Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

co dodac do treningu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
FANEq

FANEq

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów
Witam od około 1.5 miesiąca przestałem chodzić na siłownie (na siłowni siedziałem około 2 lat) i zacząłem street workout, podłapałem kilka ćwiczeń od ekipy barstarzz i razem z kumplem wykonujemy własny plan treningowy od poniedziałku do piątku (weekend przerwa)

a moje pytanie brzmi: co mam dodać do treningu ponieważ mój trening trwa około 30 minut max 40 a na necie widuje ostre treningu dodam że na początku podciągałem się nachwytem około 13 raz pracując samymi rękami teraz po pompkach daje radę około 23 (nie patrzyłem bez pompek nie robię ćwiczeń by bić rekordy.). Jeżeli chodzi o muscules ups to robię około 10-15 na pierwszą serje w 2,3 po 6-8 jak nie daje rady odpycham się nogami od ziemi.
Potrzebuje opinii osób bardziej doświadczonych niż ja.

Wiek:18
Wzrost: 181 cm
Waga: 68/69 kg

Plan treningowy:

*Rozciąganie wszystkich mięśni około 5-8 minut


*Pompki z nogami na ławce [max rep.] (Praca łokci przy ciele)
*Daimond push ups [max rep.] (Pompki trójkątne)
*Bench Dip [max rep.] (Nogi skrzyżowane na ziemi proste plecy ręce podparte na ławce)


*Podciąganie
We Wtorek i czwartek podciągam się klasycznie nachwytem/podchwytem zmieniając szerokość ułożenia, 3 na wąsko 3 na szeroko 3 wolniejsze itd //// 3x max

W Poniedziałek, środę,piątek robię 3x max muscle ups

* Kolejne ćwiczenie nie wiem jak sie zowie ale je opisze. łapię drążek nachwytem i odpycham się całym ciężarem ciała do tyłu i próbuje wstrzymać opadanie w dół 1x max

*Następnie robię podciąganie na wąsko wyskok w górę i łapie na szeroko i opuszczam się powoli potem znów na wąsko itd. 1x max


*Następnie wykonuje 4x max classic Dip Bars na 2 poręczach.

Ogólnie po treningu czuję wyczerpane mięśnie pleców triceps, lekki ucisk w bicepsie, najbardziej spinają się motyle i kaptury.
  • 0

#2
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Dodaj wznosy nóg na brzuch, przysiady i coś na dolne plecy, np. mostki, a najlepiej zaopatrz się w książkę Paula Wade'a "Skazany na trening"
  • 0
Shut up and get moving.

#3
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Niestety nie czuję się kompetentny udzielić rady osobie która 23 razy podciąga się na drążku po trzech seriach pompek i robi 15 muscle up :( Ale bardzo chętnie obejrzę filmik z Twojego treningu.
  • 0

#4
FANEq

FANEq

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów
na brzuch robię


na nogi: biegam 3 razy w tyg

o mostkach poważnie pomyślę.

myślałem też o robieniu pompek stojąc na rękach.
Co do diety aktualnie cienko ją przestrzegałem lecz teraz wrócę do diety z siłowni
ogólne zasady: jeść mniej lecz częściej, ograniczyć tłuszcz, rano porządny posiłek białkowy jakas bomba kaloryczna.
na zaawansowane diety mnie nie stać.



jakieś uwagi jeszcze co do treningu?.

moje cele to: ładnie wyrzeźbić ciało, zyskać trochę masy na biceps, a przy tym rozciągnąć ciało i zdobyć jeszcze lepsze umiejętności i kontrole nad ciałem bo jak to mawiam podstawa to panować nad swoim ciałem.


@@edit dodam że treningi mam późno ponieważ u mnie wmieście nie ma placyków z takimi drążkami jest tylko 1 prywatny a chodzę tam kiedy miasto zasypia :D różnie ale zawsze między 22:40 - 23:00 trening maksymalnie kończę o 00:00 ale zazwyczaj wcześniej.


@zahir11 chętnie nagram filmik lecz to nie w najbliższym czasie, wpierw muszę ogarnąć swoje treningi. i czuć że naprawdę dobrze mi to idzie =] a 23 podciągniecia po pompkach to mój max jak na razie a minimalnie 18 czyli w tych granicach na 1 serie 18-23. 2 seria to jest już 10-13 a 3 seria 8-10.
  • 0

#5
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Wybacz, ale bieganie to nie jest wystarczający trening na nogi ;)
Zahir, siła nie jest wyznacznikiem wiedzy na temat treningu - wystarczy spojrzeć na Hannibala :D
  • 0
Shut up and get moving.

#6
FANEq

FANEq

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów
Na nogi mogę robić trening na siłowni (osobiście jak zacząłem ćwiczyć to a nie siłkę to siłownia stała się dla mnie badziewna... to po prostu jest zajebista sprawa.) ale jakoś dam rade na te 20-40 min zejść do piwnicy i pocisnąć trening nóg.

a co do reszty jakie są twoje sugestie Sopel?, robić ten trening i zobaczyć czy będą duże postępy czy zmodyfikować go,
bo jak oglądam ludzi na YT.com to robią naprawdę mocne rzeczy.

PS: Paula Wade'a "Skazany na trening". kupić? czy pobrac ebooka? oto jest pytanie.
  • 0

#7
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Możesz pobrać i zobaczyć czy Ci spasuje, i wtedy kupić ;) Ja tak zrobiłem i myślę, że autor by się nie obraził.
Robią mocne rzeczy, ale zaczęli od podstaw (albo strzyka im w stawach :D). Nie ma co gnać.
Nogi można bardzo fajnie wyćwiczyć samą kalisteniką.
  • 0
Shut up and get moving.

#8
FANEq

FANEq

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów
wiem widziałem te przysiady na jednej nodze itp obczaję o dorzucę.

co do ebooka masz może link bo nie mogę znaleźć na googlach.

PS:dzięki ci za odpowiedzi leci rep.
  • 0

#9
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Kolego jak Ci mało zawsze możesz pojechać np. planem Franka Medrano http://kalistenikapo...y-Frank-Medrano
  • 0

#10
FANEq

FANEq

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów
dzięki plan się przyda +dla Ciebie, ale bez przesady nadmiaru siły nie mam i tak po tym treningu czuje kres swych sił.
dlatego napisałem na tym forum by dowiedzieć się od was co sadzicie o moim treningu bo ułożyłem go sam, a specem nie jestem :P
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych