Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Chcesz byc wielki ? Ćwicz nogi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1
money

money

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 51 postów
Ciekawy art dotyczący treningu nóg który według autora wpływa na szybszy wzrost reszty partii miesniowych.

Największym błędem osób chcących mieć duże przyrosty mięśniowe jest rezygnacja z ćwiczeń na mięśnie nóg. Wyeliminowanie treningu na mięśnie ud powoduję zmniejszenie efektów na płaszczyźnie poprawy umięśnienia. Organizm pod wpływem ćwiczeń na duże partie mięśniowe znacznie zwiększa produkcję takich hormonów jak: hormonu wzrostu i testosteron, a jak wiadomo owe hormony mają wpływ na rozwój mięśni w całym ciele.

Dla większości mężczyzn ćwiczących na siłowni najważniejsze cele, które stawiają sobie na pierwszy plan, to potężna klatka piersiowa, silne ramiona, szeroki grzbiet oraz niski poziom tkanki tłuszczowej. Właśnie, to wszystko można osiągnąć poprzez wprowadzenie do tygodniowego harmonogramu ćwiczeń zestawu ćwiczebnego angażującego mięśnie nóg. Mięśnie ud są największymi w organizmie, a ich ich stymulacja bezpośrednio wpływa na naturalną produkcję testosteronu oraz hormonu wzrostu.



Testosteron wpływa na:

wzrost masy i siły mięśniowej,
redukcję tkanki tłuszczowej,
wzrost libido i sprawności seksualnej,
zmniejszenie niekorzystnego działanie kortyzolu - hormonu odpowiedzialnego za niszczenie tkanki mięśniowej i innych białek w organizmie.
Hormon wzrostu również wykazuje pozytywny wpływ na:

przyrost mięśni,
siłę mięśniową,
zdolność regeneracji mięśni i stawów,
spalanie tłuszczu.
Wytwarzanie przez organizm zwiększonej dawki powyższych hormonów ścisłe uzależniona jest od ćwiczeń i grup mięśniowych, jakie są angażowane. Stymulacja dużych partii mięśniowych, czyli ud, grzbietu, klatki piersiowej, powoduje właśnie wzmożone wydzielanie zarówno testosteronu, jak i hormonu wzrostu. Wytwarzane związki wędrują do krwiobiegu, który rozprowadza je po całym ciele. Dzięki temu można dostrzec powiększenie masy mięśniowej, nie tylko w ćwiczonych dużych partiach ciała, ale również w mniejszych, czyli mięśniach ramion, łydek, przedramion, kapturów. Upraszczając, im większe partie mięśniowe są ćwiczone, tym większą ogólną masę mięśniową można uzyskać. Wyeliminowanie z tygodnia treningowego tak dużej partii mięśniowej, jaką są nogi, obniża ową zdolność produkcji omawianych powyżej hormonów.

Badania naukowe dowodzą, że regularne ćwiczenie nóg prowadzą do wzrostu siły i masy mięśniowej w innych częściach ciała. Dla potwierdzenia tej hipotezy dokonano pewnego testu. Grupę osób ćwiczących na siłowni podzielono na dwa zespoły:

trenującą tylko ramiona
trenującą ramiona nogi

Po pewnym czasie, druga grupa odnotowała po pierwsze, większy poziom w organizmie testosteronu i hormonu wzrostu, po drugie większy wzrost siły i masy w porównaniu do grupy trenującej tylko ramiona. Mimo, iż obie grupy trenowały ramiona to jednak grupa trenująca ramiona i nogi uzyskała lepsze efekty. Tak, jak wspomniałem powyżej, większy wzrost siły połączony jest bezpośrednio ze wzrostem wydzielania hormonów. Pod wpływem ćwiczeń z obciążeniem dochodzi do bardzo silnego pobudzenia współczulnego układu nerwowego oraz zwiększonego wydzielania hormonu wzrostu, testosteronu, a także adrenaliny oraz noradrenaliny. Wszystkie te hormony wykazują silne działanie w obrębie budowy mięśni, redukcji tkanki tłuszczowej, powodując szybki jej rozpad i umożliwiając tym samym późniejsze wykorzystanie jej zasobów w powysiłkowej przemianie materii. Tak więc, nie rezygnujmy z ćwiczeń na mięśnie nóg, ponieważ mogą one skutecznie przyspieszyć budowę nowej sylwetki.

Autor: Łukasz Grabowski
Źródło: Trener.pl
  • 0

#2
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Tak to 100% prawda,zapomniał jeszcze dodać że gdy dół nie jest symetryczny do góry to nie będzie się góra rozwijać.
Podobnie działa mostek gdyż wpływ a on na prostownik kręgosłupa co też daje dawkę hormonów.
Lecz nachodzi jeden problem, jak dobrze wytrenować nogi bez ich izolacji tak jak to ludzie robią na siłowi aby dały nam dawkę hormonów.
  • 0

#3
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Trzaskac pistolety! :)
  • 0
Dołączona grafika

#4
kammaz04

kammaz04

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
A co jak pistolety już wchodzą powyżej 15 powtórzeń na jedną nogę i stają się już bardziej wytrzymałościowe, a nie siłowe?
  • 0

#5
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
kammaz04 to weź do reki kettlebell to w tedy poczujesz co to przysiad.
Emil same przysiady nie uszkodzą tak tanki mięśniowej aby wytworzyła dużo hormonów.
To ćwiczenie typowo siłowe i zresztą jedno z moich ulubionych.
  • 0

#6
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Przepychaj ciężarówkę :D
  • 0
Shut up and get moving.

#7
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Czemu nie.Trening typu hard
  • 0

#8
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Np polecić można:

Plyo Pistol




lub dodanie obciążenia



Pchanie samochodu jest również bardzo wartościowe.
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#9
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Ja wiem ze mozna duzo kombinowac z treningiem na nogi, ale po prostu lubie robic pistolet :)
  • 0
Dołączona grafika

#10
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów

A co jak pistolety już wchodzą powyżej 15 powtórzeń na jedną nogę i stają się już bardziej wytrzymałościowe, a nie siłowe?


kammaz04 pytał :)
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#11
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Jak się trochę temat rozkręcił o pistolecikach, to mam pytanie.
Pistolety dają ogromną siłę w nogach tylko jak jej użyć.
Patrząc na ludzi parkour jak daleko potrafią skoczyć czy sprinterów jak szybko potrafią wystartować.
Więc podsumując jak użyć tej siły co się jak zgromadziło,jakie ćwiczenia w tym pomogą?
  • 0

#12
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów

Jak się trochę temat rozkręcił o pistolecikach, to mam pytanie.
Pistolety dają ogromną siłę w nogach tylko jak jej użyć.
Patrząc na ludzi parkour jak daleko potrafią skoczyć czy sprinterów jak szybko potrafią wystartować.
Więc podsumując jak użyć tej siły co się jak zgromadziło,jakie ćwiczenia w tym pomogą?


Szczerze to nie rozumiem o co ci chodzi w pytaniu.
Chcesz wysoko skakać to trening plyometryczny jest idealny, a inaczej JUMP! JUMP!! JUMP!!! ;d
Co do sprinterów też potrzebują wygenerować sile eksplozywna.
Pistolet normalny rozwija sile ogólną w zależności od wykonania.

  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#13
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Tak jak Blane pisał w "When Worlds Collide": żeby być w czymś lepszym, ćwicz to.
Precki, wskoki na wysoką przeszkodę, sprinty itp. Ale do tego trzeba mieć podstawowe przygotowanie siłowe i wytrzymałościowe, żeby uniknąć kontuzji (ale to myślę masz :D)
  • 0
Shut up and get moving.

#14
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
kolecc wiem że muszę walnąć trening plyometryczny i trening pod siłę eksplozywną,problem natyka mi się że nie wiem jakich ćwiczeń używać.Posiadasz jakieś multimedia związane z tym?
  • 0

#15
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Tu jest nawet cały plan rozpisany
http://www.sfd.pl/Tr...!!-t122171.html
Wygląda to sensownie.







Tylko tyle mam jak będziesz potrzebował będziesz musiał zagłębić sie w temat.
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#16
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Dziękuje o to mi chodziło i narazie wystarczy.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych