Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Nadchodząca redukcja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1
Majchrzal

Majchrzal

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 118 postów

Od marca chciałbym zacząć redukować tkankę tłuszczową tak żeby na lipiec mieć widoczny brzuszek ^_^. Skłaniałbym się do diety z małą ilością węglowodanów + do tego treningi na siłę. Czy pomoglibyście mi ułożyć dobrze michę?? Byłbym bardzo wdzięczny ;)

Info o mnie:
Rocznik: 1996.
Staż : Ponad dwa lata
Waga obecna : 74.5 kg

BF : 15-20% ( Maciuś nadal jest :D )

 

 

Dziekuję z góry Wam za pomoc. Jeśli potrzeba jakiś zdjęć czy czegokolwiek to proszę pisać śmiało :). Życzę miłego dnia


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Jeśli skłaniasz się do małej liczby węglowodanów to bezapelacyjnie najlepsze będzie żywienie optymalne, często opisywane na forum. Tak naprawdę pewnie wszystko znajdziesz pod hasłami "dieta kwaśniewskiego", "tłuszczówka" itd. Z forum sporo na ten temat wypowiadał się Salute!, toteż możesz poszperać też po jego postach. Jeśli nie będziesz mógł znaleźć informacji to pisz, w wolnym czasie spróbuję coś znaleźć i tu wstawić. W razie pytań również pisz, na forum relatywnie sporo osób jest na tej diecie więc ktoś na pewno pomoże.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Od marca chciałbym zacząć redukować tkankę tłuszczową tak żeby na lipiec mieć widoczny brzuszek ^_^. Skłaniałbym się do diety z małą ilością węglowodanów + do tego treningi na siłę. Czy pomoglibyście mi ułożyć dobrze michę?? Byłbym bardzo wdzięczny ;)

Info o mnie:
Rocznik: 1996.
Staż : Ponad dwa lata
Waga obecna : 74.5 kg

BF : 15-20% ( Maciuś nadal jest :D )

 

 

Dziekuję z góry Wam za pomoc. Jeśli potrzeba jakiś zdjęć czy czegokolwiek to proszę pisać śmiało :). Życzę miłego dnia

Tu stary nie ma co układać. Obcinasz węgle, nie jesz nic po 18 tej powiedzmy i redukujesz. Ja tak robię. W tym czasie 0 słodyczy, 0 chleba. Czasem jest ciężko ale idzie wytrzymać:) Ile masz zamiar zejść i czy już redukowałeś wcześniej?


  • 0

#4
Majchrzal

Majchrzal

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 118 postów

Redukowałem ale to był tylko miesiąc :). Chciałbym zrzucić sadło, wyciąć się ile da przez te 3 miesiące. Pablo o tłuszczówce czytałem sporo, bardziej chodziło mi o posiłki w ciągu dnia, czy jest sens jedzenia np 2 śniadań itp. Remix666 chodzi Ci o okno insulinowe ?


  • 0

#5
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Nie dziwię, się że czytasz dużo o tłuszczówce i wciąż niezbyt dużo wiesz, bo tak naprawdę wszędzie można znaleźć rozbieżne teorie, niektóre zakrawające wręcz na czary mary dietetyczne takie jak liczenie kalorii na diecie ketogenicznej :D Nawet "dietetycy" w telewizji publicznej mówią że "na diecie ketogenicznej nie można schudnąć", także w ogóle Ci się nie dziwię.

Pryncypialne zasady na tłuszczówce:

1. Jemy głównie produkty odzwierzęce o dużej zawartości tłuszczu i niskiej węglowodanów.

2. Ograniczamy białko, celując z jego spożyciem w 0,6-1,2 g na kg masy ciała, przy czym staramy się, żeby było ono jak najwartościowsze.

3. Jemy do syta kiedy jesteśmy głodni, staramy się nie podjadać, jemy dużo i rzadko, najlepiej 2-3 posiłki dziennie.

4. Streszczając stosunek BTW powinien wynosić 1 : 2,5-3,5 : 0,8-1 gdzie ilość ma mniejsze znaczenie gdyż dobierana jest według głodu.

 

Odnośnie punktu pierwszego to najłatwiej go przestrzegać eliminując wszelkie produkty zbożowe, słodycze, soki, napoje słodzone, w tym soki owocowe, mocno ograniczając owoce, węglowodany czerpać głównie z ziemniaków i niesłodkich warzyw m.in. kapustnych. Ograniczając powyższe zostają nam mięsa, głównie te tłuste, nabiał: tłuste sery, śmietany, mleko w umiarkowanych ilościach, masło, jaja itp.

Odnośnie punktu trzeciego to nic tak nie sprzyja utracie tkanki tłuszczowej (poza nie jedzeniem węgli) jak okresowe posty, jesteśmy uzależnieni od ciągłego uczucia sytości, jednak ewolucyjnie człowiek jeszcze się do tego nie przyzwyczaił i w sytuacji gdy ciągle jemy (powszechne zalecane 6 posiłków dziennie) organizm ciągle magazynuje tkankę tłuszczową, nie mając jak jej spalić dlatego dobowe posty raz w tygodniu mogą zdziałać cuda, tym bardziej w połączeniu z tłuszczówką, czego jeszcze nie testowałem :)

 

Odpowiedź do Twojego pytania chyba nasuwa się sama - nie ma sensu jedzenia dwóch śniadań :)


  • 0

#6
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Redukowałem ale to był tylko miesiąc :). Chciałbym zrzucić sadło, wyciąć się ile da przez te 3 miesiące. Pablo o tłuszczówce czytałem sporo, bardziej chodziło mi o posiłki w ciągu dnia, czy jest sens jedzenia np 2 śniadań itp. Remix666 chodzi Ci o okno insulinowe ?

Nawet nie wiem co to jest to okno:) 2 lata temu zredukowałem 11 kg w 3 miesiące. Nie bawiłem się w żadne diety. Odrzuciłem od razu wszystkie napoje kolorowe, margarynę, cukier do kawy. Generalnie zawziąłem się. Na końcu prawie całkowicie odrzuciłem pieczywo (na rzecz wafli ryżowych). Całkowicie nigdy nie odrzuciłem węglowodanów bo bym chyba padł :) czasem czekolada weszła ale nie codziennie. Nie jadłem w nocy nic choć mnie skręcało. Wiem, że robiłem to źle bo nie jadłem owoców i warzyw. Teraz znów robię delikatną redukcję w podobnym w stylu z tą różnicą, że jem owoce (jabłka głównie). Musisz zobaczyć jak waga spada i to cię zmotywuje. Nie można pękać :) Mi schodziło 1 kg tygodniowo. Na tłuszczową dietę się nie piszę bo bym chyba pawia puścił :)  Danny Kavadlo pisze, że tłuszcz zaczyna się spalać po 12 godzinach bez żarcia. Niektórzy jedzą tylko warzywa i owoce ale dla mnie to zbyt radykalne. i prawda jest taka-żadne ćwiczenia nie pomogą jeśli nie zmieni się ostro nawyków żywieniowych. czytałem ostatnio, że ćwiczenia izometryczne dobrze palą tłuszcz ale nie stosowałem ich nigdy zbyt dużo. Powodzenia! Jak coś to pisz. A ile masz wzrostu? Boja schodziłem z 86 kg przy 170 cm.


  • 0

#7
Majchrzal

Majchrzal

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 118 postów

Dzięki za odpowiedź :D. Mam 172 cm. Słodycze jadam sporadycznie. Ogólnie teraz chciałem obciąć węglowodany do 70g na dzień ( jeść je będę 50 na trening, a 20 na kolację). Rozważam węgle tylko z warzyw, ale sam nie wiem ile musiałbym ich wpierniczyć xd. Do tego dorzucić plan 5x5 (Dipy, podciąganie, przysiad na jednej nodze + izometria ). Brzuch i lędźwia po kazdym treningu, który byłby 3 razy w tygodniu. Przy spożywaniu 1g białka/kg masy ciałą + 70g w ile musiałbym dać tłuszczy żeby nie zjadało mi mięśni?


  • 0

#8
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów
@remix666 A po co te jabłka? :)
  • 0

#9
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

@Majchrzal, Tłuszczy jesz tyle by być najedzonym, taka droga jest najłatwiejsza i również zdrowa. Średnio będzie to około 3g na kg masy ciała. Węgli możesz spokojnie dać mniej, około 50g i nie będzie Ci "zjadać" mięśni, nie ma takiej opcji żebyś ćwiczył siłowo i tracił mięśnie, to nie jest obcinanie kalorii (choć możliwe że będziesz zjadał ich mniej, bo wartościowsze jedzenie, czyli "dobre" zwierzęce tłuszcze są wykorzystywane niemal w całości, co innego warzywa czy zboża, które zawierają m.in. błonnik, który nie jest przez organizm przyswajalny, tylko w całości wydalany) do takiego stopnia, żeby organizm nie miał co jeść, a nawet przy ostrym zmniejszeniu kcal i jednoczesnym treningu siłowym, organizm sięgnie po mięsień dopiero jak skończy się tkanka tłuszczowa, o to się nie martw. 

Poczytaj nieco temat o tłuszczówce w tym dziale, nieraz już było mówione co się powinno jeść, oraz o żywieniu optymalnym ze strony Kwaśniewskiego.


  • 0

#10
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

@remix666 A po co te jabłka? :)

żeby dostarczyć sobie jakichkolwiek witamin:) 


  • 0

#11
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

To zabawne jak niektorzy lubia zyc w swiecie mitow. Przykladowe porownanie zawartosci witamin i mineralow w 100g jablka i watroby.

e4d20b9d6008.png

8258b12fa2ce.png


  • 2

#12
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Salute! Wrzuc jeszcze raz w lepszej jakosc, w tej co jest nie da sie nic przeczytac.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#13
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Jak klikniesz to ci sie powieksza.

 

Ale mozna tez sobie otworzyc np to w 2 kartach i porownac:

Jablko http://www.dobradiet...ow_entry&lp=353

Watroba http://www.dobradiet...how_entry&lp=87


  • 0

#14
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Czyli jak ktoś jest wegetarianinem to krzyżyk na drogę? :)

 może to zdrowa jakoby wątróbka jest mitem? Wiesz, różne zestawienia można z netu wyciągnąć i w nie wierzyć. Szczególnie, że teraz to każdy se może zakładać portal, stronę i pisać prawdy objawione. Nie ma co robić sporu z jakiejś pierdoły. Jem te jabłka i tyle bo nie zażywam żadnych witamin w tabletkach i  w ogóle mało jem owoców i warzyw. Inni jedzą wątróbkę lub konia z kopytami i też dobrze:) Co tam komu służy. A tak w ogóle żałuję, że włączyłem się w wątek bo jak zaczyna się gadka o diecie to robi się wojna i każdy najmądrzejszy. Krótka piłka-dietę powinienen układać profesjonalny dietetyk a nie kolesie z internetu. To co mi służy niekoniecznie dobrze zadziała na inny organizm.


  • 0

#15
Majchrzal

Majchrzal

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 118 postów

Dziękuję chłopaki slicznie za odpowiedzi ^_^. Salute lepiej wcinać ryż czy ziemniaki Twoium zdaniem?


  • 0

#16
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

@remix666, dlatego nie układamy diety tylko dajemy pewne wskazówki. A co do dietetyka to naprawdę trudno trafić na takiego "profesjonalnego" gdzie w dzisiejszych czasach dyplom można sobie kupić bez trudu i za nieduże pieniądze, nie mówiąc już o tym, że w większości wnioski, których się uczą są bardzo sprytnie wyciągane na podstawie sponsorowanych przez firmy farmaceutyczne "badań".

 

@Majchrzal, zdecydowanie lepiej ziemniaki i to z tłuszczem, żeby wyrzut insuliny był bardziej rozłożony w czasie ;)


  • 0

#17
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Jak klikniesz to ci sie powieksza.

Ale mozna tez sobie otworzyc np to w 2 kartach i porownac:
Jablko http://www.dobradiet...ow_entry&lp=353
Watroba http://www.dobradiet...how_entry&lp=87

U ciebie po kliknięciu na te wczesniejsze obrazki da sie cos przeczytac? Bo u mnie nie, temu napisalem post powyzej. Tak napisale jakbym na te zdjecia nie wszedlem.

Ale z tych linkow to juz wszystko widac. ;)

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#18
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów
U mnie ze zdjęć wszystko widać :) Ogólnie śmieszny jest ten mit o tym, jak to owoce i warzywa są bogate w witaminy :D
  • 0

#19
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

U mnie ze zdjęć wszystko widać :) Ogólnie śmieszny jest ten mit o tym, jak to owoce i warzywa są bogate w witaminy :D

Kupilem 2 ogórki.
Jeden bardzo duzy a drugi maly.
Po zjedzeniu duzego bylo czuc roznice w soczystosci i ze jest mniej smaczny w porownaniu do tego malego.
Dopowiem, ze ten duzy to byl zwykły a ten maly to byl bio.
Teraz nigdy nie bede kupował byleczego.

Tak samo z papryka, skorka byla taka matowo i śliska jak jablko po chemikaliach.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#20
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Czyli jak ktoś jest wegetarianinem to krzyżyk na drogę? :)

Stwierdzilem tylko fakt, ze owoce maja niewiele witamin i zjedzenie porcji watrobki srednio raz na 2 tygodnie wyrabia wszelkie RDA ponad normy.
 

Krótka piłka-dietę powinienen układać profesjonalny dietetyk a nie kolesie z internetu. To co mi służy niekoniecznie dobrze zadziała na inny organizm.

U mnie "profesjonalny dietetyk" oficjalnie przyjmujacy w przychodni jest otyly i daje plany zywcem z internetu. Potem u wszystkich jest efekt jo-jo, bo tak sie konczy bazowanie na teorii kalorycznej. Ergo: chcesz powiedziec, ze tylko dietetyk jest depozytariuszem tajnej wiedzy jak jesc?


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych