Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

RICE - w razie kontuzji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
szymonzleszna

szymonzleszna

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 86 postów
  • LokalizacjaLeszno
Ostatnio przy okazji naprawy kolana spotkałem się zasadą postępowania w przypadku kontuzji - RICE.

R - jak Rest - czyli odpoczynek
I - jak Ice - czyli lód, na kontuzjowane miejsce przykładamy lód, jednak nie bezpośrednio na ciało, ale poprzez bandaż...
C - jak Compression - czyli ucisk, uciskamy miejsce kontuzji bandażem elastycznym
E - jak Elevation - czyli podniesienie uszkodzonej kończyny [windy, temblaki, pufy, itd.]

Pomyślałem sobie, że każdemu się czasem ta wiedza przydaje.

Oczywiście jest to taka pierwsza pomoc, jak jest ostro to szybko do lekarza...

  • 0

www.kalistenika.pl KALISTENIKA_BANER.jpg


#2
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Szymon dzięki, dobre, łatwe i konkretne:)
  • 0

#3
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
To jest bardzo prosta i cenna wiedza jak radzić sobie w przypadku kontuzji.

Też ostatnio nabawiłem się kontuzji łokcia i obecnie trenuję z bandażem elastycznym. Po wizycie u ortopedy i rehabilitanta dostałem taką radę że moża trenować dalej ale rozgrzewka i rozciąganie musi dłużej trwać oraz nie wykonywać tych ćwiczeń w których boli cię dana część ciała. Ale mimo wszystko odpoczynek musi być czyli zasada RICE jest bardzo ważna.
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych