Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jak często robić trening? - skazany na trening


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
kalistenista

kalistenista

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów

Od pewnego czasu powróciłem do treningów zgodnie z podstawami "Skazanego na trening" (kiedyś ćwiczyłem bardzo intensywanie ale miałem przerwę - teraz jest powrót).

 

Aktualnie w ramach powrotu do formy robie ćwiczenia z programu ""świeża krew" ( po jedym ćwiczeniu na 4 partie ciała: pompki, brzuszki, podciąganie się, przysiady) metodą 5x5.

 

Zastanawia mnie czy jest jakaś większa różnica czy zrobie te wszystkie ćwiczenia w jeden dzień i będę miał tydzień na regeneracje czy rozbić te ćwiczenia na poszczególne dni (sumarycznie i tak każda partia ciała będzie miała tydzień na regeneracje).

 

Oczywiście poza metodą 5x5 w dni wolne (teraz 5x5 robie raz w tygodniu) robie ćwiczenia typu kardio/interwały/izometryczne/spacery.

 

 


  • 0

As long as you fight, you are the winner

św. Augustyn


#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Zależy czy trenujesz górnymi zakresami planu 5x5, czy też progresujesz do wykonania pełnego 5x5. W tym drugim przypadku treningi 4-6 razy w tygodniu powinny nie sprawiać problemu, nawet jeśli na każdej sesji wykonujesz FBW. Jednak jak zawsze należy słuchać swojego organizmu i jeśli po dniu treningowym czujesz obolałość czy zmęczenie, to wtedy nie warto rozpoczynać następnej sesji. 

 

Wykonywanie innych treningów w pozostałe dni jest jak najbardziej dopuszczalne, o ile oczywiście wyrabiasz z regeneracją.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
kalistenista

kalistenista

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów
2 ćwiczenia sa w górnym zakresie.
2 ćwiczenia do progresja do pełnego 5x5.
 
W obecnej sytuacji czuje obolałość następnego dnia ("czuje że mieśnie ćwiczyły"), dlatego mam tydzień przerwy.
Wiem że w przypadku gdbybym robił wszystkie ćwiczenia w osobnych dniach też był czuł obolałość.

  • 0

As long as you fight, you are the winner

św. Augustyn


#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Jeśli czujesz obolałość to zastosuj dzień przerwy (lub więcej) między treningami i powinno wszystko grać. Z czasem możesz zwiększyć częstotliwość, jeśli organizm dobrze zaadoptuje się do obciążeń treningowych.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#5
kalistenista

kalistenista

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów

Jeśli czujesz obolałość to zastosuj dzień przerwy (lub więcej) między treningami i powinno wszystko grać. Z czasem możesz zwiększyć częstotliwość, jeśli organizm dobrze zaadoptuje się do obciążeń treningowych.

 

Również o tym myślałem, jeszcze pojechać na aktualnym planie (1 w tygodniu) a potem zwiększenie intensywności ;)


  • 0

As long as you fight, you are the winner

św. Augustyn





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych