Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

10x5 + piramidy, jak to połączyć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
streetworkouter0101

streetworkouter0101

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 33 postów

Hej, krótko o mnie. Staż równo 3 miesiące, 17 lat, 52kg, 173cm, cel: nabrać mięsa i elementy.

Co udało mi się osiągnać:

5 czystych muscle upów

21 podciągnięc gimnastycznych, bez hollowki było by więcej

40-45 dipów

pompek pewnie z 80 bym zrobił

z elementów:

back lever już prawie wychodzi za każdym razem

l-sit

v-sit

front lever z jedną nogą 10 sekund

już prawie wychodzi human flag

1RM dip 42kg

1RM podciągnięcie nachwyt 26kg

 

mój plan obecny:

 

*poniedziałek: 10x5

- 10x5 podciąganie na kółkach na zasadzie dociągania kółek ze środka po łuku do wewnątrz

- 10x5 dipy na kółkach z rotacją kółek do zewnątrz

 

I to wszystko, tutaj dzień tak jak Pablo opisywał w swoim artykule, 1 cwiczenie na 1 ruch, lecz jako periodyzacje nie bede utrudniał wariantu ćwiczenia czy zwiekszal serii, bede dodawał obciązenie na pas, tak mi wygodniej.

 

*wtorek: HUMAN FLAG (sama flaga, znalazłem rosyjską rutynę do tego elementu, działa mega dobrze bo w 2 tygodnie już jestem w stanie utrzymać ten element, lecz skosy leżą, ale z siłą prostych ramion i zablokowaniem łokci nie ma problemu)

 

10 serii progresji human flag

10 serii wskoków do human flag

10 serii planków bokiem (ja robie na kółkach)

10 serii zwisu w human fladze (tylko zablokowanie łokci)

 

i to wszystko

 

*środa: PULL

piramida muscle upów od jednego w górę i w dół

piramida podciągnieć od jednego w górę i w dół

piramida podciągnięc australijskich od dwóch w górę i w dół (zwiększam co 2)

8-10 serii front lever z jedną nogą jako progresja

8-10 serii dragon flag na rurce z jedną nogą jako progresja

i tu pytanie - jak już jestem w stanie trzymać daną progresje to dodawać ćwiczenia wzmacniające? np podciąganie w wadze kucznej, wznosy do front lever itd..

 

*czwartek: PUSH

piramida muscle upów od jednego w gore i w dol

piramida dipów od 2 w górę i w dół

piramida pompek od 2 w górę i w dół

8-10 serii back lever w straddle jako progresja

8-10 serii human flag (mimo że flaga to ruch ciągnący i pchający, bardziej myśle że dostaje w dupe taśma push, dlatego jest w tym dniu)

 

*piątek: PULL (to samo co w srode)

*sobota: PUSH (to samo co w czwartek)

 

W piramidach ważna sprawa, progresuje na tej zasadzie:

gdy dojde do 20 powtorzen w piramidzie, w ruchach push utrudniam ćwiczenie i znowu jade do 20 powtorzen.

gdy dojde do 10 powtorzen w ruchach pull, utrudniam cwiczenie i znowu jade do 10 powtorzen i tak w kółko. (wyjątek australijskie, bo tam jade do 20)

 

I teraz pytanie - czy pozostać przy systemie push/pull czy robić i push i pull jednego dnia zamiast tego? wtedy piramidy wyglądały by tak, że robilbym muscle upy, dipy i podciagniecia bez pompek i australijskich bo troche to czasu zajmuje. Nie wiem sam, czy 2 dni na daną progresje to nie bedzie za mało, i czy objetośc nie bedzie za mała. Doradzcie, czy przez te 4 dni robić upperbody (nie fbw, nie robie nóg dlatego pisze upperbody, jestem szczery z samym sobą) czy jednak pozostać przy tym systemie push/pull. wtedy bym miał 2x więcej dni na progresje i nie miałbym tego problemu z ewentualnymi dysproporcjami jeśli jakiś dzien wypadnie. Wczesniej cwiczyłem 5-6x w tygodniu planem hannibala (5 podciagniec, 5 dipow i 10 pompek przez 45 minut) i progress był, ale stawy dostawały w dupe.. wiadomo o co chodzi, błędy z początków. Dodam, że nie chce być jak inni streeterzy i robić planczy, handstandów itd. Chce być innowacyjny dlatego też chce ćwiczyć sets and reps na zasadzie elementów, tj. dochodzić do najtrudniejszych wariantów danych ćwiczen, np nauczyc się impossible dip, reverse muscle up (hefesto), podciaganie na jednej rece, podciąganie w front lever/back lever podciaganie w human flag itd.. handstandy i inne rzeczy mnie mało interesują bo to robi każdy, a nie lubie robić ćwiczeń/elementów które wymagają od ćwiczącego jedynie balansu. Dzieki za wszystkie odpowiedzi!

 

 


  • 0

#2
streetworkouter0101

streetworkouter0101

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 33 postów

ps, wszystkiego tak dużo bo jestem wzrokowcem, ale generalnie jak sie cwiczy to wychodzi nie wiecej niz półtora max 2 godziny z rozgrzewką. Nie licząc mobilizacji przed i po treningu


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych