Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kalistenika + biegi/wytrzymałość


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
Takie pytanko mam.
W jaki sposób łączyć kalistenikę z treningami wytrzymałościowymi/biegami tak, aby obie sesje były w pełni efektywne?

Zależy mi na możliwości biegania 12+km w szybkim tempie, ale nie chcę opuszczać ćwiczeń siłowych.

Jakieś rady, pomysły?
  • 0

#2
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Ja doradzał bym Ci program "dobre sprawowanie" Trzy razy w tygodniu trening kali, w pozostałe możesz biegać. Biorąc pod uwagę Twoje doświadczenie w sporcie pewnie dasz radę:)
  • 0

#3
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
Może i doświadczyłem tego i owego, ale od trzech lat nic nie robiłem.
Aczkolwiek może być tak, że mięśnie sobie przypomną dawne "wyczyny" i wrócę do formy. :)
Przez te trzy lata przytyłem jakieś 30-35kg :D

Fakt, przyjrzałem się "Dobremu Sprawowaniu" dokładniej, to chyba będzie to.
6 dni treningowych i jeden wolny, aczkolwiek co drugą sobotę też będę robił sobie wolne. :)
  • 0

#4
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Może i doświadczyłem tego i owego, ale od trzech lat nic nie robiłem.
Aczkolwiek może być tak, że mięśnie sobie przypomną dawne "wyczyny" i wrócę do formy. :)
Przez te trzy lata przytyłem jakieś 30-35kg :D

szybciej wejdziesz na dawny poziom niż żebyś do niego podchodził pierwszy raz, oczywiście stopniowanie wysiłku jest zalecane :)

  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#5
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
W ogóle dzięki, bo chciałem zaczynać od świeżej krwi i właśnie zdawało mi się, że to trochę zbyt lekko jak dla mnie. :P
Teraz zrobiłem sobie tydzień przerwy i od poniedziałku ruszam Skazanego z biegami.
Zacznę sobie od jakichś krótkich biegów 2-4km w wolnych tempach i myślę, że szybko wrócę do formy wytrzymałościowej.

Swoją drogą, jakiś czas temu rozmawiałem o tym z moim byłym trenerem i powiedział, że tak jak siłę się buduje szybko, ale równie szybko się ją traci bez treningu, tak w jej przeciwieństwie wytrzymałość robi się długo, ale na długo też pozostaje. :)
  • 0

#6
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Polecam Ci byś biegał na początku spokojnym tempem ok. minuty, następnie 30 sekund chodu i intensywne oddychanie, minuta biegu, 30 sekund chodu itd. Do kondycji dojdziesz naprawdę szybko. Dziś w radiu słyszałem dyrektora Maratonu Warszawskiego. Mówił, że do przebiegnięcia maratonu praktycznie każdy może się przygotować w ciągu roku. Mój znajomy który wystartował uczył się właśnie tym sposobem:)
  • 0

#7
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
metoda wg. Galloway'a, biegniemy i idziemy od początku biegu, gdy jeszcze jesteśmy wypoczęci
http://pdf.helion.pl/biegan/biegan.pdf
http://kobietkibiega...etodagallowaya/
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#8
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
Dzięki, poczytam. :)))

Hehe, w ogóle, teraz to chyba na wszystko można znaleźć książkę. :D 
Właśnie jestem po pierwszym treningu Dobrego Sprawowania.
Oczywiście poczynając od pierwszego kroku w każdym ćwiczeniu.
Odczułem tylko lekko przyspieszony oddech na koniec - tak powinno być?
Te ćwiczenia z pierwszego kroku są aż za lekkie. :P
Aczkolwiek starałem się je robić wolno i dokładnie, żeby dać możliwie dużo obciążenia mięśniom.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych