Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Relaksacja mięśni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Zainteresowałem się ostatnio metodami relaksacyjnymi ponieważ zauważyłem duże napięcie mięśni po ćwiczeniu kalisteniki. Oczywiście oprócz, masażu, akupunktury, biczów wodnych, itp dość często w sieci jest mowa o Metodach Jacobsona http://relaksacja.pl...ksacja_mii.html

Czy ktoś z was stosował tą metodę?
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#2
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Jacobson jest dobry, ale wolę relaksację autogenną.
  • 0
Shut up and get moving.

#3
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Takie dziwne to jakieś. Ja korzystam z basenu i sauny raz w tygodniu. Oraz zapisałem sie na kriosaune.
Typowa odnowa biologiczną, relaksuje mnie odpowiednio ;)
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#4
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Hmm basen rozumiem że jakieś bicze wodne? :) bo samo pływanie to raczej nie relaksuje mięśni. Na razie zapisałem się do świetnego masażysty którego popytam o skuteczne sposoby rozprężenia napięcia w mięśniach - ciekawy jestem co powie.
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#5
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
wolne pływanie jest bardzo dobre na zakwasy rozrusza idealnie ciało. Po lekkim pływaniu do sauny i jest dla mnie fantastycznie ;)
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#6
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Teraz to mowisz o regeneracji miesni wiec w tym przypadku sie zgodze ze basen i sauna sa super ale mi chodzi o zmniejszenie napiecia w miesniach ktore powstalo w skutek kilku tygodni systematycznych treningow
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#7
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Sauna również rozluznia mięśnie stawy. Odpreża ciało.
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#8
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
To będe się musiał wybrać też na saunę. Dodatkowo słyszałem że jest świetna na regenerację ale nie tylko bo na przeczyszczenie organizmu
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#9
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Dokładnie ogólnie jest to wspaniały wynalazek a jeszcze ciekawsza jest kriosauna tyle że droższa.
W najbliższym czasie będę na nią uczęszczał.
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#10
Mariokko

Mariokko

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
Po długim czasie treningu poza masażami itd. dobrze działa...tydzień przerwy od ćwiczeń, lub zmniejszenie objętości i intensywności :D Wiem, że ameryki nie odkryłem :P Poza genialną sauną, która jest coraz częściej standardem przy basenach dobrze rozluźnia mięśnie zwyczajna gorąca kąpiel. Ogólnie wysoka temperatura rozluźnia mięśnie, uspokaja umysł, w saunie oczyszcza drogi oddechowe, przyspiesza usuwanie kwasu mlekowego. Masaż i tak chyba nie ma sobie równych metod przy walce ze skurczami, usztywnieniem mięśni itp.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych