Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pompki tygrysie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Witam
Wszyscy mówią że to wymagające ćwiczenie lecz mi nie sprawia to najmniejszych problemów, robię według tego
tylko nogi razem.Lecz mam takie wrażenie że chyba coś źle robię,bo coś za łatwo mi to przyszło.
Na co trzeba zwrócić duża uwagę ?
  • 0

#2
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Spróbuj przytrzymać w fazie podnoszenia 2 - 3 sekundy i następnie powolnie opuść. Na pewno coś da. A może już masz tak wyćwiczony triceps?
  • 0

#3
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Spróbuj tego samego z nogami w powietrzu to zobaczysz co to znaczy wymagające ćwiczenie :)
  • 0
Dołączona grafika

#4
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
połóż przedramiona nieco nad głowę, będzie trudniej
mi też łatwo to przychodzi, jak ręce leża na przeciwko głowy, trudniej jest właśnie jak ręce leżą wyżej i powoli schodzisz i unosisz się
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#5
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Jak idzie za łatwo to sobie dodaj utrudnienie.
- jak weźmiesz dłonie nad głowę (czyli właściwie bardziej z przodu) - będzie ciężej utrzymać
- jak weźmiesz pod głowę - będziesz wykonywał bardziej złożony ruch
- jak złapiesz się tak krawędzi ławki to wtedy możesz schodzić "pod nią" (chociaż to już inne ćwiczenie)
- możesz też skupiać się na jednej stronie albo jeżeli jesteś naprawdę w tym dobry robić to na 1 ręku.
  • 0

#6
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

- jak złapiesz się tak krawędzi ławki to wtedy możesz schodzić "pod nią" (chociaż to już inne ćwiczenie)

to jest wlasnie dobre cwiczenie, im nizej tym trudniej ;P

  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#7
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Właściwe pompki tygryski wykonuje się ze stania na rękach. I jest to rzeczywiści hardcore:)
  • 0

#8
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Wszystko jest do zrobienia :)
  • 0
Dołączona grafika

#9
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Wszystko jest do zrobienia :)


Emil, jakiś czas temu pisałeś, że w dół już schodzisz, jak Ci idzie dalej z tym ćwiczeniem?
  • 0

#10
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Schodzę, ale póki co robię to tylko na matach. Nie jest to w pełni kontrolowany ruch więc boje się zlecieć łokciami na beton :) Mam problem z wypchnięciem się do przodu i wejścia z przed ramion na ręce. Póki co więc od czasu do czasu ćwiczę sobie tą opcje podpierając nogi o piłkę albo trzymając je na krześle żeby nauczyć się samego ruchu. Ostatnio próbowałem wchodzić na ręce jedną mając prostą a drugą na przedramieniu ale nawet wtedy nie jestem w stanie się wypchnąć więc co jakiś czas kombinuje z innymi technikami. Zobaczymy co z tego będzie :)
  • 0
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych