Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Problem z pachwinami.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów
Witam, i znowu odezwał się mój odwieczny problem z pachwinami, czyli ból w pachwinie podczas wykonywania ruchów nogami, rozciągania itp. Mój problem zaczął się jakieś 6 lat temu, jak trenowałem piłkę nożną. Wtedy co chwila łapałem kontuzję związaną z naciągnięciem pachwin. Kilka razy się zdarzyło, że poczułem nawet "trzask" w pachwinie i wtedy to już ledwo dało się chodzić. Wtedy byłem trochę młodszy więc nawet nie myślałem żeby iść z tym do lekarza. W lutym tego roku zrobiłem to samo, po sporej przerwie od sportu poszedłem grać w piłkę, i skończyło się z cholernym bólem w pachwinach(Myślę, że na pewno przyczyniła się do tego słaba rozgrzewka i brak ogólnej kondycji mojego ciała) byłem u lekarza, zrobił prześwietlenie ale nic tam nie wyszło. Po miesiącu przeszło samo i wszystko było w porządku, aż do sobotniego treningu(21.07.12). Znowu odczuwam ból w lewej pachwinie. Czy jest to wina złego rozciągania? Ma ktoś z tym problemy ?
  • 0

#2
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Może zbyt intensywnie się rozciągasz, zbyt mocno, za gwałtownie.
Proponuje zapoznać się z ta książka Pavel Tsatsouline - "Rozciąganie odprężone".
Myślę ze metody tam opisane i wskazówki mogły by pomóc.
Oraz z książka Super stawy Pavel Tsatsouline. Tutaj znajdziesz ćwiczenia wzmacniające oraz rozruszające.

  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#3
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Może zbyt intensywnie się rozciągasz, zbyt mocno, za gwałtownie.
Proponuje zapoznać się z ta książka Pavel Tsatsouline - "Rozciąganie odprężone".
Myślę ze metody tam opisane i wskazówki mogły by pomóc.
Oraz z książka Super stawy Pavel Tsatsouline. Tutaj znajdziesz ćwiczenia wzmacniające oraz rozkruszające.


Dzięki, muszę sobie kupić te książki, a co do to rozciągania to ostatnio mocniej zacząłem się rozciągać(rozciąganie robię statyczne i spokojne bez gwałtownych ruchów) ale może zbyt mocno.
  • 0

#4
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Orel, zwróć dużą uwagę na trening ruchomości w stawach. Żeby nie trzeszczały i nie bolały trzeba im dostarczyć dużo mazi kostno stawowej. Robi się to lekkimi ćwiczeniami polegającymi na ruchu w stawie. Szczegółowo opisane jest to właśnie w "super stawach". Te ćwiczenia na pewno nie przeciążą Twoich stawów a powinny pomóc:)
  • 0

#5
kammaz04

kammaz04

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Radziłbym zrobić USG w trakcie gdy będą bolały, być może zbiera się tam płyn, albo jakieś zapalenie występuje. Jeżeli chcesz wiedzieć na pewno to MRI, ale na to się długo czeka. Dlatego najlepiej USG.
  • 0

#6
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Stażejemy się przez to, że zaniedbujemy regularną aktywność fizyczną. Potem właśnie idziesz niewinnie grać w piłkę i bach. Sam mam tego typu przygody za sobą i wychodzą teraz wygłupy. Tylko solidna rozgrzewka i techniczne ćwiczenia wzmacniające okolicę bioder. Siła tkwi w ściegnach jak mówią guru kalisteniki. Szybkiego powrotu do zdrowia.
  • 0

#7
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. USG miałem robione w lutym i kompletnie nic nie wyszło, nawet żadnych starych urazów. Rentgen miednicy też był i też nic. Muszę poczytać Pavla i wzmocnić ścięgna tak jak piszecie :)
  • 0

#8
kammaz04

kammaz04

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Pomyśl o MRI, to badanie pokaże wszystko co jest w tym miejscu złego. Nie znam lepszego obrazowania.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych