Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Skazany "Świeża Krew"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1
Mario1993

Mario1993

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów
Witam, to znowu ja mam pytanie odnośnie mojego treningu mianowicie na stronie 322 w skazanym mamy rozpiske świeża krew i i nie rozumiem dlaczego tam obok rozpiski przy dniu treningu pisze 2-3 serie treningowe to znaczy że jak teraz wykonuje załóżmy krok1 pompki 3x50 to mam te serie robić 2 razy dziennie.
  • 0

#2
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
No, dobra ale gdzie to pytanie? Bo pytania kończą się znakiem zapytania... ;-P

IMO to znaczy, że podczas treningu robisz 2x50 lub 3x50.
Ogólnie to Wade się nie postarał z tymi rozpiskami. Są nieczytelne jeśli chodzi o te serie. Też z kumplem siedzieliśmy i głowiliśmy się o co chodzi. Tym bardziej, że przy kolejnych krokach jest wyraźna rozpiska ile serii powinno być.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#3
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
To oznacza, że masz robić dwa razy w tygodniu 2 lub 3 serie danego ćwiczenia.
  • 0

#4
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

To oznacza, że masz robić dwa razy w tygodniu 2 lub 3 serie danego ćwiczenia.


Świeża Krew
Zahir moim zdaniem jest napisane że ćwiczymy raz w tygodniu np. przysiady,pompki..... itd, 2 lub 3 serie danego ćwiczenia. Zauważcie, że w niektórych krokach są tylko 2serie w progu przejściu lub 3serie danego ćwiczenia.
  • 0

#5
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Cassi, racja. Powinienem napisać dwie - trzy serie w danym dniu treningowym. W tygodniu na daną partię przypada jeden dzień treningowy. Napisałem, że 2 - 3 bo ilość serii jak słusznie zauważyłeś zależy od ćwiczenia.
  • 0

#6
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

W tygodniu na daną partię przypada jeden dzień treningowy.


No, to też zależy od planu treningowego...
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#7
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Ok. Racja, ja sugeruję się moim ("dobre sprawowanie"). Ale z tego co kojarzę w "weteranie" też przypada jeden dzień treningowy na partię. Wiem, że "skazany" nie jest jedynie słusznym pomysłem na trening, nie mniej jednak najlepszym jaki znam. Nie jestem przekonany co do skuteczności treningów trenujących daną partię mięśniową częściej niż raz w tygodniu.
  • 0

#8
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Dlaczego? Przez te wszystkie dziesięciolecia rozwoju kulturystyki (a lubię traktować Skazanego jako system tradycyjnej, naturalnej kulturystyki właśnie) nikt nie wymyślił lepszego programu treningowego niż FBW.
  • 0
Shut up and get moving.

#9
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Sopel, według mnie kulturystyka rozwijała się do wybuchu drugiej wojny światowej. Potem całkowita kontrolę nad nią przejął całkowicie przemysł farmaceutyczny;) Problem w tym, że poza kulturystami którzy trenują dość często i do całkowitego wyczerpania mięśni, inni adepci sportów siłowych (np. ciężarowcy) tak nie robią. Ja osobiście próbowałem częstszych treningów, bo uwielbiam ten treningowy reżim. Niestety efektem było przetrenowanie:(
  • 0

#10
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Wiesz, próbując robić 5 normalnych SPLITów jednego dnia, 3x w tygodniu na pewno się przetrenujesz, ale robiąc trening ze Skazanego? Nie wyobrażam sobie tego, patrząc po sobie.
Nawet jeśli piątkowy trening jest trochę cięższy, to 2 dni weekendowego odpoczynku w całości mnie przywracają do formy.
  • 0
Shut up and get moving.

#11
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Sopel, masz całkowitą rację. Właśnie dlatego robię trening ze skazanego. Dwie, góra trzy serie na grupę mięśniową raz w tygodniu. Trzy treningi tygodniowo załatwiają mi trening całego ciała.
  • 0

#12
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Ją nie lubię planów treningowych gdzie jedną partie miesniowa ćwiczy sie częściej niż jeden raz. Na dłuższą metę zawsze sie zniechecałem a zatym szło przetrenowanie.
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#13
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
No widzisz, ja uwielbiam moje FBW z ćwiczeniami ze Skazanego, ale od dawna uważam że moje zdolności regeneracyjne są powyżej przeciętnych ;P
  • 0
Shut up and get moving.

#14
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
I bardzo dobrze:) Słuchaj więc swojego ciała i ćwicz tak, jak mu pasuje:) Moje zdolności regeneracyjne są natomiast poniżej przeciętnych co wynika z aktywnego życia, intensywnej pracy zawodowej, ośmiomiesięcznej córki i ... starości;)
  • 0

#15
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
szybką regeneracją w górnictwie nie istnieje xd praca to jest już dobra siłówka, w wolne tygodnie od pracy mogę robić wszystko i nie jestem wstanie sie przetreniwac xd
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#16
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Raczej wytrzymałościówka... Jak każda praca fizyczna niestety...
  • 0
Shut up and get moving.

#17
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Kurcze zawsze mi się wydawało, że trening raz w tygodniu to za mało... ciekawe jest to co piszecie. Jak przeczytałem plany w Skazanym, to pomyślałem, że plan "Świeża Krew" itp są zrobione dla kogoś, kto długo albo nigdy nie ćwiczył i musi się teraz rozruszać. Takie wolne, ostrożne wyrabianie formy.
Ja na razie trenuje każdą partię 2x w tygodniu i przemęczenia nie czuję.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#18
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Przemęczenie to nie wszystko. Chodzi o to by mieć coś w "banku". Ćwiczę każdą partię raz w tygodniu i czuję efekty. Jeśli progres ustanie będę mógł zwiększyć intensywność. Gdybym ćwiczył częściej przyzwyczaił bym mięśnie do intensywnego wysiłku i chcąc go zwiększyć musiał bym się ostro natrudzić. Reasumując: stymuluje mięśnie tylko tyle ile trzeba. Dzięki temu wciąż mam duże możliwości, by w razie konieczności zintensyfikować mój trening.

Pytanie do Was brzmi: Czy gdybyście trenowali daną partię raz w tygodniu
wasze efekty były by dużo mniejsze niż teraz? A może były by większe, bo mięśnie miały by więcej czasu na odpoczynek? Pytania są retoryczne, bo teraz będzie ciężko to sprawdzić Wasze mięśnie są przyzwyczajone do intensywnego treningu i być może jego zmniejszenie by im nie starczało. Choć z drugiej strony może zareagowały by dużym wzrostem ze względu na długi okres regeneracji. Może warto to sprawdzić?
  • 0

#19
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Bardzo dużo zależy od preferencji cwiczacego, jak komu wygodniej.
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#20
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Nie da się w trzech seriach tak skopać mięśni, żeby się regenerowały aż tydzień. Po prostu się nie da.
  • 0
Shut up and get moving.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych