Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

waga przodem/front lever


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Chciałbym to potrafić :)

Znalazłem dobry filmik przedstawiający progresję:





Na razie nie jestem w stanie dotknąć nogami drążka i w ogóle boję się zwisać poziomo na drążku, bo mam rozporowy w futrynie i boję się, że zleci..

Jakieś pomysły na wzmocnienie się pod kątem wykonywania tego ćwiczenia?

Jeszcze pytanie: co jest trudniejsze FLAGA czy WAGA ??
Oba są kozackie!
Te ćwiczenia chciałbym opanować, do obu potrzebny jest silny korpus.

Podciąganie, wznosy kolan, a z czasem wznosy prostych nóg - to na pewno, a może coś z jakimiś przyrządami? sztanga? hantle??

  • 0

#2
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Flaga jest dużo trudniejsza... Sam sobie obrałem front levera za pierwszą pozycję do opanowania.
Wystarczą wznosy nóg do drążka (te po 10 kroku) i trochę siły w plecach, reszta to już katowanie wariacji fronta.
Najlepszy tutorial to ten:

Wspomagany tym (dodatkowe, łatwiejsze wariacje):

  • 0
Shut up and get moving.

#3
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Czyli skupiam się na wadze :)

1. kłania się SKAZANY...
2. co dalej ??
  • 0

#4
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Back, flaga, planche, iron cross... Co tylko chcesz ;P
  • 0
Shut up and get moving.

#5
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
miałem na myśli ćwiczenia pomocnicze :)

Wznosy nóg..
i co dalej..?

Wrzuciłeś filmiki - obczaję!

Wszystko jasne! :)
wznosy nóg + "odchylenia" na drążku i będzie dobrze!

Te wszystkie tuck front lever poza zasięgiem.. albo jestem za słaby fizycznie, albo psychicznie ;)
Powiało Sommer'em w drugim filmiku.
  • 0

#6
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Bardzo ważnym elementem jest ćwiczenia brzucha. Ja np. dodałem do wznosów nóg obciążenie i jest mi łatwiej.
Mam pytanie wytrzymuje w tej pozycji około 2s jak ćwiczyć wytrzymałość front lever, abym mógł być w tej pozycji np. 10s. Może jest coś na YouTube i ile razy ćwiczyć w tygodniu. Ćwiczenie wykonuję to około 2s4p, przy prostych rękach dla zabawy 3 razy w tygodniu tak jak na 2 filmiku. Sopel coś podesłał na 2 filmiku sprawdzi się na wytrzymałość FL?

  • 0

#7
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Na logikę - poooooowooooolne opuszczanie z pionu (pierwszy filmik Sopla), albo - po prostu trwaj... z czasem wytrzymałość przyjdzie..

Ja to jestem daleko w lesie - w jaskini nawet...
Wznosy nóg (do tego wyprostowanych) to ciężki kawałek chleba, no i te odchylenia.. Jak nawet nie potrafiłbym utrzymać pozycji, tylko tak się gibnąć (siłą mięśni!!) i opaść, to już byłoby ok.
Spokojnie - dopiero obejrzałem tutoriale.. nie tak szybko ;D
  • 0

#8
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Ćwiczę w ten sposób około miesiąca może dłużej 2-3 razy w tygodniu i nie mogę za chiny wytrzymać dłużej niż 2s czy 3s nawet podnoszę się powyżej poziomu, ale trudniej jest do poziomu tym wyżej to jest łatwo i wytrzymuję długo i staram się obniżać powoli w dół do poziomu (zniżając się coraz niżej i stopuję powyżej poziomu). Zacząłem ćwiczyć w ten sposób około tygodnia. Może efekty przyjdą. Mam nadzieję. A warto dodać coś jeszcze? Ostatnio nie przywiązywałem uwagi do tego ćwiczenia, więc czas zacząć.
  • 0

#9
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Pisałeś o obciążeniu - jak masz takie 1-2kg na nogi, to może rób te 2sekundy z obciążeniem (pewnie będzie krócej), a za jakiś czas spróbuj bez obciążenia - może zyskasz te kilka sekund..

Tak na marginesie - po marketach przewijają się takie "obciążniki na nadgarstki/kostki" - warto zainwestować pod kątem kali?

Widzę, że się wzajemnie zmotywujemy pod kątem progresu w FL :)
  • 0

#10
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Wznosy nóg do drążka i podciągnięcie bioder wyżej w tej pozycji. Ja do Was dołączę, ponieważ też to ćwiczę. Nie interesuje Was back lever? ;) Jest łatwiejszy, wzmacnia grzbiet. Do fronta możemy robić również ice-cream makers.
  • 0

#11
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Do back lever trzeba by się wywinąć jak za łebka na trzepaku - a to na rozporowym drążku grozi śmiercią...

Front lever pokazuje moc!!

Muszę się w ogóle nagrać, żeby ocenić z jakiego miejsca startuję...
Na razie na zasadzie GTG robię sobie te odchylenia - po 2-3 powtórzenia kilka razy dziennie (zacząłem wczoraj!).

Wrzucę to do programu treningowego i może do końca września (tak deklaruję - 3s front lever do 30.09.2012) się uda :)

Wznosy nóg do drążka i podciągnięcie bioder wyżej w tej pozycji - ło Jezusicku..
  • 0

#12
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Wcale nie grozi śmiercią. Ja tak robię na drążku rozporowym i żyję. ;) W każdym ćwiczeniu jest power dla początkującego ćwiczącego. Ja rajcuję się planche.
  • 0

#13
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Robiłem Back Lever ale strasznie naciągnąłem kark (czułem ze cztery dni) i od tamtej pory już nie próbowałem. Więc może jutro zacznę, bo grzbiet też jest ważny czuję że mam slaby i to może jest spowodowane, że nie wytrzymuję dłużej przy FL
  • 0

#14
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Dokładnie cassi. Ja myślę, że mam również słaby środek ciała, dlatego jakby pracuję nad nim.
  • 0

#15
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
myślę o tym ćwiczeniu o odwrotnym żelaznym moście http://www.dao.pl/cw...zaawansowanych/ co sądzicie o tym ćwiczeniu wzmocnię się przy tym ćwiczeniu? Jest to ćwiczenie na grzbiet, nogi i szyję. I nie tylko o tym ćwiczeniu przedstawiającym na tej stronie co podałem
  • 0

#16
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Jasne. Rób jeszcze dragon flag. ;)
  • 0

#17
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Oczywiście robię DFlag. Ja robię tak rozkładam matę przed drzwiami, potem drążek rozporowy obniżam bardzo nisko, kładę się na macie łapę drążek i robię DF. Czyli unoszę się do góry z całej siły i powoli opuszczam. Jak na razie
robię 3serie po 6powtórzeń. Wszystko stopniowo cel mój 3s 10p. Później inne wariacje
  • 0

#18
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Dragon flag - próbowałem i masakra...
Nie uważam się za początkującego, ale takie coś jak front lever, planche itd poznałem niedawno - jak ludzie na forach zaczęli rozkminiać na czynniki pierwsze filmiki Hannibala, pojawiła się książka Sommera..
Czy ktoś z Was wcześniej wiedział, że to ćwiczenie tak się nazywa??
  • 0

#19
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ja nie wiedziałem, że takie coś można wymyślić. Na początku mojej przygody. Od razu wiedziałem jak to się nazywa, bo oglądałem filmy gimnastyczne. ;) Skoro możesz tak zrobić cassi, to proponuję wykonać Dragon flag front lever ;) Dragon flag, z tym, że ręce jak w pozycji front lever. ;)
  • 0

#20
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Czyli kładę się na macie jak moim przypadku i ręce wyprostowane i robię dragon flag. Staram się bardzo ciało ma być wyprostowane.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych