Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pompki w staniu na rękach CC1 Krok5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Z tego co widzę na tej 266 stronie, to gość ma palce ustawione na zewnątrz. Może to jest klucz do poprawności ćwiczenia. :D Sprawdzę dzisiaj wszystkie wariacje. :P
  • 0
"Aby prze­być ty­siąc mil, trze­ba zro­bić pier­wszy krok." - Bruce Lee

#22
Wojas

Wojas

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 69 postów

Z tego co widzę na tej 266 stronie, to gość ma palce ustawione na zewnątrz. Może to jest klucz do poprawności ćwiczenia. :D Sprawdzę dzisiaj wszystkie wariacje. :P


Rób tak, aby było Tobie wygodnie. Ja zawsze palce ustawiam na wprost bo jak stoisz bez podparcia to możesz lepiej balansować ciałem. Łatwiej tak utrzymać statykę bo palcami blokujesz się przed chodzeniem do przodu w razie utraty równowagi
  • 0
"Miej marzenia, jakbyś miał żyć wiecznie, żyj jakbyś miał umrzeć dzisiaj"
James Dean

#23
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
pewnie już wiecie, ale co tam, napisać kolejny raz z rzędu
dobrze jest palce maksymalnie rozstawić dla większej równowagi i podłogę ściskać jak najmocniej palcami :P
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#24
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Panowie dzięki za pomoc, faktycznie muszę popróbować z tym ustawieniem. Na razie pompki robię przy ścianie, bo stać na rękach dopiero się uczę (w miejscu kilka sekund ustoję, czasem dłużej i co chwilę muszę robić małe kroczki, bo mnie przechyla :P).


Ta kwestia nie daje mi spokoju, więc przeglądałem jeszcze raz "Skazanego". :P Na stronie 267 jest napisane: "Dłonie powinny być rozstawione mniej więcej na szerokość barków. Osoby mające duże doświadczenie w treningu ze sztangą mogą mieć ochotę rozstawiać je szerzej, ale zrobienie tego szkodzi stabilności oraz sprawia, że ruch staje się mniej wydajny."
  • 0
"Aby prze­być ty­siąc mil, trze­ba zro­bić pier­wszy krok." - Bruce Lee

#25
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
A zauważcie w pompkach wąskich palce idą do wewnątrz i Wade pisze, że w ten sposób wzmacniamy łokcie.
  • 0

#26
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Ja wiem jedno, przy rozstawie na szerokość barków łokcie bardzo mnie bolały. ale zgadzam się z Wojasem, że może źle ustawiałem łokcie. Z tego co pamiętam Wade pisał, żeby były skierowane do przodu, bo to najbardziej anatomiczny ruch. Przy następnym treningu spróbuje:)
  • 0

#27
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Dzisiaj próbowałem kierować łokcie do przodu, ale nie jest to wygodne i wydaje mi się takie sztuczne. :P Będę próbował aż znajdę idealną pozycję dla siebie. :)
  • 0
"Aby prze­być ty­siąc mil, trze­ba zro­bić pier­wszy krok." - Bruce Lee

#28
Wojas

Wojas

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 69 postów

Dzisiaj próbowałem kierować łokcie do przodu, ale nie jest to wygodne i wydaje mi się takie sztuczne. :P Będę próbował aż znajdę idealną pozycję dla siebie. :)


Może jesteś za blisko ściany i nie możesz się zmieścić? W grę w chodzi również przyzwyczajenie dlatego może Ci się wydawać, że jest to nienaturalne, ale próbuj, kombinuj tak,aby było najlepiej dla Ciebie
  • 0
"Miej marzenia, jakbyś miał żyć wiecznie, żyj jakbyś miał umrzeć dzisiaj"
James Dean

#29
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Ok, dzięki, będę próbował.
  • 0
"Aby prze­być ty­siąc mil, trze­ba zro­bić pier­wszy krok." - Bruce Lee

#30
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Nie rób na pięściach, chyba że nadgarstki masz ze stali. Jeden zły ruch i masz po ręku, a samo takie kombinowanie mało co ci da.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych