Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Witajcie. Mam na imię Dawid :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ja mam pokrótce: pozycje statyczne z gimnastyki, trening skazanego połączony z smarowaniem gwintów. xD
  • 0

#22
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Dla mnie połączenie Skazanego (jego pierwszych kroków) z ciężarami wydaje się trochę bez sensu. Te pierwsze kroki są łatwe i mają przygotować stawy, ścięgna oraz wyrobić koordynację czyli nauczyć nasz organizm ruchów. O ile na ostatnią rzecz ciężary nie wpłyną, to dorzucenie ich spowoduje obciążenie stawów oraz ścięgien. Nie wiem, może się mylę ale dla mnie to jakbyś miał samochód z silnikiem na dotarciu. Jeździsz spokojnie żeby się dotarł (Skazany) ale co jakiś czas ciśniesz na maksa (ciężary). To spokojne jeżdżenie nic Ci nie da, bo wszystko zrujnujesz jazdą na wysokich obrotach. Ale podkreślam - to moje zdanie.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#23
fildi

fildi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 95 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
Michal doskonale Cię rozumiem, tylko jeżeli chodzi o mnie to wydaje mi się (po pierwszym dniu treningu) że ten proces jest żmudny i strasznie rozłożony w czasie a także chyba nie do końca spełnia moje oczekiwania. Założenie było: Siła, i schudnąć, dlatego też szukam dodatkowych elementów treningu. Bieganie plus skakanka bądź walka z cieniem. Dlatego też znów pytanie do was. Czy dobrym jest zmiana (już na początku) treningu ze "świeżej krwi" na "dobre sprawowanie"?
  • 0

#24
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Michal doskonale Cię rozumiem, tylko jeżeli chodzi o mnie to wydaje mi się (po pierwszym dniu treningu) że ten proces jest żmudny i strasznie rozłożony w czasie a także chyba nie do końca spełnia moje oczekiwania. Założenie było: Siła, i schudnąć, dlatego też szukam dodatkowych elementów treningu. Bieganie plus skakanka bądź walka z cieniem. Dlatego też znów pytanie do was. Czy dobrym jest zmiana (już na początku) treningu ze "świeżej krwi" na "dobre sprawowanie"?

może zapisz się na boks ?

  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#25
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

toście mi chłopaki zamieszali w głowie ;)
chyba muszę jeszcze trochę poczytać i wybrać najlepszy trening dla mnie
a gdyby odpuścić FBW i biegać i skakankę?
p.s.
coś mi się wydaje że zaczynam kombinować i się mieszać
Pozdro


Zgadzam się z Tobą, zaczynasz mieszać i kombinować. Najpierw zacznij trenować! Później obserwuj reakcje Twojego organizmu i modyfikuj. Za dużo planowania a za mało treningu!
  • 0

#26
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Skoro ktoś ćwiczy powiedzmy 3x tyg z ciężarami, a do tego ze 2x biega i chce zacząć Skazanego, to co? ma się przerzucić na 2 treningi tygodniowo po 10 pompek przy ścianie??
To jak jakaś rahabilitacja...
  • 0

#27
fildi

fildi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 95 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
wnioski:
1. z świeżej krwi przeskakuje dobre sprawowanie - zobaczę jak mój organizm reaguje, jeżeli mam dobrą regeneracje OK zostaje, jak nie zaczynam dokładnie z książką bez dyskusji
2. urozmaicam sobie treningi bieganiem - aby to nie była rehabilitacja
3. na boks nie pójdę z braku czasu
Amen.
  • 0

#28
dugi

dugi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów
skąd wogóle jesteś Dawidzie ?
  • 0

#29
fildi

fildi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 95 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
woj. małopolskie, Nowy Sącz.
  • 0

#30
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Cześć fildi
Fajnie, że udzielasz się na forum o to chodzi :)
i pewnie ćwiczeniami cardio, odpowiednią dietą i ćw. kalistenicznymi uda się spokojnie dojść do wymarzonej sylwetki, a szczególnie ważna jest dieta naturalna.
I możesz to osiągnąć nawet wcześniej.
Czytałeś może o diecie z grupą krwi?
pozdrawiam
  • 0

#31
fildi

fildi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 95 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
Trochę odkopałem temat ;P.
Niestety ma bieżącą chwile nie jestem w stanie utrzymać rygorów nałożonych na siebie. Imprezy rodzinne, wesela i w tym podobne powodują że ani diety nie mogę utrzymać ani także wyzbyć się drinkowania ;). Prowadzę regularnie dziennik ćwiczeń i jak będę już w formie która mnie zadowala opublikuje zdjęcia i wszystko co pomogło mi uzyskać efekt. Po drugim tygodniu jestem przygotowuje się do 2 KROKU (szok ;) - uczę się cierpliwości). Widzę postępy bo mimo wszystko staram się na rozgrzewkę zrobić pompki z różnymi wariantami a także kruka który jest w prawdzie kroku 2 ale potrafię dłużej ustać niż książka przewiduje :).
Mam młodszego brata o 5 lat - amatorsko ćwiczył w domu i zaczął od 1 X ćwiczyć ze mną razem i jesteśmy oboje zmotywowani do działania.
Co do diety kiedyś przeglądałem ją a na marginesie jestem dawcą krwi ze stażem :), więc z małą pomocą siostry coś podziałam.

Pozdrawiam wszystkich.

PS.
Jestem podekscytowany tymi ćwiczeniami więc musiałem napisać to i tamto :P
  • 0

#32
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Nie chcesz i tyle. ;) Jeden kieliszek na toast jak najbardziej. I wystarczy. ;)
  • 0

#33
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Z takim podejściem..

Niestety ma bieżącą chwile nie jestem w stanie utrzymać rygorów nałożonych na siebie. Imprezy rodzinne, wesela i w tym podobne powodują że ani diety nie mogę utrzymać ani także wyzbyć się drinkowania

Mam młodszego brata o 5 lat - amatorsko ćwiczył w domu i zaczął od 1 X ćwiczyć ze mną razem i jesteśmy oboje zmotywowani do działania.
Co do diety kiedyś przeglądałem ją a na marginesie jestem dawcą krwi ze stażem :), więc z małą pomocą siostry coś podziałam.


Wygląda na to, że raczej okoliczności są mobilizujące, a TY sam się przed nimi bronisz..

PS
O co chodzi z tym, że Jesteś dawcą i co ma do tego siostra!!??
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych