Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Odpoczynek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam
Czy robić dłuższy odpoczynek od ćwiczeń brzucha np. 2 tygodnie?
Brzuch ćwiczę już od lipca 2011 r. 3 razy w tygodniu.
  • 0

#2
mateusz

mateusz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 35 postów
cykl treningów powinien trwać maks 3 miesiące, po takim okresie zmiana ćwiczeń i przerwa ;)
w sumie zależy to od organizmu ale warto zmienić trening, org będzie zaskoczony i będzie lepszy efekt
  • 0
"Bez walki nie ma postępu" F.Douglas

Dołączona grafika

#3
lordkoks

lordkoks

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
Zgadzam się z wypowiedzią mateusza, jak już wspominałem, kalistenika rządzi się podobnymi prawami co kulturystyka. Tak jak w kulturystyce, tak i w kali... należy zmniejszać/zwiększać intensywnosc treningów w skali roku. Nikt z poważnie traktujących trening nie będzie, przez cały rok trenował tylko pod kątem wyrobienia masy. Nikt z poważnie traktujących trening nie będzie, przez cały rok podciągał się w jednym ustawieniu rąk. Dlaczego? Otóż dlatego, że mięśnie szybko przyzwyczają się do takiego wysiłku. "Sezony" treningowe należy podzielić pod kątem wyrabiania masy mięśniowej, wytrzymałości, siły i eksplozywności (np. pompki z klaśnięciem lub odbiciem od ziemi, przysiady z podskokiem itp.) Aby mięśnie rosły w różnych "kierunkach" należy zmieniać ustawienia rąk. Po zakończonym treningu np. na wytrzymałość można zrobić przerwę np 1tyd. lub 2tyg. i rozpocząć trening na siłę. A co do treningu brzucha, uważam że brzuch tak jak kark i przedramiona można trenować prawie codziennie. Czy potrzebujesz przerwy 2 tygodniowej ? Jeżeli czujesz że tak to takową zastosuj. ''Słuchaj'' swojego ciała bo tego też uczy klaistenika. Ważne abyś po przerwie rozpoczął trening z zupełnie innymi ćwiczeniami niż do tej pory. Pozdrawiam LordKoks :)
  • 0
Jeśli nie potrafisz to cię naucze, jeśli nauczyć się nie chcesz to cię do tego zmusze

#4
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
A nie można pomieszać ćwiczeń tak żeby ćwiczyć np. zarówno wytrzymałość jak i siłę?
  • 0

#5
lordkoks

lordkoks

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
Siła to mało powtórzeń a wytrzymałość dużo. Siła to robienie trudnych wariantów ćwiczeń z bardzo dużą dokładnością (powoli dokładnie technicznie) wytrzymałość to robienie wielu powtórzeń w szybkim tempie, oczywiście też można używać trudnych wariantów ćwiczenia. 100 pompek zwykłych nie zagwarantuje ci wykonania 1 pompki na jednej ręce.
  • 0
Jeśli nie potrafisz to cię naucze, jeśli nauczyć się nie chcesz to cię do tego zmusze

#6
mantes

mantes

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 64 postów
Jak będziesz ćwiczył stricte na siłe to też troche wytrzymałości ćwiczysz, a jak tylko wytrzymałość to po drodze też troche siły nabierzesz.

Wyobraź sobie taki suwak:

Siła-----|-------------------------------Wytrzymałość

Tym suwakiem możesz regulować :)



100 pompek zwykłych nie zagwarantuje ci wykonania 1 pompki na jednej ręce.


Ale będzie bliżej od tego który robi max 20 pompek:)
  • 0

#7
lordkoks

lordkoks

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
"Siła-----|-------------------------------Wytrzymałość
Tym suwakiem możesz regulować :)"

Świetnie zobrazowane z tym suwakiem :) Jak najbardziej sie zgadzam


  • 0
Jeśli nie potrafisz to cię naucze, jeśli nauczyć się nie chcesz to cię do tego zmusze

#8
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
cassi według mnie 2 tygodnie to za długo na przerwę wystarczy 7 dni odpoczynku. Bardzo dobrym sposobem jest zamykanie całego cyklu w max 10 tygodniach, tzn. 9 tyg treningu + 1 tydzień przerwy. Zawsze możesz skrócić tygodnie treningu jak uważasz że jesteś przemęczony w danym cyklu.

Każdy cykl powinien się od siebie różnić doborem ćwiczeń tzn że dodajesz do swojego zestawu nowe ćwiczenia najczęściej są to trudniejsze warianty. W samym cyklu bawimy się intensywnością np: 4 tygodnie robienie siły, 2 tygodnie wytrzymałość, 1 tygodnie eksplozywność, 1 tydzień przerwy.

Jest to bardzo fajny sposób na treningu ;) nie nudzisz się bo ciągle coś się zmienia, możesz sobie wybierać ćwiczenia jakie ci się podobają i tylko trenować ;)
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#9
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
3x w tygodniu to za dużo, chyba że jest to okresowy trening trwający jakiś czas.

Kalistenike możesz cały rok trenować tak samo. Wcale nie musisz robić cyklów, bo w kalistenice tak czy siak będziesz robił wytrzymałość siłową (czyli i siłę i wytrzymałość, ale nie strikte jedną rzecz).

Oczywiście jak powyżej koledzy napisali możesz bawić się w ukierunkowane cykle (co czasami bardzo pomaga), ale to nie jest kulturystyka i wcale tego robić nie musisz.
Zresztą masz to dobrze opisane w Skazanym na trening. W kulturystyce dlatego robi się cykle, bo inaczej byś się zniszczył :) Cały rok max intensywnie się nie da ćwiczyć, a przecież w kulturystyce robi się do załamania mięśnia, a nie na 80%.

Tak więc ćwicz sobie spokojnie, rób ewolucje czy co tam chcesz a jak poczujesz lekkie przemęczanie (chociażby spowodowane zmianami pogody) to lekko pasuj. I tyle. Trenuj po prostu z głową.
  • 0

#10
marcin902

marcin902

    Go Hard or Go Home

  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaKraków Miasto Królów Polski
Wydaje mi się że brzuch 3x w tygodniu to nie za dużo a niezbędne minimum:) Z resztą zgadam się w zupełności zgadzam się z kartofelkiem, kali to nie kulturystyka. Zdecydowanie lepiej trenować i na bieżąco analizować i zmieniać swój trening niż zaprzątać sobie głowę cyklami które moim zdaniem w kali nie będą tak efektywne jak na siłowni. Ja np. tak robię, kiedy czuję że pewna partia zaczyna być słabsza dorzucam jakieś ćwiczenia które bardziej ją angażują a odejmuję inne, z innej grupy mięśniowej. Wystarczy wczuć się w trening, poznać swój organizm i trenować, trenować, trenować !
  • 0

#11
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Ja też kiedyś robiłem często brzuch. I co? I nic. Teraz robię 1x w tygodniu jak w naszej ulubionej książce i nie widzę różnicy. No może poza tym, że teraz mam mocniejszy niż kiedyś (lepiej się sprawuje w ćwiczeniach).
Ale to jak ze wszystkim. Spróbuj obu podejść i wybierz to co się dla ciebie sprawdzi lepiej. Ale pamiętaj - wyglądu brzucha nie ćwiczy się brzuszkami.

Tak więc teraz już nie polecam robić często brzucha :) Ale to też zależy jak się ćwiczy. U nas w klubie były kiedyś zajęcia z brzuszkami. Ludzie robili non stop brzuszki przez 30min! Któregoś dnia miałem poprowadzić te zajęcia. Przyszło kilku stałych bywalców, a ja umówiłem się z nimi, że zamiast 30 min pokażę im ćwiczenia, po których i 4 min wystarczą. Umarli po 1 minucie...

Co do cykli bo może ktoś mnie źle zrozumie. Cykle są ok. Czasami bardzo fajnie jest np dołączyć okres w którym nastawiamy tylko na siłę ograniczając do minimum długość treningu. Ale i bez tego spokojnie można trenować. Tylko nie można non stop robić tego na totalnym maxie, bo wtedy o sile można zapomnieć.
  • 0

#12
marcin902

marcin902

    Go Hard or Go Home

  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaKraków Miasto Królów Polski
Jeśli ja miałbym robić brzuch raz w tygodniu to chyba bym całkiem odpuścił bo w ogóle to na mnie nie działa. Wiadomo, każdy ma inaczej:) Ja na razie cisnę zestaw na brzuch który zaprezentował ziomek z Bar Brothers na jednym z filmików i polecam bo daje nieźle w kość:)

dobra ale koniec OT :)
  • 0

#13
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Jeśli ja miałbym robić brzuch raz w tygodniu to chyba bym całkiem odpuścił bo w ogóle to na mnie nie działa. Wiadomo, każdy ma inaczej:) Ja na razie cisnę zestaw na brzuch który zaprezentował ziomek z Bar Brothers na jednym z filmików i polecam bo daje nieźle w kość:)

dobra ale koniec OT :)


mógłbyś zapodać owe video ? bo chyba mi umknęło przed oczy :cool:
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#14
marcin902

marcin902

    Go Hard or Go Home

  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaKraków Miasto Królów Polski


proszę bardzo:)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych