Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Warszawa - miejsca do trenowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#81
2mek

2mek

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

W Warszawie lada dzień rusza nabór projektów do budżetów partycypacyjnych. Dotyczy to inwestycji na 2015. 

 

Prawdopodobny terminarz

1. Projekty są zgłaszane do marca

2. Następuje selekcja projektów przez lokalne (dla każdej dzielnicy osobno) zespoły budżetowe

3. Głosowanie nad projektami (czerwiec)

4. Włączenie zwycięzców do budżetu na 2015 (wrzesień)

 

Dotyczy to co prawda 2015 ale lepiej późno niż wcale.

 

W skali Warszawy ma być 25 mln zł na takie projekty. 

Ponieważ jest już sporo siłowni plenerowych (głównie dla seniorów) i placyki zabaw (dla dzieci), potrzebne jest coś dla "grupy środka".

 

Myślę, że jest duża szansa na zrobienie takiej wypasionej siłowni w każdej dzielnicy. 

 

Ja mieszkam na Ochocie i przygotuję taki projekt dla Szczęśliwic. Mam już pewien pomysł na projekt. Myślę że możemy połączyć siły i zrobić podobne (lub identyczne projekty) dla każdej dzielnicy a następnie zgromadzić odpowiednią "moc wyborczą" przed głosowaniem i wspierać się wzajemnie w każdej z dzielnic,

 

Ja zaproponuję coś takiego

http://www.flowparks...eet-Workout,eej

 

Ale ponieważ sam mam niewielki doświadczenie może jest ktoś chętny żeby to skonsultować jakie ostatecznie elementy wrzucić do takiego street workout parku. Pozostaje pytanie czy nie połączyć sił z parkourowcami bo ich potrzeby są podobne. 

 

Sprawdzałem z producentem. Cena najbardziej wypasionego parku to około 40-50 tys. zł. Jeżeli zrobi się lepsze podłoże to cena może wzrosnąć. Przy dużym zamówieniu (zapewne Warszawa zamawiałaby jako całość) zapewne cena mogłaby pójść w dół. Są też producenci zagraniczni http://www.kengurupro.eu/fotonew.php więc można by postawić kilka jednego typu i kilka drugiego. 

 

Ponieważ jak wspominałem w międzyczasie powstanie 100 siłowni plenerowych a placyków dla dzieci jest już wystarczająca ilość to projekt takich "zaawansowanych trzepaków" może chyba liczyć na duże wsparcie w obszarze kultury fizycznej. 

 

Myślę że jeżeli w całej Warszawie będzie dostępne 25 mln zł to wydanie np. 900 tys. zł na 18 parków w każdej dzielnicy jest do zrobienia. Zresztą jak powstanie ich nawet 5 ale dobrze zlokalizowanych to też będzie ok. Z mojego punktu widzenia kluczowe byłyby miejsca, które i tak już gromadzą sporo ćwiczących (pola Mokotowskie, Park Szczęśliwicki, Park Skaryszewski, Moczydło, Kępa Potocka, coś na Ursynowie, Bielany, no i może coś w Białej Męce :-). 

 

Ktoś zainteresowany dalszą współpracą w tym temacie?


  • 1

#82
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

A może coś na Gocławiu znacie?

Na Gocławiu przy Pętli Gocław jest wysoki drążek (zaznaczony na mapie). Czasem można mnie tam spotkać :)


  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#83
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Czy na terenie AONu w Rembertowie jest jakiś drążek? Może coś takiego jak na WAT?

Podobno jest tam jakaś siłownia outdoor ale tylko tyle wiem.


  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#84
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Jakby ktoś przegapił - na WATie powstał nowy plac SW: https://www.facebook...?type=1

Wygląda super.


  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#85
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Dodałem do mapy kolejny park SW w Kamionkowskich Błoniach Elekcyjne (obok Parku Skaryszewskiego)


  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)