Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pompki w staniu na rękach CC1 Krok5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam
Zastanawiam się czy już ktoś ćwiczy krok 5 w skazanym
Pompki w staniu na rękach. Chciałem poruszyć ten wątek na kalistenice.



-----------------------RENTGEN ĆWICZEŃ-----------------------------

Dołączona grafika

Jest to pełna wersja pompki w staniu na rękach z programu "Zaprawy więziennej"

Rozwija ona i wzmacnia barki, tricepsy, łokcie, mięśnie czworoboczne i piersiowe oraz dłonie; doładowuje praktycznie całą górną część ciała.

Wielu sportowców uważa, że pompki w staniu na rękach powinno się wykonywać bez żadnej podpory ( czyli wersji wolnej ).
Wówczas ćwiczenie staje się jednak w tym samym stopniu testem równowagi co siły. Wszyscy dawni ekwilibryści uważali zaś, że jeśli chcesz balansować na rękach, najpierw musisz zbudować siłę

źródło: "Skazany na Trening Paul Wade" czyli zaprawa więzienna

------------------------------------------------------------------

Pytanie do was czy ktoś widział kiedyś jak ktoś robi pompki w staniu na rękach na pięściach?
Ja próbowałem i jest ciężko tylko, że przy ścianie.
Czy jest to bezpieczne? Mając palce skierowane na zewnątrz i zaciskamy pięście i rozstaw rąk na szerokość barków. Czy nie jest to kontuzjogenne?
2 takie pompki zrobię. Czuć przedramiona.
  • 0

#2
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Ja jestem na 18-19 półpompkach, więc za ok. 1,5 tygodnia będą pełne. Nigdy nie widziałem, żeby ktoś robił na pięściach, w wolnym staniu będzie to zapewne trudniejsze do utrzymania równowagi, niż zwykłe. A tak z ciekawości, po co w ogóle próbujesz na pięściach? Żeby wprowadzić jakieś urozmaicenie? Co do kontuzjogenności, to jeśli robi się zwykłe pompki na pięściach, to może te też nie powinny szkodzić... Chyba, że Ci się ręce rozjadą i wylądujesz na twarzy. :P

Chociaż jeśli wcześniej nie robiłeś zwykłych pompek na pięściach, to może warto by było najpierw w taki sposób wprowadzić nadgarstki.
  • 0

#3
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
To jest jakbyś trzymał się poręczy i stał na łapkach, tyle że nie ma obciążenia na kostkach. Tylko takie robiłem i na palcach stałem przy ścianie.

  • 0

#4
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Cassi, ja robię. Teraz wprawdzie oszczędzam brak ale przed kontuzją doszedłem do 10 w serii. Zajęło mi to jakieś trzy miesiące ( od progu przejścia do 10 powtorzeń) :)
  • 0

#5
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Ja doszedłem do 14 pompek w staniu na ręce siłowo (Do 15 nie doszedłem wiadomo przerwa w ćwiczeniach)) . Ale, że miałem przerwę to już powoli gonię.
Nie skupiam się na ilości tylko na jakości treningu. I nie wiem pewnie nie ma sensu robić tutaj tego ćwiczenia na wytrzymałość. A skupiać się więcej na równowadze w stania na rękach bez ściany.

Moje cele.

Jeden z filmików który zainspirował mi. Gościu nieźle wygląda.

[/quote]

Staram się przechodzić w węższy rozstaw rąk. Jest już trudniej. Po prostu zaznaczyłem na podłodze linie. Nakleiłem taśmę. Dojdę do 5-8 to zmieniam coraz węższy taki mam plan.
Już na wąskich pompkach jest ciężko zrobić więcej pompek. których i tak nie zrobię to więc stopniowo
zwężamy ręce.

Zahir ładnie 10 powtórzeń :) 
Dla zainteresowanych rożne tutki tego gościa http://www.youtube.c...CE&feature=plcp
  • 0

#6
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
a jaki jest zakres pompek w staniu a rękach ?
czubek głowy prawie dotyka podłogi czy może nos/szczęką trzeba prawie dotknąć podłogi ?
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#7
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Ja robię przy ścianie i dotykam włosami :) Podkładam szalik
Jeśli chcesz robić głębsze pompki to polecam poręcze do pompek
 
Bez ściany pompki to pewnie dotykałbym czołem na początku
  • 0

#8
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ogólnie zakres pompek w staniu na rękach jest ok. 20 cm poniżej linii dłoni, tj. jakbyście podłogę przebili 20 cm głową. ;)
  • 0

#9
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Napewno na początku takiej pompki w staniu na rekach bez ściany ręce układamy, głowę.
Tworzymy taki trójkąt równoramienny.
  • 0

#10
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Moje skromne pompki. Wracam do formy po kontuzji lewego barku:)


  • 0

#11
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
O kurde, jak szeroko masz ręce. :P
  • 0
"Aby prze­być ty­siąc mil, trze­ba zro­bić pier­wszy krok." - Bruce Lee

#12
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Moje skromne pompki. Wracam do formy po kontuzji lewego barku:)


no ładnie Ci to wychodzi,

czy to jest pełny zakres ruchu ?? pytam bo mam wątpliwości

  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#13
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Panowie ręce muszą być tak szeroko, bo inaczej między nie nie wejdzie korpus i bolą więzadeła ;) Zakres ruchu pełny. Obejrzyjcie na yt inne filmiki. Jak pisał Paul Wade cała skuteczność tego ćwiczenia polega na tym, że ruch nie jest za głęboki (bo glowa przeszkadza). To powoduje że ruch jest anatomiczny:)
  • 0

#14
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Ja co prawda jestem dopiero na etapie półpompek, ale podczas prób pełnych faktycznie troszkę ciężko było się '' zmieścić'' (ręce na szerokość barków). Do tego trochę czułem ból w łokciu, ale został on zapoczątkowany próbami robienia muscle up'a tak ''na jedną rękę''. :D Z ciekawości zerknąłem przed chwilką do '' Skazanego'' i tam gość trzyma jednak tylko trochę szerzej, niż na szerokość barków.
  • 0
"Aby prze­być ty­siąc mil, trze­ba zro­bić pier­wszy krok." - Bruce Lee

#15
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Bartekbaltyk, ból w łokciu moim zdaniem wynikał z trzymania rąk na szerokości barów. Miałem to samo. Szerszy rozstaw usuwa problem i nie obciąża tak więzadeł. A zakres ruchu praktycznie się nie zmniejsza:)
  • 0

#16
Wojas

Wojas

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 69 postów

Bartekbaltyk, ból w łokciu moim zdaniem wynikał z trzymania rąk na szerokości barów. Miałem to samo. Szerszy rozstaw usuwa problem i nie obciąża tak więzadeł. A zakres ruchu praktycznie się nie zmniejsza:)


Uskuteczniałam teraz 7lvl w pompkach pionowych więc ten poziom mam za sobą. Robiąc jeszcze oburącz, dłonie razem (6lvl) łokcie kierowałem przed siebie i nie było żadnego ból, tak samo robiłem z dłońmi na szerokości barków (5lvl)

Sprawdźcie koniecznie stronę 266 w "Skazanym" i wszystko stanie się jasne :)
  • 0
"Miej marzenia, jakbyś miał żyć wiecznie, żyj jakbyś miał umrzeć dzisiaj"
James Dean

#17
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Pompki w moim wykonaniu :) Chłopaki wrzucajcie niech zrobi się gorąco :cool:

Wiem kość mi strzeliła :)
  • 0

#18
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość


Bartekbaltyk, ból w łokciu moim zdaniem wynikał z trzymania rąk na szerokości barów. Miałem to samo. Szerszy rozstaw usuwa problem i nie obciąża tak więzadeł. A zakres ruchu praktycznie się nie zmniejsza:)


Uskuteczniałam teraz 7lvl w pompkach pionowych więc ten poziom mam za sobą. Robiąc jeszcze oburącz, dłonie razem (6lvl) łokcie kierowałem przed siebie i nie było żadnego ból, tak samo robiłem z dłońmi na szerokości barków (5lvl)

Sprawdźcie koniecznie stronę 266 w "Skazanym" i wszystko stanie się jasne :)


Wojas, wielkie dzieki za wskazówkę:) Wrzuć proszę swój filmik. Fajnie było by zobaczyć tę wyższe poziomy:)

Rep poleciał:) 

Pompki w moim wykonaniu :) Chłopaki wrzucajcie niech zrobi się gorąco :cool:

Wiem kość mi strzeliła :)


Cassi, super:) rep poleciał:) Zgadzam się z Tobą, czym więcej filmów, tym gorącej. Wrzucają swoje Panowie!!!
  • 0

#19
Wojas

Wojas

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 69 postów
A i może wrzucę jak będę miał chwilkę na nagranie i przerobienie, ale to dopiero w środę :)
  • 0
"Miej marzenia, jakbyś miał żyć wiecznie, żyj jakbyś miał umrzeć dzisiaj"
James Dean

#20
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Super jak znajdziesz czas to wrzucaj :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych