Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Opuszczanie mostu - poziom 9 mostków CC; prośba o ocene techniki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Sapos93

Sapos93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaKraków - Stargard

Witam, jestem na poziomie 9 mostków. Niby je robię ale nie jestem do końca zadowolony z techniki, ponieważ przy opuszczaniu mostu niejako automatycznie wykonuję taki dziwny ruch koślawienia w stawie skokowym (kostki zbiegają się przyśrodkowo i odrywam boczny brzeg stopy od podłoża). Nie wiem czy tak to powinno wyglądać. Chyba raczej stopy powinny być cały czas płasko na ziemi?? Załączam filmik, proszę zwróćcie uwagę właśnie na te kostki - na filmiku głównie widać lewą ale to samo dzieje się z prawą, będę wdzięczny za ocene techniki i rady. Zależy mi na jak najlepszej technice.

 


  • 0

#2
rafał35

rafał35

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 80 postów
Nogi masz za szeroko. Na szerokość bioder ustaw prosto stopy.
  • 1

#3
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Według mnie nie ma nic w tym złego, bo żeby utrzymać ciało w takiej pozycji potrzebna jest nie tylko siła, ale i równowaga i musisz przesunąć środek ciężkości i dlatego kantują Ci stopy. O ile w ćwiczeniach z ciężarami, każde kantowanie stóp jest niebezpieczne i może być podłożem do kontuzji czy wad zwyrodnieniowych o tyle w ćwiczeniu z masą ciała według mnie to nie grozi.

 

Spójrz na tego gościa, swoją drogą super "mostek" :)

Spoiler


  • 2

#4
Sapos93

Sapos93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaKraków - Stargard

Według mnie nie ma nic w tym złego, bo żeby utrzymać ciało w takiej pozycji potrzebna jest nie tylko siła, ale i równowaga i musisz przesunąć środek ciężkości i dlatego kantują Ci stopy. O ile w ćwiczeniach z ciężarami, każde kantowanie stóp jest niebezpieczne i może być podłożem do kontuzji czy wad zwyrodnieniowych o tyle w ćwiczeniu z masą ciała według mnie to nie grozi.

 

Spójrz na tego gościa, swoją drogą super "mostek" :)

Spoiler

 

WOW !!  Kenichi! Rozwalił system! Pierwszy raz widzę jak ktoś zrobił mostek ze stania i z powrotem BEZ rąk! Kiedyś widziałem to tylko w japońskim anime Great Teacher Onizuka, myślałem że to w realnym świecie niewykonalne :D 


  • 0

#5
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Sapos to już wiesz przynajmniej jak wygląda dalsza progresja w mostkach ze "Skazanego" :D


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#6
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Moim skromnym zdaniem to może być bardzo prosta sprawa: brak mobilności w stawie skokowym Twoje ciało rekompensuje sobie odrywaniem pięt. A jak jest u ciebie z pistoletem? Umiesz utrzymać dolną pozycję pistoletu na lewej i prawej stopie bez wywalania się i odrywania pięty od podłoża?

EDIT: Ewentualnie brak mobilności i gibkości w jakimkolwiek elemencie łańcucha - kręgosłup, biodra czy w stawach kolanowych. Musiałbyś sobie zrobić testy na mobilność np. FMS albo wg. Lamparta Starretta :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych