Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan Treningowy, a Pływanie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Przemysław

Przemysław

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 3 postów
Mój plan treningowy, po przeczytaniu Wadea wygląda następująco.

[align=center]Poniedziałek: Pompki 3 Serie Treningowe
Wznosy nóg 3 Serie Treningowe
Piątek: Podciągnie 3 Serie Treningowe
Przysiad 3 Serie Treningowe

[/align]

Jako że pływanie, muszę obecnie włączyć do życia codziennego, to tutaj nasuwa się moje pytanie. Czy to nie będzie przetrenowanie organizmu ?
Jak najbardziej chcę ćwiczyć kalistenikę, ale czy z pływaniem to nie będzie po prostu za dużo. Wypadało by pojawiać mi się gdzieś 3 razy w tygodniu.
Wiem że każdy organizm reaguje inaczej, ale chciał bym jakiejś porady, chociaż i tak w najbliższym miesiącu sam się o tym przekonam.

  • 0

#2
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
Zależy jak intensywne treningi w pływaniu chcesz robić. :)
Stopniowo zwiększaj wysiłki, a wszystko będzie okej,
Jak ja zaczynałem w swoim sporcie (wioślarstwo), to było tak, że na początku mieliśmy jeden trening w tygodniu, marszobieg lub zejście na wodę,
Jak kończyłem trenować to zdarzało się i tak, że w tygodniu miałem nawet do dwunastu treningów (rano i popołudniu), a tylko jeden dzień wolny - niedziela. :)
  • 0

#3
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Dokładnie, tak jak napisał Set. Wszystko zależy od intensywności. jeśli nie będziesz pływał w tempie wyczynowym, to wszystko powinno być Ok. Przeczytaj artykuł o redukcji tkanki tłuszczowej w dziale Crossfit i postaraj się zastosować do podanych tam zasad, nawet jeśli nie chcesz zrzucić tkanki tłuszczowej. Po prostu jest tam mowa o umiarkowanym wysiłku i o tym jak go rozpoznać. Jeśli będzie to taka forma aktywności, to wszystko powinno być Ok.
  • 0

#4
dugi

dugi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów
Ja dołożyłem pływanie 1x w tygodniu w niedziele z córą nie zauważyłem przetrenowania, lecz na basanie nie daje z siebie wszystkiego max 15 długości 25m . Ogólnie polecam dla mnie po tygodniu treningów kalisteniki , basen to relaks .
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych