Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Bicepsy, a przedramiona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
witam
Mam problem z bicepsami, Chciałbym je zwiększyć
przedramię 32, a biceps 36? Chociaż do 40 cm biceps. Bez sprzętu
  • 0

#2
Krakers

Krakers

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów
Ćwicz. Łapa ma być przede wszystkim silna, z czasem będzie duża.
edit. poza tym... Chłopy co wyście się tak zacieli żeby mieć duże mięśnie? Przeca to nie praktyczne.
  • 0

sam sie z nim nie zgadzam ale jest tam rowniez opisana prawda


#3
mantes

mantes

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 64 postów
Potraktuj mase jako "efekt uboczny" ciężkiego treningu. Czyli nie skupiaj sie na każdym centymetrze, tylko dawaj ile wlezie.

Oczywiście powolne podciąganie wąskie 2s do góry 1s przerwa 2s w dół 1s przerwa
  • 0

#4
Synaptic

Synaptic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
Spal tłuszcz to optycznie powiększa :) no chyba że już go nie masz...
  • 0

#5
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów

Ćwicz. Łapa ma być przede wszystkim silna, z czasem będzie duża.
edit. poza tym... Chłopy co wyście się tak zacieli żeby mieć duże mięśnie? Przeca to nie praktyczne.


pewnie, sluchaj wujka krakersa, najlepiej sie odchudz bo masa jest zbedna i bron Boze dieta bo odpowiednie odzywianie jest dla koksow a ty jestes chyba sportowcem, co nie?
  • 0

#6
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
To jeszcze mam schudnąć? ważę 71kg przy wzroście 170cm. Troszkę tłuszczyku potrzeba
  • 0

#7
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Nie chudnij masę masz dobrą, wg mnie nawet nawet mógłbyś dobić do 75kg. Trenuj systematycznie i ciężko a wszystko samo urośnie z czasem. Bardzo ważne żebyś też dbał o siebie: mało używek i dobre żarcie - wtedy efekt przyjdzie jeszcze szybciej ;)
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#8
Krakers

Krakers

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów

pewnie, sluchaj wujka krakersa, najlepiej sie odchudz bo masa jest zbedna i bron Boze dieta bo odpowiednie odzywianie jest dla koksow a ty jestes chyba sportowcem, co nie?


Napiszę tylko raz, skrzywdzona dziewczynko. Nie wkładaj mi w usta nie moich słów. Idź ochłoń.
  • 0

sam sie z nim nie zgadzam ale jest tam rowniez opisana prawda


#9
mantes

mantes

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 64 postów
Zwiększ mase i zostaw tłuszcz.

Ponad 60% łapy to triceps więc bardziej sie na nim skup niż na bicepsie
  • 0

#10
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów

Chłopy co wyście się tak zacieli żeby mieć duże mięśnie? Przeca to nie praktyczne.


dlatego radze mu, ze ma sie odchudzac, przeciez masa jest nie praktyczna a co za tym idzie zbedna
  • 0

#11
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
gsmt daruj sobie przekomarzanie z Krakersem, bo nie po to jest to forum. Cassi, Mantes ma rację 60-% łapy to triceps. Jeśli nie wystarczą pompki dorzuć pompki na poręczach, tylko uważaj, żeby się nie przetrenować. Podciąganie wąskim chwytem zgodnie z radą Mantesa też jest bardzo dobre. Największe efekty da wspinanie się po linie ale to naprawdę ciężkie ćwiczenie, więc zanim będziesz w stanie je zrobić doradzam właśnie drążek w wąskim chwycie. Powodzenia :)
  • 0

#12
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

Potraktuj mase jako "efekt uboczny" ciężkiego treningu. Czyli nie skupiaj sie na każdym centymetrze, tylko dawaj ile wlezie.

Oczywiście powolne podciąganie wąskie 2s do góry 1s przerwa 2s w dół 1s przerwa


stworzyłem ten wątek bo zależy mi na bicepsie mam 36 a chcę mieć przynajmniej 40

Zwiększę trochę zapotrzebowanie kalorii. Dobiję do 75kg. Trochę utrudnię ćwiczenia w podciąganiu i pompkach. Zmniejszę ilość powtórzeń i je spowolnię. Podciągania ćwiczę nachwytem. Czy zmienić podchwytem wtedy zaangażuję biceps. I ile serii i powtórzeń?. Dzięki za cenne informacje.:)
Polecam zakupić książkę Skuteczne odżywianie w treningu i sporcie

http://www.dobreksia...u-i-sporcie.htm

 

doradzam właśnie drążek w wąskim chwycie. Powodzenia :)


podchwytem? Bo jak do tej pory był nachwytem
  • 0

#13
lordkoks

lordkoks

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
Mieszaj trzy rodzaje uchwytu- nachwyt, podchwyt i neutralny(młotkowy)i ze skrętem. Zapewne zastanawiacie się jak wykonać podciąganie na drążku ze skrętem lub jak złapać w chwycie neutralnym skoro mam zwykły drążek :) albo kółka gimnastyczne albo tak jak ja to zrobiłem :

Dwa kawałki łańcucha (długość sam sobie ustal) lub linki stalowej, dwa kawałki metalowej rurki i dwa karabińczyki (wszystko dostępne w marketach budowlanych) Czaisz jak to zrobić ? :)

Podciąganie ze skrętem pięknie wyrobiło mi siłe w bicepsie. Łapiesz w neutralnym chwycie i jednocześńie z podciąganiem skręcasz nadgarstki tak by w górnej fazie trzymac się podchwytem i do dołu w odwrotnej kolejności :)

Troche chaotycznie ale czsau nie mam :)
  • 0
Jeśli nie potrafisz to cię naucze, jeśli nauczyć się nie chcesz to cię do tego zmusze

#14
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Lordkoks niezly pomysl z tym skrecaniem :)
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#15
lordkoks

lordkoks

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów

Lordkoks niezly pomysl z tym skrecaniem :)


Sie wie :) w końcu mówiłem to ja LordKoks nazwany ostatio Milordem :)

  • 0
Jeśli nie potrafisz to cię naucze, jeśli nauczyć się nie chcesz to cię do tego zmusze

#16
szymonzleszna

szymonzleszna

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 86 postów
  • LokalizacjaLeszno

Największe efekty da wspinanie się po linie...


Jak się zabrać do tej zabawy?
Jak to wygląda?
Do czego dążyć?
Może mały oftopowy tutorial tu wyłożysz zahirze11...
  • 0

#17
Krakers

Krakers

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów

  • 0

sam sie z nim nie zgadzam ale jest tam rowniez opisana prawda


#18
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Od dzisiaj mam półpodciągania na jednej ręce podchwytem trzymając się czegoś drugą ręką, a 2ćwiczeniu spróbuję wąskich podciągnięć podchwytem. Starając robić to wolno 2s do góry 1s przerwa 2s w dół 1s przerwa w wąskich i nie będę przemęczał się
  • 0

#19
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Szymonie, powoli staję się specjalistą od off topów na tym forum, aczkolwiek ćwiczenia na linie pozostają jak najbardziej w temacie wyrobienia solidnych bicepsów.
Trzeba kupić w markecie budowlanym solidną linę (minimum 16mm średnicy), zamocować na drzewie (pomijam tu sposób mocowania, choć mam swój patent i znam nawet wersję montażu z możliwością zdejmowania z ziemi po każdym ćwiczeniu). Na początek polecam zawiązanie węzłów co 30cm. Na filmie wklejonym przez Krakersa lina nie ma węzłów ale gość który się wspina to zawodowiec;) Zapewniam Was że trzeba mieć do tego żelazny uchwyt i nie polecam na początek.

Trening na linie polecam w kilku krokach:
1) Chwyt liny nad jednym z węzłów i podciągnięcia wąskim chwytem (podobnie jak na drążku ale chwyt jest inny bo wąski i w pionie). Po dojściu do 10 - 12 powtórzeń w serii krok 2
2) Wspinanie się po linie z pomocą nóg. Polega to na tym, że starasz się wspinając chwytać nogami dolny odcinek liny. W ten sposób trochę odciążasz ręce.
3) Wspinanie się z asekuracją. Idąc do góry nogami asekurujesz się "chodząc" po drzewie lub ścianie przy której się wspinasz.
4) Włażenie bez asekuracji. nogi zwisają swobodnie, pracują tylko ręce.
5) Wspinanie a la Bruce Lee - nogi do poziomu i praca samymi rękami.
6) Jak w wariancie powyżej, lecz na linie bez węzłów

Jak widzicie jest tu miejsce na długą zabawę. Polecam zaopatrzyć się w rękawice, bo lina może trochę poharatać łapy.

Ja sam jestem w tej zabawie na kroku nr 2. Muszę przyznać, że lina mocno zaskoczyła mnie swoimi wymaganiami. Myślałem, że po treningu na drążku pójdzie jak z płatka a trzeba było zaczynać od kroku 1

P.S. Już o tym pisałem ale myślę, że to ważne. Przy wspinaczce po linie momentami cały ciężar spoczywa na jednej ręce a wszystko odbywa się w wąskim chwycie. Dlatego jest to wspaniałe ćwiczenie przygotowujące do podciągania jednorącz.
  • 0

#20
szymonzleszna

szymonzleszna

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 86 postów
  • LokalizacjaLeszno
Minimum 16mm, a optymalna średnica liny?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych