Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Klata jak Bolo Yeung


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam
Ostatnio zastanawiam się nad ćwiczeniami na klatkę.
Jak możemy osiągnąć z masa własnego ciała klatkę jak np. Bolo Yeung- Czy jest to możliwe?

Na pewno osiągniemy po przez trening siłowy i odpowiednią dietę.

Wiem, że dużo pomagają w tym pompki i pompki na poręczach.
Możemy zastosować różnego typu pompki zmieniając pozycję ręki i wolno dokładnie robione ćwiczenie.
-------------------------------------------------------------
Czy rozbudowanie dolnej i środkowej części klatki możemy zastosować ćwiczeniami z masą własnego ciała? Ewentualnie dołożyć kamizelkę z obciążeniem do 10kg.

Jako dziecko dużo oglądałem takich filmów.

 
Znalazłem na Youtube część ćwiczeń z pompkami które angażujemy mięśnie
Wiem że tego na forum brakuje i warto rozwinąć ten temat.

1 Filmik najłatwiejsza wersja pompki


2 Filmik
http://www.youtube.c...v=kIaqbrWBexY#!

3 Filmik



4 Filmik zaangażowana górna część klatki




Filmik 5 Hindu Push Up

http://www.youtube.c...v=DuHnnh3nDJU#!
http://www.youtube.c...v=DuHnnh3nDJU#!

Filmik 6 Spartan Push up
http://www.youtube.c...v=1OOnqZdw7PI#!
http://www.youtube.c...v=1OOnqZdw7PI#!


Można by coś pomyśleć z tymi filmikami. Którymi ćwiczeniami angażujemy klatkę piersiowa.
 

-----------------------------------------------------------------------
Niżej znalazłem program treningowy z Bars Brothers z ćwiczeniami na klatkę.
Mam zamiar dodać ćwiczenia przedstawione na tym filmiku tylko muszę wybrać?
Polecacie któryś i jakie mogę oczekiwać efekty? od 1:55

1:55





---------------------------------HANNIBAL KING-----------------------------------------




  • 0

#2
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Wg mnie najszybciej poprawiającą wygląd mięśni techniką są powolne powtórzenia (nawet kilkanaście-kiladziesiąt sekund w jednym powtórzeniu) ze stałym napięciem mięśni najlepiej bez fazy zatrzymania w punktach zwrotnych ruchu, przez co uzyskujesz w trakcie serii efekt jakbyś dopompowywał balon. Sprawdzałem to w siłowni nie tylko na sobie ale także na ludziach, krórym rozpisywałem treningi, efekty były powalające np. 2cm w obwodzie ramienia po 3 treningach! Nie ma chyba nic dziwnego w wysokiej efektywności tej metody skoro wykonujesz np. serię 10 powtórzeń, która trwa bagatela 10 minut, 10 minut ciągłego napięcia mięśni =) Oczywiście to jest trening HIT i trzeba bardzo uważać na przetrenowanie. Teraz jadę tą techniką wszystkie bazowe ćwiczenia z kalisteniki m.in. pompki.

Jeśli chodzi o dolne partie klatki piersiowej to skutecznym ćwiczeniem na ich wypełnienie są pompki na poręczach a to dlatego, że podczas tego ruchu bardziej niż w innych pompkach rozciągasz ten obszar a także spinasz mięśnie, które znajdują się pod piersiowym przez co wypychasz piersiowy.
  • 0

#3
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów
pompki na poreczach sa dobrym cwiczeniem, ale bez przesady zeby osiagac po nich klate kulturysty
moim zdaniem nie da sie osiagnac tego co prezentuje bolo, bo pewnych aspektow nie da sie przeskoczyc w treningu bodyweight

  • 0

#4
julo1976

julo1976

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 159 postów
Kazdy z nas moze ci polecic program taki a taki ale wszystko zalezy co bedzie na ciebie Cassi dzialalo i przynosilo oczekiwane rezultaty.Mozna wybrac pewien zestaw cwiczen i do tego dana metode treningowa np: taka jak przedstawil Revo i robic w ten sposob np: miesiac badz dwa a nastepnie zmienic zestaw i metode lub kontynuowac do momentu az dany program przestanie dawac oczekiwane rezultaty i zmienic:).Przedewszystkim trzeba miec otwarty umysl na rozne kombinacje i szukac wlasciwej drogi do celu.Do treningu klatki jak i innych miesni z masa wlasnego ciala mozna dopasowac rone "metody treningowe" np: zaczynajac tradycyjna pompke i schodzac do dolu 3x zatrzymujemy ruch na 2-3 sek. i tak samo w ruchu do gory.Ze wzgledu na wysoka intensywnosc tej metody stosuj ja przez 2-3 tygodnie a nastepnie zrob tydzien luznego treningu klatki co nie oznacza na odwał:).

Zobacz tutaj:


Warto wejsc na stronke podana w filmiku jezeli ktos nie byl workout24.ru, chlopaki ladnie wymiataja:) a do tego jakie place do cwiczen maja w Moskwie mmmmm:)...
  • 0

#5
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

http://www.youtube.com/watch?v=oU8O2w8HM24&feature=player_embedded

...a do tego jakie place do cwiczen maja w Moskwie mmmmm:)...


Place ćwiczeń - pewnie jakieś przyszkolne boisko..
Oni tam pewnie na W-F'ach śmigają na poręczach i drążkach, gdzie u nas najwyższy poziom trudności to "fikołek" (i to jeszcze wzdłuż kręgosłupa).

Zaraz polecą gromy, bo kolejny gość pojawił się w koszulce TREC'a :)
  • 0

#6
julo1976

julo1976

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 159 postów
Kano przejrzyj stronke i filmiki workout24.ru to zobaczysz ze maja profesjonalne place...
  • 0

#7
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Chodziło mi o ten na powyższym filmiku.
Filmiki wyoglądam sobie z czasem - na spokojnie ;)
  • 0

#8
julo1976

julo1976

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 159 postów
Luzik Kano, powodzenia w treningach;)
  • 0

#9
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Szczerze mówiąc to jednym ćwiczeniem można zbudować ogromną klatę polecane nawet przez kulturystów pompki na poręczach mówią że to najbardziej masowe ćwiczenia na klatę.
Zastanawia mnie tylko jedno czy da radę zbudować klatę bez pompek na poręczach bo jednak to podstawowe ćwiczenie?
  • 0

#10
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Wg mnie - pompki na poręczach są polecane przez kulturystów z tego względu, że można dowalić obciążenie.
Kulturyści - silni ludzie - niby ciężar ma obciążać mięśnie, a nie "być jak największy", ale z latami treningów siła do pewnego momentu wzrasta.
Skoro ktoś wyciska w seriach 100-150kg, to jak zwykłą pompką miałby pobudzić mięsień?? Pompka z obciążeniem 150kg na plecach? Pewnie możliwe, ale dosyć niebezpieczne, niewygodne i w ogóle.. Łatwiej wrzucić kilka krążków na sztangę.

Dipsy są jeszcze takim ewenementem, gdzie wykorzystuje się swoje ciało - podobnie jak przy podciąganiu na drążku. Czyli, poza siłą te ćwiczenia pokazują "sprawność" (jakby kto ją definiował).

Może pompki z nogami na wysokości 150cm pomagają w treningu góry klatki, ale nie łatwiej wykonać wyciskanie na skosie?
Itd..

W kalistenice (głównie tutejsi forumowicze) widzą umiejętność, a kulturyści pracują nad wyglądem.
Metoda Lafaya (żaden forumowicz chyba nie stosuje - nie obiło mi się przynajmniej) jest taka "kulturystyczna" - też trzeba coś tam umieć, ale nastawiona jest na sylwetkę..
Odbiegłem od tematu! Sorry!

W każdym razie - no, pompujcie na wszelkie sposoby :)
  • 0

#11
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Revo, bardzo ciekawa propozycja, muszę spróbować tej metody :)

Panowie, moim zdaniem zbyt daleko wybiegacie w tej dyskusji. Być może kiedyś będę miał problem, jak zwiększyć skalę trudności ćwiczeń kalistenicznych, by dobrze stymulować klatkę. Na razie takiego problemu nie mam, bo wiele z tych ćwiczeń jest dla mnie zabójczych. I chyba długo, długo tak pozostanie;) A od kiedy dowiedziałem się o plusach treningów unilateralnych różne wersje pompek jednorącz bardzo mnie kuszą :)
  • 0

#12
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Taki mój pomysł - dlaczego kulturyści polecają dipsy ;)
  • 0

#13
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Aktualnie zaczynam za tydzień lub 2 tygodnie pompki z skazanego na trening master step czyli pompki jednorącz ze złączonymi nogami. Piszę dlatego, że chcę zorientować się na przyszłość i już ustalić plan treningowy z pompkami, a dokładnie chodzi mi o siłę i zwiększenie masy. Już widzę że są rezultaty w sile i masie. Robię pompki wolno, bo nawet nie potrafię zwiększyć szybkości ruchu w pompkach, bo zapewne robię dalej siłę, a jestem na etapie pompek kroku 9 i chcę dojść do 25 powtórzeń. Wiem, że zaraz napiszecie że to ćwiczenie na wytrzymałość, ale nie. Dlatego że tu ćwiczę 1 raz w tygodniu. Myślę że jakbym zastosował program odosobnienie, w którym wprowadzamy 2 treningi pompek w tygodniu (Wtorek, Piątek) to stracimy na sile lecz zwiększymy wytrzymałość. Wade o tym pisze, że stracimy na sile.

Jak przechodzę po tak sporych powtórzeniach do następnego kroku po progu przejściu do progu początkowego trudniejszego ćwiczenia to jest mi łatwiej zrobić.
Oczywiście nie zrobię od razu 10 czy 20, ale wystarczy mi zrobić 1-5 powtórzeń kroku początkowego trudniejszego ćwiczenia jak pokazuje Paul W.
Wolne robione pompki dają w kość, aż pot leje się. Wystarczy według mnie taki trening raz na tydzień.
Oczywiście chodzi o zwiększenie siły. Warto odpuścić trening jeśli idzie mi słabo chociaż na dwa tygodnie i z powrotem zacząć wracać do niego i na pewno odczujemy wzrost siły, bo organizm jest w 100% zregenerowany. Taką przerwę robiłem raz na 2 miesiące.
U mnie to sprawdziło się.

Dzięki chłopaki :) przeanalizuję sobie to wszystko. Dam znać co przemyślałem. Trochę mam na to czasu, bo jeszcze nie skończyłem według skazanym.
  • 0

#14
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Wszystko kwestią priorytetów, sprawdź wolne powtórzenia najszybciej zmienią twoją klatę
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych