Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

No i komercja dorwała SW


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
83 odpowiedzi w tym temacie

#21
Przemix

Przemix

    I'm alone because i'm so misunderstood.

  • Użytkownik
  • 42 postów
"Zapytaj siebie, co robiłbyś nawet, gdyby nikt Ci za to nigdy nie miał zapłacić. To wskazówka, która pokaże Ci, czym powinieneś się zajmować, oczywiście wciąż szukając sposobu na zarobienie na tym." Joe Vitale (amerykański copywriter)

Tyle w temacie.
  • 0
"Zatrzyj ręce i weź się do roboty. Krew zacznie ci lepiej
krążyć, a umysł lepiej pracować. Przepływ życia w tkankach
szybko wypędzi z twojego umysłu zmartwienia. To najtańsze
lekarstwo jakie istnieje na ziemi - i jedno z najlepszych."


~Bernard Shaw.

#22
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów
przeciez od dawna wiadomo ze hannibal na "fastfoodach" nie jedzie. byla gimnastyka na IO? byla, zaden z tamtych sportowcow niejest tak podrzezbiony jak on.

tutaj jest zasotosowany ten sam chyt marketingowy jak w przypadku burneiki. najpierw filmiki pokazujace jak cwiczyc a teraz seria wlasnych supli (w przypadku hannibala jest to reklamowanie)

moze dzieki sponsoringowi treca, przyjedzie do polski i zrobi rozne seminaria
  • 0

#23
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów

"Zapytaj siebie, co robiłbyś nawet, gdyby nikt Ci za to nigdy nie miał zapłacić. To wskazówka, która pokaże Ci, czym powinieneś się zajmować, oczywiście wciąż szukając sposobu na zarobienie na tym." Joe Vitale (amerykański copywriter)

Tyle w temacie.


Hmm... Jeśli lubi robić ludzi w chuja nawet jeśli mu za to nie płacą, to faktycznie godny podziwu koleś!
  • 0
Shut up and get moving.

#24
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Czy ktoś ci kazuje mieć tego kolesia za autorytet ? Każdy sportowiec swoim nazwiskiem reklamuje jakiś produkt i go zachwala czy piłkarz czy zawodnik MMA... To jest marketing taki jest dziś swiat a ją nie wiem w jakim wy zyjecie ? W dupie mam totalnie to a wy jedziecie go jak gówno.
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#25
BlackHeart

BlackHeart

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 119 postów
Sam nie łączyłbym tematu sterydów czy jak kto woli steroidów z suplementami. Choć pośrednio to drugie prowadzi do pierwszego. Nie demonizujcie supli, które jak sama nazwa wskazuje są "suplementami żywienia" i tak np. kreatyna, aminokwas po której można zaliczyć wzrost mocy i masy może być dostarczana organizmowi bodaj z mięsa wołowego a nie z puchy.
Polecam dokument "Bigger Stronger Faster" dotyczący sterydów i supli, dostępny na YT:

  • 0
Dum spiro, spero!

#26
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów
@blackheart
dobrze piszesz
poza tym wiele osob z tego forum stosuje kawe przed treningiem, a mimo to neguje s.a.w ktorego reklamuje hannibal, a dziala na podobnej zasadzie. czy to nie jest hipokryzja?
  • 0

#27
BlackHeart

BlackHeart

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 119 postów
Ano hipokryzja.
Wszystko jest dla ludzi, tylko dla ludzi z głową...
  • 0
Dum spiro, spero!

#28
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Haha, S.A.W. działa na podobnej zasadzie jak kofeina? No proszę, nie ośmieszaj się.
I nie widziałem jeszcze nikogo, kto by wkręcał ludziom że kawa jest niezbędna do osiągnięcia efektów w treningu.
Kolecc zauważył dobrą rzecz, tylko podszedł do tego od dupy strony - to, że wszyscy coś robią, nie znaczy że staje się to etyczne.
  • 0
Shut up and get moving.

#29
Gżesiu

Gżesiu

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 34 postów
Wydaje mi się, że gsmt chodziło o to, że obie te rzeczy kawa i s.a.w pobudzają. Nikt nie wkręca ludziom, że kawa jest niezbędna do osiągnięcia efektów, bo każdy zna działanie kawy. Jak ktoś spróbuje s.a.w i stwierdzi, że na niego nie działa to tak samo nie będzie tego stosował. I zgadzam się z kolcem. Wielu sportowców swoim nazwiskiem reklamuje różne produkty działające czy też nie. Tak było i będzie dopóki dostają za to kasę i nie ma się co spinać, że jakiś autorytet NAGLE zrobił coś takiego :).
  • 0

#30
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Ponownie - to, że wielu sportowców to robi, nie znaczy że powinno się na to przymykać oko.
Dwa, z tego co wiem to założenia Ghetto/Street Workoutu były takie, że wystarczy byle kawałek rurki do podciągania, bez suplementów czy koksów - czarnych z gett albo przeciętnych Ukraińców nie było stać na takie bajery. Dlatego uważam, że nagłe twierdzenie "no ja to wszystko zrobiłem na odżywkach z Treca, kupujcie to" jest nie halo - w końcu podobno HFK nie zajmuje się kulturystyką czy fitnessem, w których takie podejście do odżywek jest na porządku dziennym.
  • 0
Shut up and get moving.

#31
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Sopel pisz dalej a ja się pod tym podpiszę obiema rękami, amen
  • 0

#32
Gżesiu

Gżesiu

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 34 postów
Może i nie halo, ale ponownie, tak zawsze było i będzie. W każdym sporcie nie ważne jak bardzo nastawionym na pokazanie, że można bez żadnego sprzętu, że wystarczy chcieć itd. prędzej czy później zawita reklama, marketing i inne tego typu zwroty, które jakiejś części osób mogą się nie spodobać. Ja nie mówię, że to pochwalam, ale wiem że to działa na takiej zasadzie i zbytnio się nie przejmuję.
  • 0

#33
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
OK, ale jest różnica między podejściem "tak jest i nic z tym nie zrobimy" a podejściem "ćwiczy tyle to mu się należy i fajnie że zarabia na tym co lubi".
  • 0
Shut up and get moving.

#34
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Zarabiałby na tym co lubi, gdyby dostawał kasę za pokazy, byłby zapraszany na te pokazy itd..

Jak to powiedział kiedyś jeden znany aktor - "przychodzą do Ciebie goście i mówią: jak powiesz w telewizji że to mleko jest dobre, to dostaniesz kasę na 3 samochody, to co robisz??"

Łączenie supli z umiejętnościami, to już w ogóle jakaś porażka!
W ogóle - bezsensowna dyskusja..

SAW to specyfik dający kopa - nic strasznego, a jak ktoś myśli, że jak to, czy cokolwiek łyknie, to będzie trzaskał muscle upy, to jego problem - będzie tracił siano!
Co innego, jak już te muscle upy potrafi, to może zrobi kilka powtórzeń więcej :)
  • 0

#35
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Naprawdę, litości. Mleko raczej każdy pił, a wątpię żeby HFK zawdzięczał cokolwiek SAWowi.
Ilość kasy, jaką w takim przypadku obiecują, nie ma znaczenia - tak czy tak jest to zachowanie nieetyczne.
Podam skrajny przykład, żeby zilustrować mechanizm: ktoś płaci ci milion dolarów za zabicie innego człowieka. Czy jeśli go zabijesz, będzie to bardziej etyczne niż gdyby ofiarowano ci dwadzieścia dolarów? Tak samo z oszukiwaniem ludzi.
  • 0
Shut up and get moving.

#36
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
HFK ćwiczył, zanim SAW był w planach, a reklama to reklama i dla mnie gadanie o etyce nie ma sensu...

A jak zawodowy kulturysta/model reklamuje np. sprzęt do wyrobienia sześciopaka ("wystarczy15min dziennie"), to ktoś mówi o etyce? Każdy się z tego śmieje..

Jak Tsatsouline pisze, "utrata tłuszczu bez hańbienia się dietą i aerobami" to ktoś mówi o etyce??

A jak ktoś mówi, że proszek X jest najlepszy, a moich ubrań nie dopiera (za to dopiera je proszek Y) - czy ja mówię o etyce??

Kurcze... to jest reklama!

Można powiedzieć, że ktoś się sprzedał, ale zaraz że zaprzecza to jakimś ideałom, a co HFK coś podpisywał??
Będzie miał na te swoje fast foody i tyle. :)
Jak TREC zaprosi go do Polski, to inaczej będziecie mówić.. Albo chociaż jakieś wywiady, porady, może jakieś DVD..
  • 0

#37
BlackHeart

BlackHeart

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 119 postów
Suple nie są niezbędne ale pomagają. Tak jak w zbudowaniu sylwetki pomaga zbilansowana dieta. Nie masz czasu/chęci na zbilansowaną dietę z wszystkimi aminokwasami itd. to bierzesz suple jeśli chcesz, nie demonizujmy supli.
Gdzieś przeczytałem, że gdyby wydać bodaj 20% kasy która jest w reklamie to można by zlikwidować głód na świecie. To jest kupa kasy. Nie mam żadnych pretensji do HFK.
Lubie zakładać że na to forum zaglądają osoby na tyle inteligentne by wiedzieć co to jes marketingowe gówno. A czy HFK wcześniej coś brał? Pewnie tak , porównując zdjęcia siłaczy i kulturystów z początku XX wieku i sportowców. Ewolucja nie idzie aż tak do przodu. Za to środki farmakologiczne owszem, wystarczy porównać coraz to lepsze rekordy świata w różnych dyscyplinach.
Tak trochę off topic, to TREC ma słaby stosunek jakości do ceny... Są lepsze firmy.
  • 0
Dum spiro, spero!

#38
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Niby czemu będziemy inaczej mówić? Naprawdę myślisz, że chciałbym go oglądać w Polsce?
Zauważ że na tym forum nie było nigdy tematu o reklamach z kulturystami czy Tsatsoulinem... Więc jak ktoś mógł mówić w nich o etyce?
Ja mówię, bo dla mnie rynek suplementowy (nie same suplementy, a sposób w jaki się je przedstawia i reklamuje) mnie po prostu brzydzi. Bo nie każdy amator budowania sylwetki czy siły jest tak obeznany jak osoby z tego forum, i nie ma w tym jego winy - po prostu przez rynek suplementowy panuje tak potężna dezinformacja, że bardzo ciężko jest się dokopać do prawdziwych informacji.
Ktoś spróbuje tego słynnego treningu HFK, zawiedzie się i pomyśli że musi brać to co on... Proste i skuteczne. Jeśli nie będzie to nikt z tego forum, to nie znaczy że inni się tak nie przejadą.
  • 0
Shut up and get moving.

#39
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów

A czy HFK wcześniej coś brał? Pewnie tak , porównując zdjęcia siłaczy i kulturystów z początku XX wieku i sportowców. Ewolucja nie idzie aż tak do przodu. Za to środki farmakologiczne owszem, wystarczy porównać coraz to lepsze rekordy świata w różnych dyscyplinach.


Oczywiscie ze tak. Wystarczy spojrzec na IO gdzie jest wyscig kto wyrobi z cyklem przed komisja antydopingowa. Dodam jeszcze ze w USA jest inne podejscie do supli niz w PL. U nas jest to traktowane na rowni ze sterydami, a tam jako cos normalnego.

@Sopel
HFk ma swoje 5 min i stara sie je wykorzystac. Nikt nie nakazuje Ci go ogladac
  • 0

#40
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Tak samo miał je Stalin.
  • 0
Shut up and get moving.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych