Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pompki na jednej ręce Krok The Master STEP CC1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#21
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Wybacz - każdy kto mnie zna powie, że jestem niepoprawnym optymistą :D
  • 0
Shut up and get moving.

#22
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Na swojej stronie Jim Bathurst pisze co nieco o OAP
http://www.beastskil...one-arm-pushup/
W komentarzach napisał żeby zobaczyć jego filmiki na youtube ale ja nie znalazłem żadnego z OAP.

Nawet on nie trzyma złączonych kostek. Mało tego - nawet Bruce Lee tego nie robił :)
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#23
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Za to robi z jedną nogą uniesioną ;)
  • 0
Shut up and get moving.

#24
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Zwracam honor, nie oglądałem wcześniej całego. Pokazał tam wprawdzie jedną pompkę ale zawsze coś:) Głęboko wierzę w to, że za rok bardzo wielu z nas będzie miało ten etap za sobą. Sam jestem już na etapie pół pompki:)
  • 0

#25
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
półpompka jednorącz? I jak Ci idzie zahir?
Ja kończę 5 krok. nie mogę się doczekać 6 :D
Pamiętam, ze jak kiedyś byłem może na 1-2 kroku w pompkach to nie zrobiłem nawet 5 powtórzen 6 kroku, a teraz spokojnie dużo wycisnę. Więc widać progres jest :)

A co do tematu... cassi trafny dał cytat, że: Mistrz pompek jednorącz to rzadki okaz.
ooo tak ;) najwyraźniej ;)
Trzeba dużo cierpliwości i czasu żeby osiągnąć perfekcyjną pompke na jednej ręce - co dopiero stówkę XD ( standart elitarny w 10 kroku pompek ;) )
Będę zadowolony jak będę śmigał choć jedną perfekcyjnie ;)
A co do pompki na jednej ręce stojąc na niej... no cóż... Paul pisze, że trzeba mozolnie ćwiczyć ( 3 lata ) żeby osiągnąć to piekielne ćwiczenie. Tu to nawet nie cierpliwość, co tony determinacji i motywacji.
  • 0

#26
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Ostatnio zrobiłem dwie serie po 8 powtórzeń. Trochę jeszcze wyginam ciało, bo to najtrudniejszy element ale jest coraz lepiej. Wcześniejsze ćwiczenia wyrobiły dobrą bazę siły, postępy które robię teraz to bardziej efekt koordynacji międzymięśniowej. Przede mną jeszcze trochę pracy ale nie patrzę już na pompkę jednorącz jak na coś nie do zrobienia. Jak dojdę do kroku mistrzowskiego obiecuję wrzucić filmik :)
  • 0

#27
BlackHeart

BlackHeart

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 119 postów
Ja zaliczyłem krok 8 pompek z CC trosze wyginając ciało. pompki z kroku 9 są dla mnie jednak łatwiejsze. Nie trzeba być chyba dużym kozakiem żeby zaliczyć po pewnym czasie parę pompek z kroku 10. Dużo trudniej wyglądają pompki na jednej ręce i jednej nodze z "Nagiego Wojownika".
Co do pompki jednorącz w staniu na rękach to może być trudniej...
  • 0
Dum spiro, spero!

#28
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
tutaj jest video, i myślicie że są wykonane poprawnie technicznie pompki na jednej ręce ?
Myślę, że nogi powinny być złączone razem
http://www.alkavadlo...sh-up-training/

Edit Michał: Połączyłem wątki.
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#29
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
No według Wade'a na pewno nie doskonałe. Trochę brakuje do tych z 10 kroku.
Niemniej to i tak wyczyn.
  • 0

#30
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Tak. To są poprawnie wykonywane pompki na 1 ręce. Po prostu są inne niż z 10 kroku.

Między obydwoma ćwiczeniami jest różnica i to bardzo duża. Zresztą każdy kto próbował o tym wie :} Zrobienie takiej pompki jak na tym filmiku to nie jest wyczyn. Już trudniejsze jest utrzymanie stałej pozycji do pompki z 10 kroku (nie mówiąc o ich robieniu)
  • 0

#31
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Przecież to jest ta sama pompka tylko z szerszym rozstawieniem nóg dzięki czemu zmniejsza sie trochę trudność poprzez większa stabilizacje ciała.
kartofelek007 widzę ze jesteś zawansowanym ćwiczącym skoro to nie jest wyczyn ? Pewnie robisz takich pompek z 30 ?
Kolejny zawansowany użytkownik forum a nie potrafił zrobić filmiku z kilkoma pompkami.

  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#32
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Jeszcze na początku tego roku gdy kupiłem Skazanego i zobaczyłem 10 krok pompek na jednej ręce uznałem, że to nie jest realne. Próbowałem i nie udało mi się nawet utrzymać samej pozycji, a co dopiero zejść niżej. Na dzień dzisiejszy jestem w stanie utrzymać nawet dość poprawną pozycje, to znaczy bez ostrego powykręcania się oraz stabilnie ją utrzymać przez dłuższą chwilkę (20-30s) na obie ręce. Co prawda zgięcie ręki nadal jest mało realne, choć już minimalny ruch w dół jestem w stanie wykonać. Tak więc progres jest, a dodatkowo muszę podkreślić, że w tym roku nie trenowałem zbyt regularnie. Miałem częste przerwy w treningach i nie zawsze udało mi się utrzymać założonego planu treningowego. W samych pompkach doszedłem do kroku 7 ale teraz znowu zaczynam od 5. Tak więc wszystko przed nami... Najważniejsze to wierzyć, że jesteśmy w stanie to zrobić oraz wytrwale trenować i dążyć do tego mistrzowskiego 10 kroku. Powodzenia :)
  • 0

#33
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
no tak, =jak rozstawi się szerzej nogi to łatwiej zrobić, bardziej stabilizuje postawę
ja nauczyłem się robić pompki dzięki nagiemu... dawno ich nie robiłem, ciekawe w jakie postawie zrobię

a jeśli rękę bardziej rozstawie, szerzej niż barki - to też można uznać za pompkę [łatwiejsza czy trudniejsza jest ?]
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#34
Gutek

Gutek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 26 postów
Dzis robiac pompki wpadł mi do głowy pomysł aby oprzec sie biodrem o framuge i podniesc reke rownoległa i pozostac na przeciwległej dłoni. Moze dobre cwiczenie na ustabilizowanie pozycji?
  • 0

#35
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Bardzo ciekawa koncepcja... Faktycznie wydaję się całkiem dobrym pomysłem na ustabilizowanie pozycji. Jedyny minus jest taki, iż przy takiej podporze jest mi jeszcze ciężej wykonać zejście w dół. Ale i tak wydaję mi się, że warto taki sposób wypróbować. Brawa za eksperymentowanie. :)
  • 0

#36
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Oby tylko nie do kontuzji. Dobry pomysł z tą framugą :)
Tylko z jakimi stopami złączonymi czy rozdzielonymi?

  • 0

#37
Gutek

Gutek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 26 postów
Ja robiłem ze złaczonymi nogami.
Nie polecam tego robic bez odpowiedniego przygotowania siłowego bo moze to prowadzic do kontuzji. Osobiscie jeszcze przejde pare krokow zanim włacze to cwiczenie do treningu jako smarowanie gwintow. Mimo ze dam rade sie utrzymac czuje brak stabilnosci w stawie łokciowym.
  • 0

#38
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Dzis robiac pompki wpadł mi do głowy pomysł aby oprzec sie biodrem o framuge i podniesc reke rownoległa i pozostac na przeciwległej dłoni. Moze dobre cwiczenie na ustabilizowanie pozycji?


Moim zdaniem nie ustabilizuje się postawy w jakimkolwiek podporze. By stabilizować postawę warto jak Bef ćwiczyć samą pozycję wyjściową pompki i starać się utrzymywać ją jak najdłużej. Następnie schodzić powoli w dół w niepełnym zakresie ruchu (krok 8 w "skazanym"). w miarę wzrostu siły i poprawienia stabilizacji starać się wykonać całą pompkę. Najtrudniejszy element jest na dole.

Jak można ustabilizować pozycję wyłączając z pracy mięśnie odpowiedzialne za jej utrzymanie, bo opieramy się biodrem o futrynę?! Taka pozycja może doprowadzić jedynie do dysproporcji, bo wzmocni nam mięśnie rąk (nie izolowane w tym ćwiczeniu) a wręcz osłabi mięśnie korpusu (wyizolowane).
  • 0

#39
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Zahir11 jak dobrze, że czuwasz... Wczoraj wydawało mi się to genialnym rozwiązaniem, teraz po przeczytaniu tego co napisałeś klepnąłem się w czoło (wcale nie lekko).
  • 0

#40
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Czasem coś mi wyjdzie;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych