Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Początki i pierwszy plan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
wolciak

wolciak

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Witam

  1. Wiek: 18
  2. Płeć: Mężczyzna
  3. Wzrost i waga: 180cm 88kg
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat: Cwiczyłem mma oraz pływałem
  5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś w przeszłości: brak
  6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś pigułkę wiedzy?: Tak
  7. Cel treningowy (siła, wytrzymałość, sylwetka, gibkość, pozycje statyczne): Wyrzeźbić ciało (szczególnie brzuch / nie zależy mi na nogach a nawet nie chce rzeźbić nóg.), zrzucić z 10kg oraz chciałbym nauczyć się robić pompki na dwóch rękach.
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi: 7x w tygodniu lubie szybkie treningi około godzinki. Czytałęm co pisał Pablo1 że jest to błedne cwiczyć tyle razy w tygodniu jednak ja jestem chętny spróbować :).
  9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: kcal, węglowodanów, białka, tłuszczy, produktów niezdrowych: Od 2 tygodni pilnuje kcal zjadam tak do 2100kcal, unikam wszystkich fastfoodów i wszelakich cukrów (słodycze, kolorowe napoje) potem stopniowo chce zmiejszyć kcal.
  10. Plan treningowy stworzony przez Ciebie: Aktualnie mój plan treningowy jest skąpy codziennie robie: ​

-3x15 pompki klasyczne

-3x15 diamentowe

-3x20 dipy

-30 crunchow

-side to side 30sec

-sitting hold with leg kick 30sec

-plank 40sec

- Na koniec skacze na skakance ile mam ochoty (minimum te 15minut).

 

Czy ma to jakikolwiek sens na początek? Unikam podciągania ponieważ nie daje rady po 4-5 razach czuje ból w klatce.


  • 0

#2
eGzu

eGzu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 160 postów

Spróbuj podciągań australijskich.


  • 0

#3
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Może spróbuj podciągań w sylwetce Hollow Body. Nie mam pojęcia jak obecnie je robisz a może w jakiś sposób w HB ból nie będzie doskwierał :)

EDIT: Znalazłem na szybko jakiś tutorial aby zobrazować różnice. O Hollow Body na pewno znajdziesz dużo informacji w sieci,


Użytkownik Bueno edytował ten post 18 czerwca 2017 - 22:18

  • 0

#4
Whizzkid

Whizzkid

    Pomału do przodu!

  • Użytkownik
  • 162 postów

Jak codziennie robisz to samo, to lipa trochę. Niech przemawia w tym planie różnorodność. Jak robisz już tyle tych pompek, to weź trudniejszą wersję, np. progresje do pompki na jednej łapie. Dipów już tyle machasz to możesz dodać ciężaru, kup w biedronce 10kg cukru, wrzuć do plecaka i jedziesz. Jak cię klatka boli od podciągań to dziwne, idź do fizjoterapeuty, na pewno pomoże, bo nie ma co wyrzucać podciągań, bo to jedno z topowych ćwiczeń. Obecnie polecam też australijskie podciąganie, może być też z ciężarem, bo na pewno to będzie dla ciebie zbyt łatwe bez niczego. No i nogi, pistolety i inne bajery, mostek mógłby też wpaść, rozciągniesz sobie całą klatkę, może polepszy ci się w ten sposób z podciąganiem.

Pozdro  :ph34r:


  • 0

#5
wolciak

wolciak

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Dobra zmieniłem miejsce gdzie sie podciągam i to pomogło :D ( podciągałem się wcześniej na "dachu" a teraz na trzepaku i jest git. Jednak i tak robie tylko 5-6 podciągnięć.


  • 0

#6
Whizzkid

Whizzkid

    Pomału do przodu!

  • Użytkownik
  • 162 postów

Ja polecam program Fighter pull ups http://www.strongfir...gram-revisited/


Użytkownik Whizzkid edytował ten post 20 czerwca 2017 - 21:32

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych