłopaki ze street workout ostro jadą z obciążeniem:(
  • 0

#35
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
No tak, miałem na myśli również czysto techniczne, jak tamto stanie się za łatwe.
  • 0

#36
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Kiedyś ćwiczenia staną się łatwiejsze. Więc można spróbować robić np pompki wąskie i ręce przybliżać w kierunku brzucha. Wtedy takie ćwiczenie staje się już trudniejsze. Spróbuję z tym przykładem.
Zahir dokładnie chłopaki z SW dodają obciążenie i dokładnie jest zły wpływ na stawy ćwiczyć z obciążeniem. Dobra nastawiam się dalej na ćwiczenia techniczne :) trening stał się przyjemniejszy :)
Dzięki za porady :)
  • 0

#37
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Dopiero w tym tyg. wskoczyłem na próg średnio zaawansowany (2x10) i już wiem, że następny próg, czyli próg przejścia to tylko czysta formalność.

Nie do końca jeszcze jestem pewien ja kto wygląda... powiedzmy, że próg średniozaawansowany to 2x10, a próg przejścia to 3x20.
Dajesz radę robić 5x5 i zaczynasz robić 2x10 i co dalej? Zwiększasz ilość serii do 5x10? Czy dążysz do 2x20 i dodajesz 3 serię? Czy jeszcze jakoś inaczej?
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#38
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Michał przedstaw w którymś ćwiczeniu?
Ja zrozumiałem Befa, że tym systemem zyskam 5x5 więcej siły. Cofnąłem się w kroku 8 o 2 kroki i wykonuję krok 6 i 7 w podciągnięciach 5x5 na poprawienie podciągnięć na drążku do kroku 8 czyli pół podciągnięć. Dam znać po miesiącu czasu co tym systemem osiągnąłem, ale wydaję mi się to logiczne.
W krokach 6 i 7 wykonuję te kroki w podciągnięciach zaawansowanych nie mam problemów, że robię to źle technicznie. 
Michał jeśli chcesz robić trudne warianty tych ćwiczeń to ja myślę zastanowić się nad treningiem wytrzymałości siłowej.
Czy jest ktoś na forum kto już ćwiczy w ten sposób? Mało wątków jest w tym temacie?
  • 0

#39
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec


Dopiero w tym tyg. wskoczyłem na próg średnio zaawansowany (2x10) i już wiem, że następny próg, czyli próg przejścia to tylko czysta formalność.

Nie do końca jeszcze jestem pewien ja kto wygląda... powiedzmy, że próg średniozaawansowany to 2x10, a próg przejścia to 3x20.
Dajesz radę robić 5x5 i zaczynasz robić 2x10 i co dalej? Zwiększasz ilość serii do 5x10? Czy dążysz do 2x20 i dodajesz 3 serię? Czy jeszcze jakoś inaczej?

Więc tak:
gdy 5x5 nie jest już dla mnie żadnym wyzwaniem (nie czuję ani zmęczenia ani żadnej trudności), biorę się za próg średniozaawansowany (załóżmy podane przez Ciebie 2x10). Jeśli próg średniozaawansowany zaliczam z miejsca bez żadnych komplikacji to w następnym tyg. od razu biorę się za próg przejścia (3x10). Bez kombinowania, dodawania powtórzeń itp. Od razu próg przejścia. Jeśli zaliczam to teraz zastanawiam się, czy jeszcze jestem w stanie wycisnąć więcej z aktualnego kroku, czy nie ma już to sensu. Jeśli dla przykładu próg przejścia był dla mnie sporym wyzwaniem to mogę jeszcze zostać na tym samym kroku i popracować jeszcze troszeczkę nad wytrzymałością. Ale przyznam szczerzę, że nie miałem jeszcze takiej sytuacji.

Przy odpowiednim poprowadzeniu treningu w "systemie" 5x5 późniejsze progi okazują się tylko formalnością. Trzeba jednak pamiętać aby od czasu do czasu zmieniać coś w systemie. To znaczy skracać czas przerw między seriami, zmieniać tempo wykonywania ćwiczenia, lub od czasu do czasu zamiast 5x5 zrobić sobie drabinę. Jeśli dobrze do tego podejdziemy to stagnacja nam nie grozi, a progres mamy murowany.

Przynajmniej w moim przypadku taki system działa. Jest długotrwały co prawda ale pozwala nam wycisnąć z każdego kroku praktycznie 100%. No i technika na tym ogromnie zyskuje. :)




  • 2

#40
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Dzięki BEF! Leci Rep. Może się skuszę i porobię podciągnięcia tym sposobem.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych