Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Odstające łopatki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Witam
Mam problem z odstającymi łopatkami,a że jestem dość mocno szczupły bardzo mocno jest to widoczne.Dużo osób mi mówi żebym robił plecy to mi mięśnie zasłonią łopatki, tylko nie zależy mi na gigantycznych plecach,lecz na ich sile więc jednak nie zasłonią mi, mam zamiar skorygować odstające łopatki tylko nie wiem jak,znacie jakieś ćwiczenia, literaturę czy coś co mogło by mi pomóc w tym?
  • 0

#2
Kogut

Kogut

    Padre Koguto

  • Użytkownik
  • 60 postów
Miałem ten sam problem za łebka :P Pływanienajlepszy sposób na odstające łopatki, pływanie generalnie potrafi poprawić wady postawy. Poza tym ćwicz, mięśnie i tak urosną, nawet w treningu kalistenicznym i zasłonią troche łopatki. Nie urośniejsz jak bułki z siłowni, wiadomo, bo nie o to w kali chodzi, ale mięsień zawsze troche urośnie.
  • 1

#3
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Kogut prawi bardzo mądrze. Systematyczne pływanie poprawi sylwetkę a to ma bardzo dobry wpływ na odstające łopatki. A mięśnie też je zasłonią. I nie przejmuj się, że zależy ci bardziej na sile pleców niż ich wyglądzie. Akurat w plecach idzie to w parze. W kalistenice wykonujemy najlepsze ćwiczenie na mięśnie pleców - podciąganie. Daje to zarówno końską siłę, jak i wygląd. Więc do dzieła i nie wymiguj się brakiem drążka;)
  • 0

#4
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Nie umiem pływać,podciągam się regularnie widzę zmiany w szerokości pleców ale praktycznie nic w grubości,a chciałbym po prostu skorygować ta wadę a nie ją ukryć.
  • 0

#5
Gżesiu

Gżesiu

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 34 postów
Jak pływanie to obojętnie jakim stylem czy najlepiej na plecach?
  • 0

#6
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Najlepiej kraulem.
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#7
Kogut

Kogut

    Padre Koguto

  • Użytkownik
  • 60 postów
Każde pływanie tak po prawdzie, pieski, kraule, żabki. @Qwsdm@ jeśli chcesz naprawde skorygować tą wade to polecam nauczyć się pływać, to naprawde najlepszy sposób. I staraj sie chodzić cały czas wyprostowany, barki ściągnięte do tyłu. Możesz też próbować ćwiczyć z kijem od szczotki, mianowicie wkładasz go pod ręce za plecami i owijasz ręce wokół niego i w tej pozycji siedzisz jakiśczas, możesz to robić np. jak oglądasz tv. A jeśli chodzi o podciąganie to próbuj robić krok 2 ze "Skazanego...", wydaje mi sie, że to może pomóc. Zresztą od zwykłego podciągania też w końcu będą efekty, nie ma sie co martwić. Koniec końców powtórzę - pływanie, pływanie i jeszcze raz pływanie.
  • 1

#8
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Nie umiem pływać,podciągam się regularnie widzę zmiany w szerokości pleców ale praktycznie nic w grubości,a chciałbym po prostu skorygować ta wadę a nie ją ukryć.


Jeśli chcesz skorygować tę wadę a nie umiesz pływać, rób ćwiczenia z kijem od szczotki polecane przez Koguta. I pamiętaj, że w miarę wzrostu tkanki mięśniowej na plecach będzie rosła nie tylko ich szerokość ale również grubość:)
  • 0

#9
Barkes

Barkes

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 259 postów
Przenoszę, dział: Pomoc/Pytania.
  • 0

#10
Borys85

Borys85

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 115 postów
@qwsdm - miałem problem z wystającymi łopatkami. 3, może 4 lata temu poszedłem pierwszy raz na siłownię.Chodziłem przez dwa miesiące, miałem ułożony trening otd. Moim problemem była spora niedowaga. Teraz, cztery lata po ślubie mam prawie 20kg więcej i nadal jestem szczupły (ci co mi mówią, że jestem chudy nie widzieli mnie te 4 lata temu). W każdym razie podczas tych treningów na siłowni pozbyłem się odstających łopatek. Myślę, że ćwiczeniami na drążku osiągniesz ten sam efekt. Plecy rosną bardzo szybko.
  • 0

#11
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Musze próbować wszystkiego na razie znalazłem książkę Owczarek Sławomir - Atlas ćwiczeń korekcyjnych
mam tylko problem bo nie wiem ile razy w tygodniu ćwiczyć i ile ćwiczeń wykonywać.
  • 0

#12
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Musze próbować wszystkiego na razie znalazłem książkę Owczarek Sławomir - Atlas ćwiczeń korekcyjnych
mam tylko problem bo nie wiem ile razy w tygodniu ćwiczyć i ile ćwiczeń wykonywać.


Przeczytaj uważnie książkę pewnie jest tam napisane. Jeśli nie, to nie przejmuj się tylko rób jak najczęściej. Ćwiczenia korekcyjne z reguły nie obciążają mięśni, tylko wyrabiają odpowiednie nawyki, więc się nie przetrenujesz.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych