Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Mój plan = skazany + poranny trening


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
mrsayso

mrsayso

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
Czy mogę dodać do skazanego poranny trening?

6:15 – poranny trening, biceps lub triceps + bieganie

Biceps i triceps ćwiczę opierając się na różnych rodzajach podciągnięć i pompek na drążkach (freestyle). Wykonuję 10, 12, max powtórzeń po 3 serie, po każdym ćwiczeniu bieg i tak 3 razy (zmieniając ćwiczenia), na końcu ćwiczę brzuch.
Przykład: (bieg, pompki na poręczach 10,12,max, bieg, pompki wąskie na niskiej barierce 10,12,max, bieg, pompki wąskie na wyższej barierce 10,12,max + brzuch 10,12,max)

Wiem, że spory nacisk kładę na biceps i triceps, ale w tych ćwiczeniach pracują również plecy, barki itp. Nie zajeżdżam się na maxa. Jak czuję, że w danym ćwiczeniu się męczę to następne ćwiczenie wybieram lżejsze.

pełny trening wygląda tak:
poniedziałek: poranny trening triceps + brzuch + popołudniu skazany (pompki/brzuch)
wtorek: poranny trening biceps + brzuch
środa: poranny trening triceps + brzuch
czwartek: poranny trening biceps + brzuch + popołudniu skazany (podciąganie/nogi)
piątek: poranny trening triceps + brzuch

Proszę o ewentualne uwagi :)
  • 0

#2
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Moim zdaniem sam trening kalisteniczny jest wystarczający do rozwoju ciała. co chcesz osiągnąć przez dodawanie jeszcze dodatkowych ćwiczeń? Pamiętaj, że aby rosnąć mięśnie muszą mieć czas na regenerację. Jeśli koniecznie chcesz dodać trening siłowy, to zrób to innego dnia. Ale pamiętaj o regeneracji:)
  • 0

#3
mrsayso

mrsayso

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
poranny trening jest krótki, przerwy między seriami 30-60 sek. Chodzi mi o samo rozruszanie ciała z rana :) + lekkie wzmocnienie mięśni, poprawienie kondycji i wytrzymałości :) a "skazany" to inna bajka :) tam trenuje zgodnie z zaleceniami (progres jest :) )


  • 0

#4
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

poranny trening jest krótki, przerwy między seriami 30-60 sek. Chodzi mi o samo rozruszanie ciała z rana :) + lekkie wzmocnienie mięśni, poprawienie kondycji i wytrzymałości :) a "skazany" to inna bajka :) tam trenuje zgodnie z zaleceniami (progres jest :) )



Jeśli masz takie cele, to efektywniej będzie byś biegał, robił trening pliometryczny, ćwiczył stawy, rozciągał się itp. Oszczędzaj swoje mięśnie żebyś nie przedobrzył. A jeśli ćwiczysz z rana słabo, to jaki sens takiego ćwiczenia? Jak pisałem wcześniej lepiej żebyś zrobił dzień treningowy ze sztangą lub kettlami w dzień kiedy nie ćwiczysz kali. całość treningu mogla by się zamknąć np. programem "świeża krew" plus 1 dzień na siłowni.
  • 0

#5
mrsayso

mrsayso

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
Dzięki za odpowiedzi. :)

Poczytałem trochę o odpoczynku mięśni itp. i uwzględniłem Twoje uwagi, wiec zmodyfikowałem swój plan ćwiczeń. Nie chcę chodzić na siłownie a kettli też nie mam. Mam nadzieje, że taki plan przyniesie efekty:

poniedziałek: 6:15 bieg + rozciąganie; 16-17 „Skazany – świeża krew” pompki/brzuch
wtorek: 6:15 bieg + biceps (trening siłowy)
środa: 6:15 bieg + brzuch (trening siłowy)
czwartek: 6:15 bieg + rozciąganie; 16-17 „Skazany – świeża krew” podciąganie/nogi
piątek: 6:15 bieg + triceps (trening siłowy)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych