Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Czy siłownia jest lepsza?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
76 odpowiedzi w tym temacie

#1
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów
Nie wiem czemu wierzycie tak w bodyweight. Owszem daje to jakies wyniki ale nie takie jak silownia. Mozecie przeczytac artykul na potreningu.pl w wiekszosci sie z nim nie zgadzam ale jest tez tam troche prawdy.
Zreszta zalezy tez od tego kto jakie ma cele. Sprawnosc to pojecie wzgledne, dla jednego jest to 200kg na lawce dla drugiego 20 pompek na jednej rece, jednak jedno jest pewne-silownia daje szybsze efekty. Nigdy CC nie zastapi silowni, juz predzej crossfit
  • 0

#2
Synaptic

Synaptic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
Właśnie nie chodzi tu tylko o siłę czy masę chodzi o zwinność równowagę mocne stawy i ścięgna i każdy mięsień pracujący na moc całej machiny jaką jesteś a nie izolowane pompowanie. Sprawność to możliwość podrapania się po głowie wyciskając 200 na ławce ale jak wspominałeś zależy to od punktu widzenia. Cierpliwość to też dobra cecha.
  • 0

#3
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów
klik co o tym myslicie?. Jak dla mnie to jest gorna granica dobrej zwinnosci silyy i wygladu
@edit
w zasadzie nie wiadomo co ten post wnosi do tematu to juz wyjasniam:
chodzac na silownie nie trzeba byc koksownikiem, kalistenika tego nie osiagniesz
  • 0

#4
Synaptic

Synaptic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
Moim zdaniem hannibal wygląda lepiej chociaż ciekawy jestem czy on ćwiczy nogi...
  • 0

#5
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów
Tylko pytanie czy hannibal nie cwiczy na silce, gadac to on sobie moze ze tylko street workout, nikt nie wie jak jest naprawde

  • 0

#6
Krakers

Krakers

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów
Ładne mają być dziewczyny, chyba że jesteś kulturystą i Twoim celem jest ładnie wyglądać - szanuje to. Ja stawiam na tkankę mięśniową dobrej jakości... siła, wytrzymałość, zwinność = kallos sthenos

Trochę teorii:
Kalistenika (stgr. καλὸς σθένος kallos sthenos – „piękno i siła”) – aktywność fizyczna polegająca na treningu siłowym opartym o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała, takie jak np. pompki, „brzuszki” i „dipsy”. Jest często łączona z stretchingiem.
Kalistenika ma pozytywny wpływ na układ krwionośny człowieka oraz kształtuje mięśnie, równowagę, zwinność i koordynację. Wykorzystuje się ją w ramach treningu wojskowego oraz wychowania fizycznego w szkołach na całym świecie
źródło. wikipedia.pl

A tutaj hannibal for king(ładny skurczybyk) : D
  • 0

sam sie z nim nie zgadzam ale jest tam rowniez opisana prawda


#7
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów
Nie wiem ile trenujesz, ale ja podobnie gadalem na poczatku. Najpierw zalezalo mi na sile, z czasem jak zaczalem zauwazac efekty to rowniez zaczalem inaczej postrzegac "hodowanie ciala". Widzisz jak swoj wysilek procentuje i na dodatek daje to efekt wizualny, jest to takze cos czego za pieniadze nie kupisz i mozesz sie dzieki temu wyrozniac z tlumu. Ja swoje pierwsze treningi podjalem po objerzeni filmiku hannibal&barilla (2009r) takze jest mi on znany :)
No i moj przyklad odnosi sie do sylwetki Reevsa a nie Burneiki :)
Tak czy inaczej zaczalem od bodyweight, ale pewnie skoncze na silowni.
  • 0

#8
Synaptic

Synaptic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów

Tylko pytanie czy hannibal nie cwiczy na silce, gadac to on sobie moze ze tylko street workout, nikt nie wie jak jest naprawde


Z wywiadu wynika że od 18 roku życia tylko kalistenika codziennie 3 sesje treningowe po 1-2h a do tego uwielbia fast food i nie ma żadnej diety wiem jest to niebywałe ale ja mu wierzę. Zresztą poproś największego koksa z siłowni o podciągnięcie się na drążku tak jak on....
  • 0

#9
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów
A widziales o tym ze za dzieciaka trenowal gimnastyke? Jest czarnoskory ma podatniejsze geny na trening. Poza tym nie jest wcale takie swietny, niech wykona chociaz jedna sekwencje na kolkach gimnastycznych ktora robia gimnastycy. Co do koksa z silki to wiadome ze nie zrobi tego co on, bo ma inny trening inna mase. Zreszta porownywanie koksa i hanibala nie ma sensu bo hannibal przescignie koksa na swoim podworku i na odwrot.
  • 0

#10
Synaptic

Synaptic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
Geny... a może przykłada się do treningu bo nie ma nic innego do roboty. Bycie azjata nie czyni mistrzem sztuk walki jak bycie murzynem nie warunkuje wielkości muskulatury i podatności na trening. Nie mówię że jest idealny to kwestia punktu widzenia a dyskusja ta nie będzie miała końca kiedy każdy z nas ma minimalnie inne spojrzenie na ten temat. Pytanie moje brzmi czego szukasz na forum stricte o kalistenice i street workout kiedy jesteś zwolennikiem machania żelazem?
  • 0

#11
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Ja tez bym nie przecenial kalisteniki. Jasne, ze wieksza czesc obecnego przemyslu fitness nastawiona jest na wyciskanie kasy z ludzi, a polowa cwiczen w rodzaju "szesciopak w tydzien" jest niewiele warta, ale co innego cwiczyc na silowni, a co innego zyc w przekonaniu ze do treningu sa nam niezbedne buty modelujace posladki.
Odroznilbym tez "cwiczeniowa" czesc "Skazanego na trening" od calej makretingowej otoczki wiezenia, twardzieli, stalowych miesni itd.
Kwestia priorytetow treningowych. Jeden woli podnosic 200 kg na klate, drugi chodzic na rekach.
Mi wieksza satysfakcje przynosi trening z masa ciala i rozwijanie umiejetnosci panowania nad cialem. No i taki trening jest zdecydowanie mniej czasochlonny : )

gsmt - a skad wiesz o trenowaniu gimnastyki przez hannibala w dziecinstwie? Nie znalazlem nigdy takiej informacji.
  • 0

#12
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów
Sam trenuje bodyweight ale jestem swiadomy wyzszosci treningu z ciezarami nad kalistenika, jestem jednym z pierwszych userow i wtedy to forum nie bylo wylacznie o CC...
W sprawie genetyki mi nie wierzysz; porownaj chlopakow z Rosji a murzynow z USA, wszyscy trenuja to samo, ba nawet ruskie sa mocniejsze w niektorych sprawach, ale takiej budowy jak ci z USA to nie maja. Nie mowie to o Denisie Minn ale o innych nieznanych, to patyczaki.

@Emil
gdizes kiedys przeczytalem, ale to nie jest jakies 100% pewne
  • 0

#13
Synaptic

Synaptic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
Trenują to samo ale czy tak samo ? A może mają różne zajęcia poza treningiem i kiedy rusek ciezko pracuje a ćwiczy po godzinach w tym czasie murzyn ćwiczy a że jest bezrobotny bo stereotypowo pewnie jest na utrzymaniu państwa to może odpocząć i zbudować masę. Czynniki środowiskowe bywają różne.
  • 0

#14
Krakers

Krakers

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów

Nie wiem ile trenujesz, ale ja podobnie gadalem na poczatku. Najpierw zalezalo mi na sile, z czasem jak zaczalem zauwazac efekty to rowniez zaczalem inaczej postrzegac "hodowanie ciala". Widzisz jak swoj wysilek procentuje i na dodatek daje to efekt wizualny, jest to takze cos czego za pieniadze nie kupisz i mozesz sie dzieki temu wyrozniac z tlumu.

I tutaj się różnimy, ja staram się nie wyróżniać z tłumu.
Jaszcze za czasów Rugby zaczynałem od siłowni, wbijałem na masę, ale wykonywany zawód i życie nauczyło mnie że łapa najpierw ma być silna, z czasem będzie duża. Każdy ma swoje priorytety, ale pamiętaj że "hodując mięśnie" tracisz na kondycji która jest bardzo ważna, tracisz na zwinności, stawy też nie są specjalnie zadowolone, wiem po sobie...Ale tak jak napisałem wyżej, każdy ma swoje priorytety, Twój trening może mieć iny cel niż mój. Ja mam jakieś tam doświadczenie, Ty również masz swoje doświadczenie. Ty jesteś przekonany do siłowni ja do Kali.
Ty chcesz mieć fajnie wyglądające cyce, ja chce podciągnąć się min 18 razy i zrobić min 75 pompek. Ty chcesz wyróżniać się z tłumu, ja chce przebiec 3000m w mniej niż 12 min. Każdy ma inne priorytety i inny cel. Nie wiem co Ty masz na celu, wiem co ja mam. Dlatego nie zamierzam Cię przekonywać do wyższości kali nad złomowniom. Ja do osiągnięcia celu potrzebuje kali Ty Sztangi. Spoko. Tyle:)

  • 0

sam sie z nim nie zgadzam ale jest tam rowniez opisana prawda


#15
Synaptic

Synaptic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów

Ty chcesz wyróżniać się z tłumu, ja chce przebiec 3000m w mniej niż 12 min.


Krakers dużo biegasz? jeśli rak to biegasz jakimś programem?
  • 0

#16
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów
klik Jak widac mozna polaczyc wyglad z wytrzymaloscia :)
  • 0

#17
Krakers

Krakers

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów

Krakers dużo biegasz? jeśli rak to biegasz jakimś programem?


Myślałem kiedyś nad treningiem biegowym z tej strony Klik ale się za niego nie wziąłem, mam "uraz" po 100pompkach ;- )
Biegam codziennie, celem jest 3000m poniżej 12 minut(zostało jeszcze 15 sekund do zjedzenia) więc haratam po 3000 dziennie na 70-80%, jak mam gorszy dzień, robię 2200 na 60-70%, niby 800m mniej ale dużo łatwiej mi to przychodzi. na początku każdego tygodnia treningowego robię test. Chce też wprowadzić raz w tygodniu bieg na czas a nie odległość, myślę o 30 - 45 minutach biegu na 50% - stestuję i dobiorę odpowiedni czas, pogoda robi się coraz ładniejsza, mam "2 kroki" do wałów nad rzeczką, nic tylko biegać i podziwiać;- ) 

klik Jak widac mozna polaczyc wyglad z wytrzymaloscia :)


Toż to trep jest :cool: A poza tym to nie był dobry argument do pokazania wyższości siłowni nad kali...Bo to trep;- )
  • 0

sam sie z nim nie zgadzam ale jest tam rowniez opisana prawda


#18
Synaptic

Synaptic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
Jak biegasz codziennie to zrób sobie parę dni wolnego od biegania powinieneś zyskać na tym trochę, poza tym wprowadź do treningu interwały i podbiegi. Bieg na dłuższy dystans o niższej intensywności też potem daje niezłego kopa. A ten program to strata czasu nawet początkujący się zrazi....
  • 0

#19
Krakers

Krakers

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów

Jak biegasz codziennie to zrób sobie parę dni wolnego od biegania powinieneś zyskać na tym trochę, poza tym wprowadź do treningu interwały i podbiegi.


Sorry kurde, napisałem trochę nie jasno. Biegam 5 dni w tygodniu, napisałem że codziennie, bo biegam "w dni robocze" i popitoliło misie ... Ostatnie 150-200 m z "codziennego" biegu robię na stówę... "interwały i podbiegi" mam na basenie - tam wypluwam płuca, robię też ćwiczenia na zwiększenie pojemności płuc - wtedy wypluwam mózg ;- )

A ten program to strata czasu nawet początkujący się zrazi....


Zgadza się, ze swojego doświadczenia z tymi treningami, odnoszę wrażenie że te programy powiązane ze 100pompek.pl są dobre na rozruch, jak ktoś chce coś ze sobą zrobić ale nie bardzo wie czym to się je.
Strzelam że min 70% userów tego forum, kiedyś haratała lub nadal harata... coś z palety programów "100pompek.pl"
;- )
  • 0

sam sie z nim nie zgadzam ale jest tam rowniez opisana prawda


#20
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Ja haratalem 100 pompek :) Ale wedlug innego programu niz na 100pompek.pl. Dobre na krotkotrwala zajawke.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych