Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

powitać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
No to nie pozostaje Ci nic innego niż przewertowanie Skazanego i sumienne treningi. A z takim podejściem jakie prezentujesz tu na forum jestem pewien, że zajdziesz daleko. Trzymam kciuki za Twój progres i pamiętaj aby na bieżąco dzielić się z nami Twoimi postępami. :)

A wracając do bloga to naprawdę zachęcam wszystkich do zapoznaniem się chociaż z jego treścią. Warto...
  • 0

#22
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Fala ogłoszeń matrymonialnych za 3... 2... 1...
  • 0
Shut up and get moving.

#23
Saffira

Saffira

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 43 postów
hahaha za daleko jestem hehe

ale mogę pomóc z zakresu j.niemieckiego :)
WE CAN DO IT!
  • 0

#24
Ratnik

Ratnik

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 27 postów
Witam. Powodzenia w treningach i dużo wytrwałości w postawionych przez siebie celach. Muszę przyznać, że "Flaga" też gdzieś tam chodzi mi po głowie ale do tego ćwiczenia jeszcze długa droga przede mną. Polecam założenie dziennika treningowego;)
  • 0

#25
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ja również. Safira. Witam dziewczynę na pokładzie.
  • 0

#26
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Kasiu, myślę, że blog polecony ci przez BeFa jest naprawdę wartościowy, nawet jeśli nie chcesz mieć nic wspólnego z kettlami. Jeśli chodzi o Twój trening, to trzeba do niego podejść naprawdę indywidualnie, choćby z tego powodu, że kobiety są inaczej zbudowane, mają inną siłę itp. Mimo to mogą osiągnąć niesamowite rezultaty. to że jesteś pierwszą kobietą na naszym forum nie oznacza, że kobiety nie zajmują się takimi sportami. Damska gimnastyka ma długie tradycje a dziewczyny uprawiające ten sport są niesamowite:) Jeśli miałbym Ci dać radę praktyczna, to doradzałbym po pierwsze kupić książkę "skazany na trening". Każde z opisanych tam ćwiczeń są wykonywane w 10 krokach. Pierwsze kroki z powodzeniem będą się nadawały dla kobiet. Niektóre z bardziej zaawansowanych trzeba będzie zmodyfikować ze względu na Twoją płeć ale na to przyjdzie czas. Te modyfikacje robi się nie dlatego, że kobiety są gorsze od mężczyzn, lecz po prostu mają inną budowę mięśni, ścięgien itp. Trzeba to uwzględnić w treningu a będziesz mogła osiągnąć sprawność która nie jednego z nas zawstydzi:)
  • 0

#27
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Zwłaszcza, jeśli chodzi o siłę nóg (cytując za Wadem, Assirati robił pistolety z 90kg, a Amerykanka Connie Price-Smith 111kg, przerażający ciężar).
Mam jedną znajomą traceuse, moja była ćwiczyła lekkoatletykę i z tego co zauważyłem, to o ile z podciągnięciami dziewczyny jeszcze sobie jakoś radzą, o tyle pompki to koszmar...
U mnie zaś jest na odwrót. Znów potwierdzenie teorii Wade'a :D (strona 142 w Skazanym).
  • 0
Shut up and get moving.

#28
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Widzę, że mój post wymaga małego sprostowania. Pisząc o licencji HKC, którą posiada autorka chciałem utwierdzić Cie Kasiu o wysokiej jakości treningów umieszczanych na blogu. Akurat kettle nie są głównym bohaterem tego bloga, są raczej na dalszym planie. Z oczywistego faktu natrafisz czasem na tekst związany z treningiem wykorzystującym kettle. Jednak przede wszystkim treningi jakie tam znajdziesz opierają się głównie na ćwiczeniach z wykorzystaniem masy własnego ciała. A są tam naprawdę fajne, typowo kobiece metody treningu dzięki, którym wytrzymałość, sprawność, zdrowie oraz świetna sylwetka zostaną osiągnięte.
Później przyjdzie czas na flagę, stanie na rękach i inne bardziej zaawansowane ćwiczenia.

Pamiętaj, że ćwicząc w niepoprawny sposób możesz być później nie mile zaskoczona i nieusatysfakcjonowana swoim wyglądem. Zamiast ładnej, kobiecej, zgrabnej figury; bary i klata jak u faceta. Koloryzuję ale specjalnie aby podkreślić istotę problemu.

Mam jedną znajomą traceuse

Nie byłbym sobą gdybym nie wytłumaczył wszystkim, że chodzi o osobę trenującą Parkour tyle, że płci żeńskiej. :D
  • 0

#29
Saffira

Saffira

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 43 postów
no zahir nie do konca sie zgodze...płeć płcią, teorie o różnicy w budowie podstawowej układu mięsni w organizmie - ?, ale samozaparcie w temacie-i macie odpowiedź... btw.-nie zalezy mi na silnych nogach, bo te juz mam wystarczająco
juz troche filmikow stad i tekstow poogladalam i widze, że to nie kwestia płci ale jakości wykonania oraz podejscia... tak czy siak ide dalej sie uczyc i cwiczyc a co :D
  • 0

#30
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Pierwszą na forum była Kita, ale na tu nic nie pisze.
  • 0

#31
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

no zahir nie do konca sie zgodze...płeć płcią, teorie o różnicy w budowie podstawowej układu mięsni w organizmie - ?


Dokładnie tak. Przez wieki mężczyźni byli predestynowani do ciężkiej pracy fizycznej i ich tkanka mięśniowa jest zarówno większa (w proporcjach ciała), jak i gęstsza. To dla tego kobiety są o wiele słabsze niż mężczyźni. wystarczy porównać wyniki w sportach siłowych. Z kolei na korzyść kobiet przemawia fakt, że mają bardziej elastyczne stawy. Kobiety mogą być też bardzo sprawne, co pozwala im osiągać niesamowite efekty np. w gimnastyce. Tak więc nie ma przeszkód, byś zrobiła kiedyś np. flagę, jednak dojść do tego będzie trzeba innymi metodami treningowymi niż faceci.
  • 0

#32
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
O ile mi wiadomo, to kobiety na pewno maja innaczej zbudowane mięśnie. Każdy mięsień składa z włókien wolno- i szybkokurczliwych. U mężczyzn ich stosunek do siebie to 30/70% natomiast u kobiet jest to ok 50/50%. Między innymi dlatego kobiety mają inny trening. Łatwiej im idzie z ćwiczeniami typowo wytrzymaałościowymi (co nie oznacza, że nie mogą robić stricte siłowych), natomiast my faceci raczej odwrotnie.
Pozdrawiam:)
  • 0

#33
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Moja dziewczyna metoda smarowania gwintow w kilka tygodni skoczyla z 1 pompki do 25. I nie wiem czemu mialbym jej nie uczyc stania na rekach. Wlasnie jej ucze :)
  • 0
Dołączona grafika

#34
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Nikt tu nie napisał, że kobiety nie mają się uczyć takich rzeczy... Chodzi o sposób w jaki powinny podchodzić do treningu.
  • 0

#35
Ratnik

Ratnik

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 27 postów
Chyba żaden wątek w tym dziale nie jest tak oblegany. Jaki z tego wniosek? Im więcej będzie dziewczyn na forum, tym większy będzie ruch:D
  • 0

#36
marcin902

marcin902

    Go Hard or Go Home

  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaKraków Miasto Królów Polski
Ratnik - dokładnie to samo miałem pisać wczoraj jak patrzyłem na ten dział:D Z reguły na forach bardziej męskich np jak to czy jakieś fora motoryzacyjne kobiety są traktowane nadzwyczaj wyjątkowo :)
  • 0

#37
Saffira

Saffira

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 43 postów
:> fora motoryzacyjne... ja należę do klubu samochodowego :D btw to raczej wy nabijacie posty :P ale co tam... miło, że można pogadać o wspolnym hobby douczyć sie itp.
  • 0

#38
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Błee, samochody... Dobrze że chociaż Cię ta kalistenika ratuje ;P
  • 0
Shut up and get moving.

#39
marcin902

marcin902

    Go Hard or Go Home

  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaKraków Miasto Królów Polski
Sopel co masz do samochodów?:D
  • 0

#40
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Stare samochody to jest to ; )
Mimo wszystko, ja tez witam pierwszą kobietę na forum - miły dodatek ^^
Ja ćwiczę od 10 miechów, i widzę zmiany. A będzie coraz lepiej - o ile dam radę na trudniejszych ćwiczeniach!
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych