Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Świeża krew, podwijanie kolan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek
Witajcie, od 2 tygodni realizuję plan treningowy "świeża krew" ze Skazanego. Wcześniej ćwiczyłem tylko mięśnie brzucha(a6w, 8min abs, abs II) + podciąganie + czasem rower/turystyka górska). Mam problem z podwijaniem kolan (wznosy nóg krok 1), tzn bardziej niż mięśnie brzucha czuję mięśnie grzbietu. Dlaczego? Czy
a) niewłaściwa technika (staram się wykonywać ćwiczenie powoli i dokładnie), w takim razie gdzie mogę robić błędy?
B) czy może dlatego, że ćwiczyłem już brzuch i jest on bardziej rozwinięty w stosunku do grzbietu i powinienem wzmocnić też te mięśnie?

z góry dzięki

  • 0
Skazany na trening od 10.2012

#2
dugi

dugi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów
walcz walcz miałem to samo udało mi się dopiero za 3 lub 4 podejściem zrobić próg przejścia :) pozdro
  • 0

#3
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
U mnie tak samo, bolała dolna część pleców i nawet nogi. :P Wiadomo, że brzuch silniejszy jeśli się nie ćwiczy właśnie dołu pleców. Ale trzeba spokojnie iść, nie spieszyć się, zachowywać prawidłową technikę, wszystko przyjdzie z czasem (mięśnie grzbietu się wzmocnią). Mi też to ćwiczenie dało w kość, a brzucha prawie wcale nie czułem. Kolejne ćwiczenia jakoś bardziej mi pasują, czuję ''sześciopak'' i łatwiej dodawać kolejne powtórzenia z treningu na trening. Krok 1 był ciężki, ale trzeba zachować cierpliwość i iść po kolei. Powodzenia w treningu.
  • 0

#4
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Być może. Lub staraj się zawijać plecami. Jakbyś chciał się złożyć w kulkę. Kolana jak najbliżej klatki, dotykają mięśni piersiowych, powoli na dół. Ja czuję brzuch. ;)
  • 0

#5
Tym3k

Tym3k

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 107 postów
Też miałem z tym problem , 5 tygodni zabrało mi przejście na kolejny poziom : )
  • 0

#6
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek
Dzięki za odp. Opanowałem już raczej to ćwiczenie, zaraz wskakuję na drugi poziom. Pomógł mi ten filmik , tylko niżej schodzę z nogami i w pierwszej fazie wznoszenia nóg tylko je podnoszę a później przyciągam do siebie. Odciążyć grzbiet udało się przez mocny chwyt z przodu oparcia jak na filmiku od 7 s.
  • 0
Skazany na trening od 10.2012

#7
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Głowa, mięśnie grzbietu są antagonistami brzucha, więc koniecznie trzeba zadbać o ich współmierny rozwój. W przeciwnym wypadku łatwo o kontuzję i wadę postawy. Nawet jeśli jeszcze nie robisz mostków, dorzuć coś na grzbiet:)
  • 0

#8
mregis

mregis

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 10 postów
Tkwię 2 miesiące na I kroku wznosów- w tej chwili robię 3 serie po 25. Podczas podwijania kolan najbardziej bolą mnie mięśnie ud - chyba przywodziciele.
  • 0

#9
Rafiki

Rafiki

    KalistenikaPolska

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczytno
Ja robiłem prawie 4 miesiące podwijanie kolan ale się nie poddawałem. Jak już zaliczyłem pierwszy to kolejny krok nie był dla mnie żadnym problemem i od razu mogłem zaliczyć. Teraz czuje dużo siły i zaraz kolejny krok.

Podwijanie kolan to ważne ćwiczenie bazowe na początek, więc radzę nie odpuszczać :) Myślę, że warto zacisnąć zęby i dotrwać do końca. Satysfakcja jest naprawdę duża.
  • 0

#10
gwynbleidd

gwynbleidd

    Sky is the limit

  • Użytkownik
  • 245 postów
  • LokalizacjaPoznań

Być może. Lub staraj się zawijać plecami. Jakbyś chciał się złożyć w kulkę. Kolana jak najbliżej klatki, dotykają mięśni piersiowych, powoli na dół. Ja czuję brzuch. ;)


Czy jesteś pewien, że w tym ćwiczeniu trzeba dotykać kolanami mięśni piersiowych? Czytając Skazanego zrozumiałem raczej, że kolana powinny się zatrzymać ok. 20cm przed klatką.

Wysyłane z mojego GT-P5110 za pomocą Tapatalk 2


  • 0

"Uważaj, żeby nie pomylić nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."

 


#11
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
No fakt. ;) Ja robię inne wznosy. Może dlatego.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych