Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wznosy nóg


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Jol
Ostatnio zacząłem robić 4 krok we wznosach nóg ( w CC zeby nie bylo ) i sa pewne problemy: nogi się strasznie napinają jak trzeba je wyprostować, i w sumie to na początku to jakoś idzie przy pierwszych powtórzeniach, ale potem po kilku(nastu) pow. już nogi nie wytrzymuja i w sumie bardzo trudno robię postępy :( Niedawno ( od tygodnia ) zacząłem robić ćwiczenia rozciągające codziennie po jakieś 10 min. i to trochę daje bo postepy sa wieksze ale jednak czegos jeszcze brakuje :/
Macie jakieś pomysły, konkretne cwiczenia na rozciaganie tych nog czy cos? Prosiłbym o pomoc.
Z góry wielkie DZIĘKI!
  • 0

#2
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Nie od razu Kraków zbudowano. Rozciąganie to powolny proces. Przy wznosach nóg pracują również zginacze bioder. ;) Jest takie ćwiczenie: usiądź sobie w siadzie prostym połóż ręce po zewnętrznej stronie obu kolan i unieś nogi lekko pochylając tułów. Te same ćwiczenie w rozkroku zrób. Ręce w środku. 3 serie po 10 razy. Ruch podobny do wznosów nóg na drążku. Nie wiesz jak? Pytaj. ;)
  • 0

#3
kammaz04

kammaz04

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Apropos wznosów nóg, co myślicie o takich ćwiczeniach?
Pytam ponieważ poziom 10 opanowałem w 100% jednak brakuje mi do "dźwigni" przedniej , (bodajże 3 ćwiczenie na filmie albo 4)
  • 0

#4
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Robisz ćwiczenia statyczne do "dźwigni przedniej" - po angielsku front lever. Tutaj tutorial:
  • 0

#5
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
No jak juz sie opanowalo zwykle wznosy prostych nog to dalej trzeba je podnosic jeszcze wyzej i potem zaczac skrecac na boki takze filmik spoko. Tylko nie wiem po co sie tak rzuca na tym drazku przy niektorych skretach nog :P
  • 0

#6
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Krzysiek, mniej więcej kapuję o co biega, ale dla pewności - nie znalazłbyś jakiegoś filmiku bądź obrazka z tymi cwiczeniami? Byłbym wdzięczny.
Aha, i jeśli miałbym robić, to tylko to, czy to rozciąganie co robiłem poprzednio też?
  • 0

#7
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
[attachment=17][attachment=16] To są te dwa ćwiczenia. Oczywiści możesz robić pozostałe ćwiczenia z rozciągania. Będę miał czas, wstawię mój cały plan rozciągania.

Zdjęcia pochodzą ze trony drillsandskills.com


  • 0

#8
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Przyznam, że pierwsze widzę. Spróbujemy!
Wielkie dzięki dla CIebie!
  • 0

#9
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Jeszcze mało widziałeś. Ja też. ;) Nagram też jakiś inny filmik o mobilności. ;)
  • 0

#10
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Czekam :)
A te ćwiczenia to nawet do nich potrzebuje lekkie rozgrzewki bo po paru sekundach mi sie zbiera na niezły skurcz w udzie :P
  • 0

#11
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
A widzisz. Słabe zginacze. ;) Są jeszcze podobne ćwiczenia. ;) Rozciągaj się. ;)
  • 0

#12
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Czekaj, bo jak zacząłem to się porobiło. Więc tak:
1. Od razu mam cisnąć 3x10p ? Troche ciężko (bez owijania w bawełne - dla mnie na razie nie do zrobienia).
2. Ile sekund mam trzymać nogi w powietrzu?
3. Ma być tak:
a) Robię 1 serie pierwszego ćwiczenia, odpoczynek, 2 seria pierwszego ćwiczenia,odpoczynek, 1 seria drugiego ćwiczenia, odpoczynek, 2 seria drugiego ćwiczenia KONIEC
czy:
B) Robię 1 serię pierwszego ćwiczenia, odpoczynek, 1 serię drugiego ćwiczenia, odpoczynek, 2 serię pierwszego ćwicznia, odpoczynek, 2 serię drugiego ćwiczenia KONIEC
4. Szczególnie daje we znaki to z nogami daleko od siebie i rekami w srodku. Dziś wycisnalem tylko 2sx3p :(
  • 0

#13
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
1. Nie od razu. Na początek 10 razy. ;) Jeśli ciężko Tobie, przybliż ręce w kierunku pupy. Następnie podnoś. ;) Będzie lżej. ;)

2. Nie trzymaj. Po prostu podnoś. Jeśli chcesz, to zrób sobie 5 razy po 5 sekund trzymania np.
Wariant drugi. Podnieś nogi, przytrzymaj 10 sekund w napięciu, opuść. Druga seria - 15 sekund. Trzeci - 20 sekund. Tak jakbyś się rozciągał. Na pewno pomoże.

3. Powiem szczerze: improwizuj. Jak Ci wygodnie. Ja robię najpierw 3 serie pierwszego, a potem drugiego.

4. Tak, daje, myślę że dlatego, iż nie układasz często nóg w ten sposób. Przyczepy mięśniowe rozciągają się. Ja ćwiczę specjalnie do Straddle L - sit. Jest ciężko. Ale wszystko wymaga czasu.
  • 0

#14
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów

Na początek 10 razy.

Jeśli chcesz, to zrób sobie 5 razy po 5 sekund trzymania np.


W 1 punkcie napisałeś o 10 powtorzeniach, a w drugim że 5p. po 5 sekund. więc (próbować) robić 2 serie po 5 powtorzen, a kazde powtorzenie 5 sekund.

SPróbuję. Jeśli nie wyjdzie to spróbuję ten drugi wariant - 3 serie w ktorym robie jedno powtorzenie ktore trwa coraz dluzej w stosunku do nastepnych serii. Zrozumiałem?

  • 0

#15
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
10 powtórzeń odniosłem do wariantu łatwiejszego bliżej pupy. ;) Drugi wariant odniosłem do stricte drugiego punktu. ;) Jeśli chcesz, możesz próbować dwie serie p o5 powtórzeń, jeśli jednak Ci za ciężko - zrób tylko 5 powtórzeń, ale przytrzymaj 5 sekund każdorazowo. ;) < ---- wyjaśnienie punktu drugiego. Resztę zrozumiałeś poprawnie.
  • 0

#16
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
OK, no to od jutra jedziem ;)
Dzięki!
  • 0

#17
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Powodzenia. ;) Służę pomocą. ;)
  • 0

#18
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Idzie lepiej, niż w pierwszych dniach, już o zakwasy i skurcze trudno :) I robiłem 2 dni tak, że po 2 serie 5 powtorzen po 5 sekund z tego co pamietam, a teraz przez 2 dni i dziś robiłem tak, że 3 serie, 1 seria to 10 sekund, 2 piętnaście, a 3 dwadzieścia. To mi lepiej idzie :) Tak więc może niedługo będę robić jak na początku mówiłeś, czyli 3s- 10 p. :) Ale na razie powoli, wszystko w swoim czasie, nie? ;)
  • 0

#19
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Tak, oczywiście. ;) Dzisiaj też to wprowadzę w rozciąganie. ;) Postaram się opisać wyniki. :P
  • 0

#20
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Zapomniałem o istotnej kwestii (chyba) :P - codziennie tak rozciągać? Jeśli tak, chcę tylko dodać, że w niedziele robię sobie totalne wolne ;)
Btw. Coraz łatwiej to idzie :) I coraz lepiej ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych