Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kalistenika i sztuki walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1
Gutek

Gutek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 26 postów
Jak łaczycie trening sw z kalistenika?
Trenuje mma, treningi mam 4 lub 2 razy w tygodniu, zalezy od tego na ktora zmiane mam do pracy. Czy trening kalisteniki przed sw to dobra opcja czy lepiej po?
Przechodze teraz 3 poziom kroku 1 ze „skazanego...”.
  • 0

#2
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
też się zastanawiam czy przed sw to dobre rozwiązanie
ja chodzę 2x w tygodniu na savate, pon i środa - 19h30 i 20h
kilka razy kali... robiłem w pon czy w środę z rana bądź po 13h
ostatnio kali... robiłem w domu po savate około 23h :)
a tak ogólnie i częściej to unikam takiego połączenia :cool:

  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#3
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Moim zdaniem kali warto robić w dni wolne od treningu sw. W stylach uderzanych (np. savate) można także zrobić przed treningiem. Zmęczenie mięśni sprzyja rozluźnieniu ich na treningu, co w stylach uderzanych jest na plus. Jednakże w chwytanych (mma) mięśnie muszą być wypoczęte, bo często będą pracowały i eksplozywnie i wytrzymałościowo.

Nie uważam, też by trening kali po treningu sw był rozsądnym rozwiązaniem. Po tak dużym wysiłku ciężko będzie zrobić efektywny trening.

Poza tym uważam, że warto określić priorytety. Jeśli są nimi sztuki walki, to kali stosował bym jako trening uzupełniający. W takim przypadku leciałbym programem "świeża krew" lub "dobre sprawowanie". W ten sposób mięśnie będą miały czas na wypoczynek i nie przetrenują się. Zwłaszcza, że trening sw jest bardzo wyczerpujący.
  • 0

#4
Gutek

Gutek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 26 postów
Dziekuje za podpowiedzi.
A co myslicie o smarowaniu gwintow w dni treningu sportow walki?
  • 0

#5
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Generalnie jest to możliwe, przynajmniej przed treningiem. Ale "smarowanie" rób w razie potrzeby, gdy napotykasz jakiś problem w wykonaniu ćwiczenia a nie z zasady.
  • 0

#6
Rzeznik

Rzeznik

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 34 postów
panowie a jak ja trenuje programem swieza krew jestem na kroku 3 w pompkach brzuch i nogi podciaganie krok 2 a na sobotnim treningu mma robie pompki myslicie o tymbrzuszki przysiady to nie przeszkadza to w skazanym a tak wogole to po piatkowym treningu czuje lekkie przemeczenie i nie wiem czy nie przelozyc go na czwartek co
  • 0

#7
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Jeśli czujesz zmęczenie, to przełożyć. Masz być świeży a kali ma uzupełniać trening MMA i pomagać w nim a nie przeszkadzać:)
  • 0

#8
Rzeznik

Rzeznik

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 34 postów
czyli jak bys proponowal poniedzialek kali i np czwartek a w srody i w soboty mma a jak przejde krok 6 w pompkach to wtedy dobre sprawowanie i wtedy kali trzeba 3 razy w tygodniu i jak to rozlozyc
  • 0

#9
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Może być:-)
  • 0

#10
Wino

Wino

    Lecimy tutaj

  • Bywalec
  • 268 postów
Jak Kali z SW w jeden dzień, to najpierw SW, a potem Kali. W uderzanych też, co to za przyjemność się boksować jak powoli nie masz siły ręki wyprostować? Argument odnośnie rozciągania - to zależy od stylu walki, zarówno w uderzanych, jak i w chwytanych można mieć styl wymagający dużo rozciągnięcia i gibkości albo taki wykorzystujący tylko mniejszy zakres ruchu stawów. Uderzane to nie tylko taekwondo i high kicki, a w chwytanych też są gumowe gardy i inne wynalazki :).

Ja na początku jak włączyłem Kali, to miałem 3 treningi kali i minimum 3 dni SW w tygodniu, i się nie wyrabiałem regeneracyjnie i czasowo. Teraz zmniejszyłem ilość kali do 2/tydzień, sztuki walki robię minimum 3 dni/tydzień, i jeszcze mi zostają 2 zapasowe dni. Chodzę zregenerowany i czuję przypływ siły, jest git, wcześniej ciągle mnie ręce bolały, często siły nie miałem itp. No ale to moje warunki regeneracyjne, ktoś inny może robić sztuki walki codziennie, do tego jeszcze czasem kali i też będzie git.
  • 0

#11
hunter76

hunter76

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
Przychylam się do teorii przedmówcy.....wszystko sprowadza się do możliwości regeneracyjnych organizmu. Mam znajomych z którymi trenowałem KM, którzy robili 2 treningi pod rząd a w dni nie treningowe ganiali na siłkę, a znam takich co po dwóch intensywnych treningach w tygodniu (a na grupie fightingowej nie było nie intensywnych treningów) przez resztę dni tygodnia się regenerowali, ewentualnie jakiś basen. Wszystko jest indywidualną sprawą i każdy musi sobie układać plan ćwiczeń konkretnie pod siebie. Nie ma tu złotego środka. Oczywiście wiedza innych i dawane rady są pomocne, ale musisz je stosować i modyfikować pod swój organizm.
  • 0

#12
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Całkowicie się zgadzam. Kluczem jest baczna obserwacja swojego organizmu i eksperymentowanie. Czasem ludzie fundują sobie ostre treningi i dają radę ale pytanie brzmi, czy było by gorzej gdyby trochę odpuścili? Z mojego doświadczenia wynikało, że nie, zwiększona regeneracja pozwoliła na lepszą wydajność na treningach. Ale każdy niech obserwuje siebie i nie boi się testować różnych wariantów.
  • 0

#13
Rzeznik

Rzeznik

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 34 postów
witam wszystkich pragne podzielic sie swoim spostrzezeniem otoz mialem 2 miesieczna przerwe od treningow MMA spowodowana sprawami prywatnymi lecz ciagle trenowalem skazanego aktualnie jestem na 3 kroku w nogach pompkach brzuchu i na 2 w podciaganiu balem sie ze po tej 2 miesiecznej przerwie nie dam rady a tu sie okazalo ze mialem bardzo duzo sily dynamiki wytrzymalosci poprzez trening kalisteniki niesamowite LUDZIE to naprawde DZIALA :D KOCHAM to od kiedy dolaczylem do treningow MMA treningi SKAZANEGO jestem chodzaca kipiaca energia BOMBA ATOMOWA :D
  • 0

#14
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Tak trzymaj Rzeźnik:)
  • 0

#15
Rzeznik

Rzeznik

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 34 postów

hej forumowicze mam takie pytanie trenuje wg ksiazki skazanego jestem na 3 krokach moje pytanie odnosi sie przerw miedzy seriami robie 3 minuty przerwy miedzy seriami i 2 minuty przerwy miedzy cwiczeniami czy jesli trenuje kali dla uzupelnienia treningow mma to nie za duzo ile wg was powinny trwac te przerwy dziekuje za odpowiedzi pozdro


  • 0

#16
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Moim zdaniem trenując sporty walki, najlepiej kali ćwiczyc obwodowo. A przerwy między obdowami to od 2 do 5 minut.


  • 0

#17
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

A moim zdaniem to zależy od tego nad czym aktualnie pracujemy. Warto do treningu wprowadzić periodyzację i jesli pracujemy nad siłą zwiększać przerwy i dawać duże obciążenie (trudne ćwiczenie) a małe natężenie (jak to w treningu na siłę). Gdy pracujemy nad wytrzymałością robimy dokładnie odwrotnie. Oba parametry są niezwykle ważne w walce i o oba trzeba zadbać. Najlepiej cyklicznie.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych