Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Amatorskie nagrywanie na stadionie krótkich interwałów NA ŚNIEGU ;p


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Takie sobie amatorskie nagranie na stadionie krótkich interwałów, przerwa była krótsza od bieganych 300m odcinków:

 

Nawet ciepło było +3 Stopnie.

Samemu musiałem nagrywać, stadion był opustoszały.  :D

 

Przy okazji z testowałem ponownie 4k i 1080p w szybszych klatkach ;p

 

Tylko te pasy mnie wyprowadziły z równowagi, chciało by się bez pasów, ale obraz wtedy byłby rozciągnięty, bo rozdzielczość w 4k była, albo bez zoomu mogło by być.

 


  • 1

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#2
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Tutaj coś na poprawę siły i eksplozywności zginaczy bioder:

 

 

I skakaneczka:

 


  • 1

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#3
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

I kolejny z środowego treningu:

 


  • 1

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#4
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Ćwiczenia na brzuch, 3 obwody po 3 ćwiczenia na proste mięśnie brzucha i 3 obwody po 3 ćwiczenia na skośne mięśnie brzucha:

 


  • 1

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#5
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

Nie boisz się biegać po lodzie ?Tak w ogóle mógłbyś podać tytuł tej piosenki ?


  • 0

#6
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Nie boisz się biegać po lodzie ?Tak w ogóle mógłbyś podać tytuł tej piosenki ?

Nie, jak biegłem w swoich asicsach, bardzo wysłużonych, dziura na dziurze, to czuć było jak noga ucieka, ścięgna mocno pracują stabilizując pozycję ciała w biegu i koncentracja musi być. A jak w kolcach biegłem to nic nie czułem specjalnego. W końcowe 1/4 treningu zostało już odśnieżone, ale słabo. Na początku zostało posypane solą, ale jedynie 20 metrów może, i soli zabrakło. hehe

 

 


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#7
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Sprężynka w zwolnionym tempie:

 

 


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#8
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Podbiegi 190m w ujęciu z przodu, z tyłu i 2x z profilu oraz siła biegowa na podbiegu z unoszonymi wysoko kolanami, wszystko w zwolnionym tempie jest:














 


  • 1

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#9
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

Taka mała rada skup się na stawianiu stóp prosto przed siebie tempo może trochę pójdzie w dół ale technika będzie lepsza. Sam mam ten sam problem xD.


  • 1

#10
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Taka mała rada skup się na stawianiu stóp prosto przed siebie tempo może trochę pójdzie w dół ale technika będzie lepsza. Sam mam ten sam problem xD.

Tylko co bede mial z tego, co zyskam ze stopy bede stawiał prosto (procz techniki). I jak te stopy mam stawiac prosto? I nie wiem czemu ja tak stapam. W 2013 roku, trener mi zwrocil uwage ze dziwnie stapam. Dal mi jedno ćwiczenie i tyle.

Defiladę krotka i dluga robie (nogi w kolanach proste i są przed tułowiem, i muskanie podłoża przodostopiem).

Już wiem czemu mi każdy but pęka po bokach.

***

Czy masz na mysli wydłużenie kroku biegowego? Napisałes 'przed siebie'.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#11
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

Co dokładnie Ci to da sam nie wiem ja jak zacząłem starać się stawiać stopy prosto przed siebie (nie miałem tu na myśli wydłużenia kroku biegowego ale jednocześnie krok się zmieni w jakiś sposób ) czułem, że szybciej biegnę sylwetka bardziej pochyliła się do przodu, wydaje się mi, że to przez brak kompensacji i niepotrzebnego marnowania energii. A co dokładnie to da trzeba zapytać Yacoola xD.


Użytkownik KAzet edytował ten post 28 grudnia 2017 - 20:21

  • 0

#12
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL


Co dokładnie Ci to da sam nie wiem ja jak zacząłem starać się stawiać stopy prosto przed siebie (nie miałem tu na myśli wydłużenia kroku biegowego ale jednocześnie krok się zmieni w jakiś sposób ) czułem, że szybciej biegnę sylwetka bardziej pochyliła się do przodu, wydaje się mi, że to przez brak kompensacji i niepotrzebnego marnowania energii. A co dokładnie to da trzeba zapytać Yacoola xD.


Juz yacool otrzymal nagrania XD.
Z Kenii juz wrocil wczoraj czy przed wczoraj.

A jakie ćwiczenia ci pomogły?
Nie wiem jak je stawiac gdy biegne. A skipowanie robie.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#13
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

Głównie starałem się stawiać stopy prosto zwłaszcza podczas sprintów, podbiegów, interwałów itp. , ale podczas treningu siłowego robiłem np. wykroki i starałem się mocno rotować stopę do wewnątrz czyli stawiałem stopę prosto i napinałem ją tak jakbym chciał ją skręcić do środka i tyle.


  • 1

#14
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL


Głównie starałem się stawiać stopy prosto zwłaszcza podczas sprintów, podbiegów, interwałów itp. , ale podczas treningu siłowego robiłem np. wykroki i starałem się mocno rotować stopę do wewnątrz czyli stawiałem stopę prosto i napinałem ją tak jakbym chciał ją skręcić do środka i tyle.


Spróbuję.
I właśnie nie widzę jak biegnę.
Chyba podczas szybkiego przebierania nogami ciężej cos poprawić. Wtedy Nie myśli się jak biegnie się, bieg jest wtedy 'automatyczny'.

A to nie jest przypadkiem anatomiczny przypadek czy supinacja stopy?

Jutro jak padać nie będzie to sprinty 8s nagram.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#15
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Sprinty pod górkę, 10x 8s, łączny czas podbiegów: 20'23, ale to marne 8s pracy ;p

Było +2C, a wracając rowerem to śnieg z deszczem mnie wziął.

 


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#16
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

Spróbuję.
I właśnie nie widzę jak biegnę.
Chyba podczas szybkiego przebierania nogami ciężej cos poprawić. Wtedy Nie myśli się jak biegnie się, bieg jest wtedy 'automatyczny'.

A to nie jest przypadkiem anatomiczny przypadek czy supinacja stopy?

Jutro jak padać nie będzie to sprinty 8s nagram.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

Możesz spróbować podczas chodzenia zwracać uwagę jak stawiasz stopy podczas biegu jest to bardzo trudne i męczące. Aha ja jeszcze biegałem sprinty/rytmy na asfalcie w butach z bardzo cienką podeszwą ( nie mam kolców) wtedy fajnie czułem jak stawiałem stopę i mogłem regulować technikę albo robiłem sprinty boso na trawie.A pro po anatomii nie wiem nie znam się a jak u ciebie z mobilnością całego ciała ?


  • 1

#17
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Możesz spróbować podczas chodzenia zwracać uwagę jak stawiasz stopy podczas biegu jest to bardzo trudne i męczące. Aha ja jeszcze biegałem sprinty/rytmy na asfalcie w butach z bardzo cienką podeszwą ( nie mam kolców) wtedy fajnie czułem jak stawiałem stopę i mogłem regulować technikę albo robiłem sprinty boso na trawie.A pro po anatomii nie wiem nie znam się a jak u ciebie z mobilnością całego ciała ?

Dzięki,

Z mobilnością, czyli co może być z mobilnością, nie wiem jak to sprawdzić należy.

Z tego co wiem, to nie mam jakichś blokad w mobilności od kostek po szyję. Jedynie w miednicy mam blokady. Ale biegając, nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu.

Może jest jakoś to sprawdzić jakimiś ćwiczeniami. Wtedy bym to sprawdził i ocenił. Lecz nie wiem czego szukać.

 

Yacool już mi odpisał ;p. zalecił robić wieloskoki na podbiegu, mam jakiś krótki krok, i wahadła nie mam

 

Pompowanie rozgrzewkowę przed treningiem nóg z dzisiaj.

 


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#18
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

No to masz już zalecenia od speca ;D. A pro po mobilności sam się nie znam Ba sam mam z nią problemy ale uważam, że fajnym wyznacznikiem jest przysiad wytrzymasz w dolnej pozycji np. 1 minutę ? A jeśli chodzi o miednicę też zauważyłem, że masz te okolicę pospinane mi bardzo pomógł trening/ruch od Luko https://www.youtube....UCWIKGBsyC8UQqA

 

Ps. Robisz te treningi pompowania od Jacka ?


  • 0

#19
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

No to masz już zalecenia od speca ;D. A pro po mobilności sam się nie znam Ba sam mam z nią problemy ale uważam, że fajnym wyznacznikiem jest przysiad wytrzymasz w dolnej pozycji np. 1 minutę ? A jeśli chodzi o miednicę też zauważyłem, że masz te okolicę pospinane mi bardzo pomógł trening/ruch od Luko https://www.youtube....UCWIKGBsyC8UQqA

Ps. Robisz te treningi pompowania od Jacka ?


Cos podobnego właśnie robie na rozgrzewkę (animal flow) nie ma zasad, wszystkie stawy rozruszam w kazdej płaszczyzie. Ale wstawania z leżenie chyba jeszcze nie robilem.

Dzis na berecie było takie ćwiczenie, jedna stopa spoczywa na tym berecie, grzbietem, a potem skręcam sie w biodrach do strony wewnętrznej. A druga noga podąża za druga noga, czyli bedzie szła na zewnątrz.

Nawet ze zlaczonymi nogami dlugo wytrzymam w tym siadzie. (Kolysac sie na boki również).

Tak, na rozgrzewkę robię, przed treningiem nóg. Po 2 serie po okolo 20-30 razy (raczej do lekkiego pieczenia). Mialem to robic częściej i od listopada-grudnia i wedlug zalecanych serii i progresji. Ale jakos nie mam gdzie tego wcisnąć, jako osobny trening.

A te boksy stały i czekały aż zacznę ćwiczyć.

Masz facebooka? Jeśli tak, to wysli mi na pw. Tam trochę wiecej cwiczen wrzucam.
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#20
rafał35

rafał35

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 80 postów
Ogólnie masz krótki krok biegowy. Brakuje
Ci pełnej pracy nóg. Tylko skipy tutaj mogą pomóc. Przede wszystkim skip a i b . Właśnie skip b to ta część kroku biegowego która uczy odpowiedniej pracy nog. Mam wrażenie że trochę siedzisz w biodrach. Dlatego nie masz możliwości wykonania pełnego kroku oraz tkzwnego grzebniecia stopą. Choć nie do końca może tak być ponieważ wbiegajac pod górkę obniżamy automatycznie środek ciężkości. Nagraj mocny bieg na prostym odcinku to więcej będzie widać.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych