Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Baza do street workout


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
Grzybu77

Grzybu77

    Never Give Up!

  • Bywalec
  • 428 postów
  • LokalizacjaPolska

Płeć : Mężczyzna

Wzrost i waga : 175 i 78 około.

Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat: Ćwiczyłem z książkami tylko kalistenike i parę dłuższych przerw po ok. 3 mc

Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości : Brak

Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? : Tak
Cel treningowy (siła, wytrzymałość,
sylwetka, gibkość, pozycje statyczne) : Masa

Czas jaki możesz poświęcić na treningi : 3 - 4 dni
Rodzaj diety : Raczej staram się jeść zbilansowanie czasami jem zdrowo a czasami śmieciowe jedzenie

Plan treningowy stworzony przez Ciebie:
Będzie to baza pod street workout chciałbym coś bardziej zaczac działać w tym kierunku. Plan będzie to FBW z 5 seriami po 10 8 6 4 2.

Martwy ciag na jednej nodze
Przysiady
Podciąganie australijskie
Mostek krótki
Pompki
Pół pompki w staniu na rękach.

Będę się starał ćwiczyć tak 3x razy w tygodniu i do tego progresowac wraz z treningami. Takim pobocznym celem jest żeby do końca roku dojśc do osiągnięcia jak najwyższego stopnia w każdym z ciwczen. Pompki, mostki, pompki w staniu, pistolety, trochę gorzej z podciąganiem bo za cholerę nie mam gdzie sie podciągać więc na razie będę wzmacniał plecy jak się tylko da.

Proszę o ewentualne rady co zmienić dodać
Tak jak pisałem zależy mi na solidnej bazie npod street workout i różne tego typu figury
  • 0

Zapraszam na mój blogo-dziennik treningowy : 


#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Coś tu mi się nie zgadza. Nie bądź jak kobieta tylko zdecyduj się czego na prawdę chcesz, raz piszesz, że celem jest masa, a za chwilę że figury. Te dwie rzeczy mocno się ze sobą gryzą, nie dość, że nabierając masy ciężej jest utrzymać figury gimnastyczne to jeszcze te dwie rzeczy ćwiczy się zupełnie inaczej. 

Sama idea schodzenia z powtórzeń tak jak napisałeś jest ok, zakładając, że w każdej następnej serii dodajesz ciężaru, ale jest to trochę nijakie, bo na masę jest troszkę mało objętości (choć nie do końca, wysoka intensywność może z powodzeniem zastąpić objętość), a na siłę jest mało serii roboczych na większym obciążeniu.

 

Jak już się zdecydujesz na coś konkretnego to może łatwiej będzie dobrać lepszy trening, tak jak teraz nie jest najgorzej, bo ćwiczenia są wartościowe, ale progres będzie powolny.


  • 0

#3
Grzybu77

Grzybu77

    Never Give Up!

  • Bywalec
  • 428 postów
  • LokalizacjaPolska
Moze rzeczywiście wszytko na raz chce i dobrym pomysłem było by połączenie treningu siłowego i dodanie dobrego jakiś sylwetek albo progresji? Tylko jak to ułożyć ? Nigdy takich planów nie robiłem, zwykle 5x5 trenowałem z ćwiczeniami że skazanego
  • 0

Zapraszam na mój blogo-dziennik treningowy : 


#4
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Jak chcesz elementów to ćwicz elementy, jak chcesz siły a bazie to rób siłę w bazie, to jest proste, tylko trzeba się określić czego chcemy najbardziej. Oczywiście trening pod bazową siłę już bardziej pasuje do treningu figur, niż trening na masę, więc już w dobrym kierunku kombinujesz :D


  • 1

#5
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Jeżeli chcesz połączyć to wszystko to wiedz, że wymaga to bardzo dużej wiedzy, doświadczenia i znajomości własnego ciała. Gdyby to było takie proste to każdy by ćwiczył jednocześnie pod masę, siłę w bazie i siłę w elementach do tego dodałbym trójbój i wytrzymałość w setach, ale wtedy mój tydzień musiałby trwać kilkanaście dni, a nie 7. :) Wybór jest prosty, zadajesz sobie pytanie co jest dla ciebie ważniejsze, a drugi cel ograniczasz do 1 treningu na tydzień albo kłujesz dupę i robisz sobie wszystko czego chcesz robiąc po 2 treningi dziennie. "Choice is yours." :D


  • 0

#6
Grzybu77

Grzybu77

    Never Give Up!

  • Bywalec
  • 428 postów
  • LokalizacjaPolska
No właśnie o to chodzi tyle że u mnie z doświadczeniem lipa ale myślę że trening pod bazowa siłę mógłbym spróbować tylko jakie ćwiczenia tam wrzucić? Podstawowa 5 czy dodać jakieś pozycję typy hollow i wtedy jaki plan najlepszy? Jak by np. ulozyc trening 5x5 całego ciała ale np. tak żeby te ćwiczenia na końcu progresji były FL albo BL czy coś? Postaram się coś wymyślić ewentualnie dodam plan jak byście mogli poradzić jakie ćwiczenia tam wrzucić 😁
  • 0

Zapraszam na mój blogo-dziennik treningowy : 


#7
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Wszystko zależy od twojego poziomu. Nie mam zbyt wiele czasu, ale tak na szybko jak ja bym zrobił gdybym był na twoim miejscu (progresję dobierasz ty, ja daję tylko ćwiczenia).

 

Pressy we front leverze - 3 serie

Podciąganie we front leverze - 3 serie

Hold front levera - 6 serii

Podciąganie nachwytem (szerzej niż barki) - metoda 5x5

Dipy - metoda 5x5

*Oczywiście ćwiczenia bazowe wykonujesz z aktywacją core tzn. w pozycji hollow body. Technika > Ilość powtórzeń/Ciężar, pamiętaj to da ci najlepsze efekty.

 

Swego czasu ja ćwiczyłem w podobny sposób i miałem dobre efekty w obu płaszczyznach, bazie i statyce. Generalnie te łącznie 12 serii statyki przed bazą nie powinno w ogóle wpłynąć na siłę w bazowych ćwiczeniach, a tyle serii już zagwarantuje, że ciało zacznie przyzwyczajać się do statyki i zauważysz w niej progres bez spadku intensywności treningu bazy. Jak potem będziesz chciał dodać kolejny element to tak do 10 serii możesz wykonywać w dni w które nie robisz powyższego treningu. Przykładowo powyższy trening robisz pn-śr-pt to we wtorek i czwartek możesz kiedyś jak będziesz chciał dodać do 10 serii pod planche i nie powinno wpłynąć to jakoś znacząco na regenerację, bo barki regenerują się bardzo szybko i dobre 8 godzin snu im starcza żeby były gotowe do treningu kolejnego dnia. :)

 

P.s. Rozpisałem się sporo i wszystko ci wyjaśniłem, ale niestety wszystko przepadło bo coś mi się kliknęło przypadkiem. xD To co widzisz powyżej pisałem już skrótami, bo nie chciało mi się drugi raz pisać tego wszystkiego tak dokładnie jak wcześniej. :D


  • 0

#8
Grzybu77

Grzybu77

    Never Give Up!

  • Bywalec
  • 428 postów
  • LokalizacjaPolska
Hehe mimio to dzięki tylko mam pytanie co do powtórzeń/statyki ile robić/trzymać te pozycje? Bo w sumie nie mam pojecia. Holdy bzazwyczaj trzymałem po 30 sekund albo rozbijałem to po 10 czy coś 😁 Muszę w ogóle popatrzyć na te ćwiczenia bo będę pierwszy raz coś takiego wykonywał w ogóle inny plan od tego co zawsze Ćwiczyłem. Dzięki jeszcze raz 👍
  • 0

Zapraszam na mój blogo-dziennik treningowy : 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych