Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening ZaprawaWięzienna. Dobre Sprawowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam
Jestem na 7 kroku przysiady, wznosy nóg, pompki i na 1 kroku pompki w staniu na rękach i mostek.


Właśnie dzisiaj zacząłem przysiady nierówne i mam problem z utrzymaniem równowagi. A bez piłki robię przysiady pełne na jednej nodze.
Zrobiłem i po 5 na każdą nogę (powoli) siłą nóg. Czy muszę uczyć się przysiadów nierównych?
  • 0

#2
Skowron

Skowron

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 48 postów
Jak masz jakieś problemy z równowagą to pomocne może okazać się trzymanie jakiegoś niewielkiego obciążenia w wyciągniętych rękach, np odważniki 1kg na każdą łapę powinny stykać.
  • 0

#3
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Ja zacząłem od świeża krew.
dlatego, że nie śpieszy mi się, aby robić trening jak najszybciej w krokach mistrzowski.
Sam Wade piszę, że osiągnę lepsze rezultaty od najprostszych ćwiczeń czyli małymi kroczkami.
I to się sprawdza.
  • 0

#4
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

Witam
Jestem na 7 kroku przysiady, wznosy nóg, pompki i na 1 kroku pompki w staniu na rękach i mostek.


Właśnie dzisiaj zacząłem przysiady nierówne i mam problem z utrzymaniem równowagi. A bez piłki robię przysiady pełne na jednej nodze.
Zrobiłem i po 5 na każdą nogę (powoli) siłą nóg. Czy muszę uczyć się przysiadów nierównych?


Od środy czuję jeszcze nogi. Zobaczymy czy w przyszłą środę zrobię
10 przysiadów na jednej nodze i drugiej.
Z piłką mi nie wychodzi przeszkadza tylko
Dzisiaj pompki nierówne 2s 10p i wznosy zgiętych nóg w zwisie 2s 10p
poszło nieźle
  • 0

#5
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

Jak masz jakieś problemy z równowagą to pomocne może okazać się trzymanie jakiegoś niewielkiego obciążenia w wyciągniętych rękach, np odważniki 1kg na każdą łapę powinny stykać.


Wczoraj ćwiczyłem przysiady na jednej nodze i podciągnięcia nierówne.
na ręce podciągnąłem się w 2s po 7p. tu jest OK.
Ale z przysiadami mam jeszcze problem. Więc spróbowałem z tym obciążeniem
1kg i pomogło zrobiłem 2s po 10p. Dzisiaj czuję nogi.
A gdy nie mam obciążenie jest ciężej zrobić przysiad. Nie wiem co dalej.
Może słabe mam jeszcze nogi? Myślę że muszę popracować nad techniką i wrócę do kroku 7 i spróbuję podstawić jedną cegłę jak piszę autor. A z czasem zwiększając do trzech cegieł. Jak mam niżej nogę przysiad robię bez problemu, a wyżej po prostu siadam na tyłku.
  • 0

#6
Skowron

Skowron

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 48 postów
Jest jeszcze taka ciekawostka żeby sobie "pomóc" w pistoletach. Otóż nie podkładaj sobie nic pod nogi tylko pod tyłek, po prostu na czymś siadaj. Czy jakieś krzesło, czy tak jak to robisz na cegłach czy na czymś innym niskim. No i noga wyciągnięta, dla równowagi ciężarek albo się po prostu złap wyprostowanej nogi i poooooooooowoli siadaj, rozluźnij się, zepnij i wstawaj równie powoli. A ból jest dobry.

  • 0

#7
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

Jest jeszcze taka ciekawostka żeby sobie "pomóc" w pistoletach. Otóż nie podkładaj sobie nic pod nogi tylko pod tyłek, po prostu na czymś siadaj. Czy jakieś krzesło, czy tak jak to robisz na cegłach czy na czymś innym niskim. No i noga wyciągnięta, dla równowagi ciężarek albo się po prostu złap wyprostowanej nogi i poooooooooowoli siadaj, rozluźnij się, zepnij i wstawaj równie powoli. A ból jest dobry.


Dzięki za podpowiedź. Na pewno uda się. W najbliższą środę dam znać jak poszło z treningu na nogi. Myślę że będzie już trochę łatwiej

A dzisiaj pompki nierówne 2s po 20 p i wznosy nóg zgiętych w zwisie 2s15p
próg przejścia.

Jeszcze jedno gdy nie opanuję kroku 7 np. w przysiadach, a zrobię
wszystko czyli pompki, wznosy nóg, podciągnięcia to nie przechodzę do kroku 8 dopóki nie opanuję kroku 7 to w moim przypadku przysiady
  • 0

#8
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale każde ćwiczenie traktujesz osobno, w jednym robisz szybciej postępy w innym wolniej, także nie zatrzymuj się w tych w których jesteś gotowy na przejście krok dalej
  • 0

#9
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale każde ćwiczenie traktujesz osobno, w jednym robisz szybciej postępy w innym wolniej, także nie zatrzymuj się w tych w których jesteś gotowy na przejście krok dalej


Dzięki za odpowiedź, no więc przed chwilą wykonałem pompki nierówne
2s 20 p. na każdą rękę i wznosy nóg zgiętych w zwisie 2s 15p.
Przy pierwszej serii zrobiłem 20p na każdą rękę, około 3 minut przerwy.
Zacząłem 2 serie i po 13powtórzeniu trochę już ciężko pompowałem, ale wytrwałem. Jeszcze zatrzymam się na kroku 7 i zobaczymy jak mi pójdzie przy następnej sesji. Potem przechodzimy do kroku 8.
  • 0

#10
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Wczoraj ćwiczyłem przysiady na jednej nodze i podciągnięcia nierówne.
Krok 7 próg przejścia na ręce podciągnąłem się w 2s po 8p więc brakło 1p. Już nie jest dobrze.
Ale z przysiadami poszło nieźle. Więc spróbowałem bez obciążeniem
i zrobiłem 2s po 10p the master step na każdą nogę. I dzisiaj nie bolą mnie nogi. Myślę że muszę jeszcze popracować nad techniką.
Jak mam niżej nogę wyprostowaną w fazie początkowej
przysiad zrobię. Będę stopniowo podwyższać nogę. A później może bez butów.
  • 0

#11
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Ja Ci za łatwo zwolnij tempo siadu np. 5 sekund w doł i 5 sekund w górę
  • 0

#12
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

Ja Ci za łatwo zwolnij tempo siadu np. 5 sekund w doł i 5 sekund w górę


trochę bolą mięśnie przy siadaniu, ale spróbuję zwolnić tempo. Pewnie nie wykonam 10p w 2serii

  • 0

#13
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Bola bo palą, czujesz właśnie intensywność w najczystszej postaci.
  • 0

#14
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
No więc dzisiaj w pierwszej serii przysiadów master zrobiłem 15 na nogę prawą, a na lewą 11.
w 2 serii na prawą zrobiłem 11, a na lewą 6 potem małe przerwy aż dobrnąłem do 10. Przysiadów nie robię szybko. Przy schodzeniu schodzi mi 4s. Najgorszy jest ten moment przy podnoszeniu. Idzie coraz lepiej. Dzisiaj na skakance nie dam rady.

A co z podciąganiem nierównym na 1 ręce idzie na razie kiepsko. Kupiłem dzisiaj rękawiczki, ale w nich jest gorzej (przy podciąganiu nierównym) myślałem, że będzie łatwiej w nich. Wolę podciągać się bez.
W 7 powtórzeniu jest ciężko. Robię 8p w 2s, ale 9powtórzenia nie zrobię (a to jest próg przejścia). Staram się robić to wolno. Czy walczyć dalej mam czy przejść do kroku 8?
  • 0

#15
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Cassi zrób filmik jak masz opcje i wrzuć, chętnie zobaczymy Twoje podejścia
  • 0

#16
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

Cassi zrób filmik jak masz opcje i wrzuć, chętnie zobaczymy Twoje podejścia


Postaram się nakręcić i wrzucę na youtube. Ale mówię od razu że muszę popracować na techniką jeszcze. Na pewno robię błędy. Przy przysiadach mam nisko nogę robię je w butach,bo bez nie zrobię. Myślę, że muszę się rozciągać, aby robić bez butów. Dzisiaj uda mnie bolą. Pewnie wynik poprawię na razie regeneracja. Co wam jeszcze powiem zauważyłem, że szybciej chodzę.
  • 0

#17
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Ja też od kiedy zapodałem treningi kalisteniczne to czuję się bardziej zwarty i żonie słoiki odkręcam bez problemu a wcześniej musiał podważać czy inne sztuczki.
  • 0

#18
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

Ja też od kiedy zapodałem treningi kalisteniczne to czuję się bardziej zwarty i żonie słoiki odkręcam bez problemu a wcześniej musiał podważać czy inne sztuczki.


Dobre . Kalestenika to jest to. Nawet gdy człowiek jest zapracowany zawsze znajdzie 1-2 godzinek na ćwiczenia (zależy też jakich)
  • 0

#19
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Dzisiaj chciałem wykonać 2s 15 p przysiadów master na każdą nogę, a tu tylko 1s 10p. Dzisiaj ciężki mam dzień. Może ze względu że trening przeprowadziłem późno. A podciągnięcia nierówne to już nie piszę. Spróbuję wrócić do ćwiczeń w sobotę
  • 0

#20
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Cassi nie łam się, tez mam czasem takie dni że chciałbym o nich zapomnieć, tak już jest, ważne by się nie przejmować, wycisnąć co się da danego dnia a nadrobić następnym razem ;-)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych