Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Progresja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#41
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Cassi, to ćwiczenie uchodzi za jedno z najbardziej wymagających ćwiczeń gimnastycznych. Wymaga niesamowitej siły całej górnej części ciała. Na zawodach gimnastycznych zalicza się je, jeżeli pozycja jest utrzymana przez min. 2 sek. Naprawdę świetni gimnastycy wytrzymują ok. 10sek. Tego ćwiczenia pomimo posiadania olbrzymiej siły nie zrobi dziś chyba żaden trójboista, czy strongman. Ale zawsze tak nie było, w skazanym jest zdjęcie atlety który stoi na jednej ręce. nie pamiętam jego nazwiska:( Paul Wade pisał, że potrafił on bez problemu zrobić żelazny krzyż pomimo 110 kg wagi.

Co do obręczy, to bardzo poważnie o nich myślę. Ze względu na swobodny ruch nadgarstka świetnie wpływa na rotatory barku, więc podciąganie jest bardziej anatomiczne. Natomiast co do samego żelaznego krzyża, to pozostaje dla mnie na razie w sferze marzeń:)
  • 0

#42
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

Cassi, to ćwiczenie uchodzi za jedno z najbardziej wymagających ćwiczeń gimnastycznych. Wymaga niesamowitej siły całej górnej części ciała. Na zawodach gimnastycznych zalicza się je, jeżeli pozycja jest utrzymana przez min. 2 sek. Naprawdę świetni gimnastycy wytrzymują ok. 10sek. Tego ćwiczenia pomimo posiadania olbrzymiej siły nie zrobi dziś chyba żaden trójboista, czy strongman. Ale zawsze tak nie było, w skazanym jest zdjęcie atlety który stoi na jednej ręce. nie pamiętam jego nazwiska:( Paul Wade pisał, że potrafił on bez problemu zrobić żelazny krzyż pomimo 110 kg wagi.

Co do obręczy, to bardzo poważnie o nich myślę. Ze względu na swobodny ruch nadgarstka świetnie wpływa na rotatory barku, więc podciąganie jest bardziej anatomiczne. Natomiast co do samego żelaznego krzyża, to pozostaje dla mnie na razie w sferze marzeń:)


Dzięki Zahir ;) ja też pomyślę o tych kółeczkach robione odpadają.
www.mtidea.pl najtaniej 279zł i mobilne 349zl tylko w tym sklepie innej opcji nie widzę tylko cena. A ty co sądzisz o nich?

  • 0

#43
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Ja rozgladam sie za materialami do samodzielnego zmontowania kolek gimanstycznych. Szukam po castoramach i leroyach metalowych obreczy, ktore by sie nadawaly :)
  • 0
Dołączona grafika

#44
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

Ja rozgladam sie za materialami do samodzielnego zmontowania kolek gimanstycznych. Szukam po castoramach i leroyach metalowych obreczy, ktore by sie nadawaly :)


nie wiem co to jest ale znalazłem coś http://www.sklep.jus...-drewniane.html
ale to chyba dla dzieci :D:D:D:D:D:D:D:P
  • 0

#45
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Jesli utrzymaja do 100 kg i reka sie zmiesci to brac! :D
  • 0
Dołączona grafika

#46
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
A ja myślę, że trzeba robić tak jak Emil. Nie widzę sensu wydawania takiej kasy na zwykłe kółka. Czuł bym się zrobiony w bambuko;) Te kółka nie muszą być nie wiadomo jakie. Wystarczy że spełnią kryteria o których pisał Emil. Będąc w Rosji widziałem na jakim sprzęcie ludzie tam ćwiczą i kółek które pokazałeś pewnie na oczy nie widzieli;) A sukcesy odnoszą nie tylko w kali ale też w klasycznej gimnastyce i akrobatyce. Tak więc swoje kółka też zamierzam zrobić sam:)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych