Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening ZaprawaWięzienna. Dobre Sprawowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Po pistoletach z obciazeniem odkrylem nowy patent - pistolety na poduszce rehabilitacyjnej/do cwiczen. Zupelnie inny wymiar jesli chodzi o utrzymanie rownowagi.
  • 0

#22
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam
Mam pytanie w środy ćwiczę przysiady i podciągnięcia.
Jestem na kroku 7 (podciągnięcia nierówne) podciągam się 12 razy.
Dzisiaj przeszedłem do kroku 8 półpodciągnięcia na jednej ręcę (próg początkowy)
i nie mogę się podciągnąć!
Zrobiłem więc tak -jedną ręką podciągnąłem się, a drugą trzymałem się futryny i poszło (4powtórzenia). Ten etap był dla mnie trochę trudniejszy. Ktoś ma lepszy pomysł? Może coś robię źle?
  • 0

#23
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Myślę, że nic nie robisz źle, to po prostu bardzo trudne ćwiczenie. Przytrzymanie ręką futryny, to dobry pomysł. Zwłaszcza, że stopniowo możesz zmniejszać siłę podparcia. dobrym ćwiczeniem przygotowującym do podciągania jedną ręką jest też lina. Po pierwsze podciągasz się wąskim chwytem, po drugie w momentach przejścia cały ciężar ciała jest utrzymywany na jednej ręce. Myślę, że warto by spróbować wspinać się po linie metodą smarowania gwintów znaną Ci już zapewne z innych ćwiczeń (metoda Pavla Tsatsoulina). Ja sam właśnie zacząłem ją wcielać w życie, ale na razie minął zbyt krótki czas, bym wypowiedział się co do jej skuteczności.
  • 0

#24
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Dzięki zahir11 za pomoc. Dzisiaj spróbowałem 1 półpodciągnięcie na jednej ręce. Udało się 1 podciągniecie bez trzymanki. Ale nie próbowałem więcej razy. Czekam do środy. Mam jeszcze jeden problem. jestem na kroku 8 pół-pompki na jednej ręce próg przejścia. Robię do 12 powtórzeń mała przerwa i do 20 jadę. I na drugą stronę to samo. Mam skłonność do przekręcania tułowia. Może mam słabe plecy, albo coś innego. Czy warto dodać jakieś ćwiczenie na wzmocnienie ciała ?
  • 0

#25
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Cassi, czy przekręcasz tułowie od początku, czy dopiero przy dużym zmęczeniu? Może to być efektem zmęczenia a nie słabych innych partii ciała. Jeżeli ćwiczysz zgodnie z programem, wszystkie partie powinieneś mieć mocne.
  • 0

#26
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

Cassi, czy przekręcasz tułowie od początku, czy dopiero przy dużym zmęczeniu? Może to być efektem zmęczenia a nie słabych innych partii ciała. Jeżeli ćwiczysz zgodnie z programem, wszystkie partie powinieneś mieć mocne.


Przy dużym zmęczeniu. I ćwiczę zgodnie z programem i nie przesilam się.
Robię 12 powtórzeń w miarę i od 13 powtórzenia mam skłonność do przekręcania tułowia i robię chwilę przerwy i jadę do 20.
( i pewnie tu robię błąd), bo seria powinna trwać bez przerwania ćwiczenia.
Długi mam odpoczynek około 5 minut przed 2 serią-
(W książce wyczytałem że przerwa powinna trwać dłużej, bo wyrabia to siłę)
Po ćwiczeniu półpompek wykonuję 2 serię po 15 p pompek wąskich.
Myślę, że pozostanę przy tym kroku 8 dopóki nie zrobię 2 s w 20p na każdą rękę. Wypowiem się w przyszły weekend.
  • 0

#27
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Moim zdaniem to przekręcanie tułowia jest wynikiem zmęczenia. Nie goń za kolejnymi powtórzeniami a skup się na technice. W ten sposób zrobisz mniej pompek, ale będą one bardziej wartościowe. I daj sobie trochę czasu na odpoczynek :)
  • 0

#28
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam
Mam do was pytanie?
Trenuję według zaprawy więziennej dobre sprawowanie
I dzisiaj miałem podciąganie i przysiady.
I nie wiem czy przejść do weterana i ćwiczyć każdą partie osobno każdego innego dnia ,a niedziela odpoczynek.
Podciągania:
Rozgrzewka: proste podciągania.
Trening:dzisiaj miałem półpodciągania na jednej ręcę 2s 8p. z podtrzymaniem na jednym palcu. potem podciągania wąskie nachwytem 2s 10p i jeszcze podciągania wąskie podchwytem 2s 5p.
Przysiady:
Rozgrzewka: łatwe przysiady
Trening: Przysiady na jednej nodze 1s 12p 2s 13p
Czy to nie za dużo? Może zmienić trening na weteran w którym ćwiczę partię każdego innego dnia.
Czy się nie przetrenowuję? Koncentruję się wokół 6 ćwiczeń czyli wielkiej szóstki. I chcę osiągnąć to.
  • 0

#29
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Rób tak, jak jest określone w książce. Być może autor podał wytyczne dotyczące progu przejścia na następny etap, bądź zawarł informacje w jednym z rozdziałów. Jeśli Cię nie nudzi robienie tylu powtórzeń, to ćwicz. Chyba, że chcesz spróbować czegoś solidniejszego - przejdź na "Weteran"

P.S. Nie znam tej książki. Mógłby ktoś zeskanować ją? W wersji polskiej.
  • 0

#30
Krakers

Krakers

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów

P.S. Nie znam tej książki. Mógłby ktoś zeskanować ją? W wersji polskiej.


jeśli chodzi Ci o skazanego to gdzieś na pc mam skan.


  • 0

sam sie z nim nie zgadzam ale jest tam rowniez opisana prawda


#31
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Świetnie Krakers. ;) To jakbyś mógł, to przesłałbyś mi na maila? Albo na rapidshare wrzucił. ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych