Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jak zacząć z kettlebells?

kettlebells

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Rwanie rosyjską metodą jest o wiele trudniejsze technicznie niż hardstyle. Gdyby kazać pierwszej lepszej osobie powtórzyć obydwa ruchy (dać im podstawowe wskazówki, wstępnie przeszkolić) większość osób lepiej poradziła by sobie z hardstyle.

Rwanie metoda rosyjska to jakie to?
Rwanie ketla z martwego punktu (tzn z ziemi)?
Hardstyle to rwanie ze swingu, tak mi sie wydaje.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#22
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów


  • 0

#23
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

No widziałem juz te nagranie, kilkanascie dni temu.

Oni robia ze swingu (czyt z zamachu) te snatche.
A nie z ziemi po lini prostej w gore.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#24
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Hardstyle jest czysto silowe, w gs chodzi o ergonomie i ilosc powtorzen.


  • 0

#25
Ghost W

Ghost W

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 255 postów

Rosyjska metoda to dokładnie giriewoj sport (ros. Гиревой спорт). Początki samych kettli datuje się na ok. 1700 rok, a sam sport rozwija się intensywnie od kilkudziesięciu lat. W telegraficznym skrócie polega on na wykonywaniu danego ćwiczenia przez dziesięć minut. Jest to swego rodzaju dwubój (podrzut i rwanie - jako jedna konkurencja oraz długi cykl, czyli zarzut i podrzut). Nie będę się rozpisywał na ten temat, bo kto zechce ten znajdzie więcej informacji w internecie.

Co do Caculina i jego metod....

Praktycznie nikt w Rosji nie ćwiczy hardstyle, mało kto go tam w ogóle zna. Metody Caculina są całkiem spoko, aczkolwiek niemal całkowicie odbiegają od filozofii treningowej Rosjan. HS jest dynamiczo-siłowe, a GS wytrzymałościowe (chociaż do wykonania ponad 200 rwań 32kg w 10 minut potrzeba niemałej siły...). Tyle w temacie. Absolutnym mistrzem GS jest Ivan Denisov.

Na tym filmiku jest technika rwania GS w spowolnieniu:

 

 

Poniżej wypisałem to co mi przyszło do głowy w kontekście porównania rwania HS i GS:

 

PLAdU43.png


  • 1

#26
Jakub Girya

Jakub Girya

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Rosyjska metoda to dokładnie giriewoj sport (ros. Гиревой спорт). Początki samych kettli datuje się na ok. 1700 rok, a sam sport rozwija się intensywnie od kilkudziesięciu lat. W telegraficznym skrócie polega on na wykonywaniu danego ćwiczenia przez dziesięć minut. Jest to swego rodzaju dwubój (podrzut i rwanie - jako jedna konkurencja oraz długi cykl, czyli zarzut i podrzut). Nie będę się rozpisywał na ten temat, bo kto zechce ten znajdzie więcej informacji w internecie.

Co do Caculina i jego metod....

Praktycznie nikt w Rosji nie ćwiczy hardstyle, mało kto go tam w ogóle zna. Metody Caculina są całkiem spoko, aczkolwiek niemal całkowicie odbiegają od filozofii treningowej Rosjan. HS jest dynamiczo-siłowe, a GS wytrzymałościowe (chociaż do wykonania ponad 200 rwań 32kg w 10 minut potrzeba niemałej siły...). Tyle w temacie. Absolutnym mistrzem GS jest Ivan Denisov.

Na tym filmiku jest technika rwania GS w spowolnieniu:

 

 

Poniżej wypisałem to co mi przyszło do głowy w kontekście porównania rwania HS i GS:

 

PLAdU43.png

Fajnie opisane :) 
Dla mnie kettle to narzędzie treningowe (w sumie ulubione), ale chętnie korzystam z każdej ze szkół. 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych