Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Odżywka czy koks/


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1
bRaCz

bRaCz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 9 postów
Witam, mam pytanie czy na filmiku ktory reklamuje hannibal to jest odzywka czy koks chodzi mi o ten S.A.W
  • 0

#2
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Ani koks, ani odzywka prędzej jakiś energetyk.
  • 0

#3
money

money

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 51 postów
To koks mozna reklamowac ??
To rodzaj odzywki(booster) ktora bierze sie przed treningiem.Zwieksza wytrzymałość, pompuje mięsnie przy okazji obciąża nerki :P.Wedlug mnie szkoda kasy :)
  • 0

#4
marcin902

marcin902

    Go Hard or Go Home

  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaKraków Miasto Królów Polski
money miałeś jakieś doświadczenia z odżywkami? brałeś coś? Oczywiście nie neguje tego co napisałeś ale to trochę na wyrost:) Ludzie jedzą/piją rzeczy które są równie szkodliwe dla zdrowia:) Poza tym typowy booster NO nie obciąża zbytnio nerek, już bardziej stack kreatynowy gdzie jest kilka kreatyn i do tego środki pompujące azot do krwi. A co do tego czy szkoda kasy.. Oglądając wiele filmików z "drążkami" śmiem wątpić że co poniektórzy mają mega rzeźbę nie biorąc odżywek (ba! nawet jedząc ff jak to oświadcza hannibal:)) w dodatku przy typowym treningu siłowo wytrzymałościowym. Wg mnie a jest to tylko moja subiektywna opinia jeśli ktoś trenuje XX miesięcy może sobie na coś takiego pozwolić i jeśli dobrze zaplanuje trening i odżywianie na pewno nie wyjdzie mu to na złe. Kalistenika to sport jak wiele innych i podejrzewam że jak w różnych innych sportach nie tylko kulturystyce stostuje się takie środki.

EDIT: http://www.saw-trec.pl/ zajęło mi 15sek znalezienie co to za produkt:) tak jak mówiłem, typowa przed treningówka, czyli stack kreatynowy z boosterem NO.
  • 0

#5
kammaz04

kammaz04

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
"Oglądając wiele filmików z "drążkami" śmiem wątpić że co poniektórzy mają mega rzeźbę nie biorąc odżywek (ba! nawet jedząc ff jak to oświadcza hannibal) w dodatku przy typowym treningu siłowo wytrzymałościowym."
Odżywki to wymysł z przełomu XX i XXI wieku, sztucznie wytwarzane związki chemiczne, a taką budowę MOŻNA osiągnąć treningiem z dobrą dietą, bez koksu. Po prostu dzięki marketingowi, ludzie uważają, że bez "koksu" nigdzie nie zajedziesz. O tym mówi "Trener", i tak jest wszędzie.
  • 0

#6
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
A gdy to weźmiesz, to nawet nie wiesz, ile organizm ma potem kłopotów :/

  • 0

#7
marcin902

marcin902

    Go Hard or Go Home

  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaKraków Miasto Królów Polski
kammaz zgadzam sie z Tobą w 100%. Oczywiście że to można osiągnąć tylko dobra dieta i odpowiednim treningiem tylko jest to bardzo czasochłonne a poza tym nie oszukujmy się, dieta która pozwala coś takiego osiągnąć nie kosztuje mało.
Powiem tak, wszystko jest dla ludzi i jeśli ktoś ma głowę na karku to nie będzie miał problemów. Poza tym zarówno nieodpowiednią suplementacją możesz zaszkodzić zdrowiu jaki i złym treningiem który de facto ma Ci pomagać doskonalić ciało jak i pozytywnie wpływać na zdrowie.
  • 0

#8
money

money

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 51 postów
Moim zdaniem odzywki typu gainer , czyste proteiny czy bulk są spoko jak ktos nie ma czasu zeby gotowac :P ale wszystkie te dopalacze s.a.w , nitrobolon i reszta sa do kitu(dużo wiecej chemii).Po co to brac , mysle ze nie przekłada sie to na jakies super osiągi typu 5 podciagniec wiecej.A efekty uboczne moga byc rozmaite od wzrostu cisnienia az pop problemy z sercem.Wytrzymałość mozna zbudowac bez dopalaczy a rzeźba to tylko niski poziom tłuszczu w organizmie.Hannibal trenuje od dziecka takze nie ma co porownywac :P poza tym ludzie ktorzy sa veganami i uprawiaja kalistenike jak frank medrano(który wyglada naprawde konkretnie) propaguja zdrowy styl zycia i zdrową diete,raczej nie stawiaja na odzywki:p

ale jak patrze na tego typa , to chyba opierdzielil cały sklep z suplami

i tak odzywek juz troche zjadłem :D
koszt diety masowej dla osobnika o masie 70-75kg to jakies 60zl za 2 tyg( z czego piersi z kurczaka sa najdrozsze)
  • 0

#9
marcin902

marcin902

    Go Hard or Go Home

  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaKraków Miasto Królów Polski
Temat rzeka:) Zrobić się da wszystko w to nie wątpie, tylko jeden wybierze inną drogę, z kolei drugi wybierze inną:) No właśnie jakoś ciężko mi ogarnąć jak ktoś będąc weganem ma taką budowe, nie jeden amator siłowni chciałby tak wyglądać :)

A co do kosztów diety to ja nie wiem jaka to dieta ze 120pln/mc. Jak ja miałem dietę i starałem się żeby proporcje były dobre do mojej wagi (85kg) to za samego kuraka wychodziło mi ok 120pln/mc. A gdzie cała reszta?!
Sorry za OT.
  • 0

#10
money

money

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 51 postów
Dieta ktora prowadziłem miała 2g białka 4,5g wegli 1g tłuszczy na kilogram masy ciała :P
  • 0

#11
bRaCz

bRaCz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 9 postów
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi..
Chciałem tylko sprawdzic jakie jest wasze zdanie na ten temat.
Ja jestem za tym zeby nic nie brac zadnych odżywek i koksow tylko trzymac sie diety po ktorej widac efekty.
  • 0

#12
marcin902

marcin902

    Go Hard or Go Home

  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaKraków Miasto Królów Polski
W takim razie życzę powodzenia i wytrwałości w dążeniu do celu bez wspomagaczy! :)
  • 0

#13
lordkoks

lordkoks

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
Co do odżywek. Sam staram się stosować do zaleceń dietetycznych ogólnie przyjętych w sportach siłowych. 2g białka na 1kg masy ciała itp. Wszyscy jednak wiemy że nie zawsze można dietę trzymać i zjeść odpowiedni posiłek (np po treningu) który powinien być bogaty w białko. Wiadomo szkoła, praca, rodzina, wyjście z kumplami i inne losowe przypadki, dlatego posiadam i stosuję białko serwatkowe które ratuje mnie w takich sytuacjach. W lodówce zawsze mam zapas jajek które dosyć szybko można ugotować i wszamać po treningu. Dodatkowa suplementacja to zestaw witamin i minerałów ze znanej firmy OL..P na miesiąc koszt około 30 pln. Kreatyna i inne tego tupu suple stosować w kali nie ma sensu (to tylko moje zdanie) Tego typu suple przeznaczone są raczej dla kogoś kto dźwiga stal. No chyba że dostosujesz dawki do obciążenia treningowego ale to raczej trudne dla kogos, kogo wiedza kończy się na tym że wie co to jest kreatyna :)
  • 0
Jeśli nie potrafisz to cię naucze, jeśli nauczyć się nie chcesz to cię do tego zmusze

#14
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Lordkoks, a bez koksu :dodgy:
Ja tam cisne na najlepszych supach - jajka i mięcho ^^
Lordkoks - te witaminy to byś zastąpił warzywami albo owocami - bedzie zdrowiej ;P Takie tabletki czy sretki są mało przyswajalne przez organizm.
  • 0

#15
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Olej jajka i mięso, zostań weganinem :D
http://www.youtube.c...inister1/videos
  • 0
Shut up and get moving.

#16
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Nie oszukujmy się pilnowanie bardzo dokładnie diety jest cholernie trudne z wielu powodów, niektóre wymienił lordkoks. Ja cały czas wspomagam się zestawami witamin z apteki mimo że odżywiam się zdrowo. Dokładną dietę kiedyś trzymałem ale to jest okropnie dużo poświęceń i podziwiam osoby które robią to przez kilka miesięcy.

aquaknight czy masz rozpisaną dokładną dietę w której uzupełniasz brak wszystkich witamin warzywami i owocami?

Uważam że lekkie wspomaganie się suplementami jest dobre ale tylko tymi sprawdzonymi które faktycznie poprawiają jakość twoich treningów, budują sylwetkę i poprawiają ogólną wydolność organizmu aby mieć lepsze efekty bo właśnie taki jest cel suplementów. Trzeba z tym uważać bo obecnie jest dużo syfu i jedyne co to można stracić kasę.

Oczywiście można nie używać supli, nie trzymać diety, być weganinem itp ale nie oszukujmy się efekty będą na pewno słabsze. Osoby na filmach które wyglądają super, mają wyrzeźbione ciała i robią niestworzone rzeczy poświęciły mnóstwo miesięcy intensywnych treningów aby to osiągnąć.

Jeżeli chodzi o koks nie jestem jego zwolennikiem ale jeżeli ktoś się decyduje na skorzystanie to zalecam najpierw udać się do lekarza i dokładnie przebadać nie tylko przed zażywaniem ale również w jego trakcie i po zakończeniu cyklu.

Ja nie mam zamiaru nikomu niczego odradzać i go krytykować że chce skorzystać bo każdy ma swój własny móżdżek aby decydować za siebie :D
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#17
kammaz04

kammaz04

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Btw ja na samym początku brałem aminokwasy, i w czasie ich brania nabawiłem się arytmii serca (skurcze dodatkowe). Po odstawieniu i badaniu Hortera, zanikły. Tym samym zostałem całkowicie nastawiony anty na sztuczne suplementy.
Co więcej, brałem 50% zalecanej dawki (tak dla wyjaśnienia przyszłym hejterom :D ).

  • 0

#18
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Dlatego trzeba konsultować takie rzeczy z lekarzem bo każdy organizm jest inny. Tak w ogóle nie wiem jak u innych ja po amino prawie nie czułem efektu ;)

Różnego rodzaju gainery, białka, węglowodany itp to wiadomo są dobre jak ktoś robi masę i chce uzupełnić braki w diecie - ja przytyłem na tym 18kg w 1.5 roku ale miałem bardzo dobrą dietę (suple tylko ją uzupełniały bo już nie miałem gdzie wpychać jedzenia :) i po wszystkim straciłem tylko 2.5kg więc uważam to za sukces w moim przypadku.

Poza tym kreatyna na mnie zadziałała super (na niektórych działa słabo i korzystają z jabłczana ) tylko że ja nie korzystałem z niej jak większość osób którzy brali dużo bo myśleli że szybko przyjdzie efekt - częsty błąd u osób nie wiedzących jak działa kreatyna. Trzeba ją brać w małych ilościach w długim okresie czasu i myślę że w przypadku kalisteniki miałoby to sens. Nie brałem nigdy przedtreningówek ale słyszałem od wielu osób że masz takiego powera na treningach że nie chcesz kończyć a niektóre osoby to nawet zasnąć nie mogły bo tak długo je trzymało :D

Jak widać na każdego działa to inaczej ja już mam jakieś doświadczenie ale obecnie nie korzystam z supli od 1 roku bo nie są mi do niczego potrzebne. Najważniejsze było dla mnie zdobyć trochę masy bo ważyłem 63kg przy wzroście 184cm a teraz ważę 76kg i mi pasuje taka waga :D
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#19
kammaz04

kammaz04

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Kabum, ja mam 185cm i po roku bez supli skoczyłem z 67 na 77 (kg), docelowo będę w 90kg mierzył, bo ostatnio testowałem się z plecakiem 13kg i robiłem 10podciągnięć wąskich po 5 serii więc mnie pasuje taka waga. Oczywiście nadmieniam, że tkanka tłuszczowa to ok <3% xD
  • 0

#20
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Nie wiem jaką masz budowę ciała ale ja jestem ektomorfikiem i zdobycie każdego kg masy jest na wagę złota :) Wiesz 85-90kg przy naszym wzroście robi z nas dużych groźnych ludzi :D
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych