Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wolne tempo vs szybkie tempo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Na tym forum poruszono dużo tematów o robieniu ilość ćwiczeń,powtórzeń czy serii.
Mówiono tez o tempie wykonywani ćwiczeń ,większość mówi że wolne tempo najlepiej działa w rozwoju mięśni bo są pod ciągłym napięciem ale kilka dni temu wyszedł nowy artykuł na MH który zaprzecza dużo rzeczy które były poruszane na tym forum co wy o tym myślicie?
http://www.menshealt...iesni-4636.html
  • 0

#2
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Wg mnie połączenie tych dwóch technik dopiero daje pełnię potencjału, stąd np. ruchy plyometryczne, niestety technika dużo bardziej kontuzyjna niż powolne kontrolowane ruchy dlatego wymagająca pewnego już doświadczenia i wypracowanej bazy.

Abstrachując od porad treningowych zwróćcie uwage na sugerowaną ilość białka niezbędną do budowy (sic!) 7kg mięśni w zaledwie dwa m-ce, po przeliczeniu wychodzi że to ma być 11% kalorii!
  • 0

#3
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Kiepski artykuł.
  • 0

#4
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Jak dla mnie to wolne powtórzenia.
  • 0

#5
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Akurat co do szybkości to dobrze piszą, ale tylko jeśli chodzi o ciężary - nie o kalistenikę.
Co do białka, to dziwne, że w MH zalecają jedzenie zbyt małej ilości białka... Przeważnie zalecali jedzenie zbyt dużej. Ale i tak ścisła ilość białka to fail, bo każdy ma inną masę ciała... Tak samo jak procentowe podawanie makroskładników to fail.
  • 0
Shut up and get moving.

#6
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Sopel chyba wzrok ci się psuje bo ja tam widzę przykład dla 75kg wagi ciała. Ponad to jak coś negujesz to może wysilisz się podając jakieś kontr argumenty (Tak samo jak procentowe podawanie makroskładników to fail)?
  • 0

#7
money

money

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 51 postów
Moim zdaniem to moze byc prawda. Wydaje mi sie ze gdzies czytalem art na temat tego ze wlokna ktora szybko sie kurcza , sa bardziej podatne na wzrost :P ale przede wszystkim wystarczy zwrocic uwage na same cwiczenia np Muscle Up jest bardzo dynamiczny i wedlug mnie daje wiecej niz zwykle podciaganie tak samo pompki wole wykonac wieksza ilosc szybszym tempem (ale moze to rowniez zalezy od od organizmu) , w kazdytm razie sprobuje wykorzystac te rady(poza dieta) i zobaczymy jakie efekty beda za 2 miesiace :D

pzdr
  • 0

#8
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
A kto ci broni zrobić siłowy MU? Robisz dynamiczny aby wykorzystać moment bezwładności i tyle. Prawdziwa siła to siłowy MU.
  • 0

#9
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Temat wraca jak bumerang. Krótko mówiąc - powolne tempo:) Szybkie ma sens w treningu specjalistycznym.
  • 0

#10
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Kazdy moze trenowac na jednym treningu wolne tempo a na nastepnym szybkie. Jak sobie zaplanujecie tak bedzie kazdy rodzaj treningu daje przyrosty nie ma jednej reguly dla kazdego.
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#11
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Kabum raczej ujął bym to tak, co zresztą poruszałem już w innym temacie, że nie ma jednej reguły na trening danego aspektu tj: masa, siła, wytrzymałość, np.trening na siłę w jakimś % będzie trenował pozostałe aspekty, itd. Natomiast dana metoda treningu będzie podobnie wpływać na każdego człowieka.
  • 0

#12
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Oczywiście to co napisałeś jest prawdą, dlatego uważam ze każdy powinien dobrać trening do własnych potrzeb. Ja wcześniej trenowałem wg Wade'a ale nie działał ten trening na mnie jakoś wyjątkowo, ciągle powtarzanie tego samego, powolny progres więc wszystko pozmieniałem i teraz trenuję inaczej a efekty widzę już po pierwszym miesiącu.

Wracając do tematu proponuję sprawdzić na własnym przykładzie szybkie tempo i wolne. Szybkie tempo często jest wykorzystywane w crossfit gdzie intensywność danego treningu jest bardzo wysoka. Proponuję zrobić sobie 1 raz w tygodniu takie typowe 20min crossfit z dużą intensywnością ale następnego dnia zróbcie sobie dzień wolny ;)
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#13
marcin902

marcin902

    Go Hard or Go Home

  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaKraków Miasto Królów Polski
Wszystko to co napisaliście o tym że każdy powinien dobrać trening pod siebie to prawda i nie da się tego ukryć, jednak ja jestem zdania że wolne temp bardzo dobrze buduje siłę:) Na własnej skórze się o tym przekonałem np. na początku robiłem 15 podciągnięć nachwytem normalnym tempem (oczywiście jest to pojęcie względne), po 4 tyg ćwiczenia wolnym tempem dałem radę zrobić 8 powtórzeń więcej w tempie normalnym. Na mnie to bardzo fajnie podziałało i jestem zadowolony z rezultatu, teraz jestem w trakcie takiego planu gdzie robię każdą partie 2 razy w tyg. Od października mam zamiar zacząć ćwiczenie jednej partii tygodniowo ale z obciążeniem i cały czas stawiam na wolne tempo i myślę że fajnym uzupełnieniem jest taki trening jak pokazuje chłopak z Bar Brothers.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych