Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ból łokcia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
Lewykk

Lewykk

    Suchy, ale wariat

  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Lokalizacjaok. Radomia
Siema!
Potrzebuje waszej pomocy. Zdarza się, że po treningu lub w jego czasie (głównie pompki lub podciąganie) dostaje bólu łokcia. Czuje go tylko po wewnętrznej stronie w lewej ręce.
Stosuje plan 5x5 progresując powoli. Co może być tego przyczyną? Jak zapobiec?
Ból ustępuje po kilku dniach samoczynnie. Teraz złapał mnie już 3 raz
  • 0

#2
lys

lys

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów
Ja mam duże problemy z łokciem, ze względu na przebyte złamanie. Powiem Ci, że sęk tkwi w odpowiedniej rozgrzewce i w przygotowaniu stawu do trudniejszych wariantów ćwiczeń. Dodatkowo warto stosować mobilizacje łokci, nadgarstków i stawu barkowego. Od kiedy moja rozgrzewka trwa około 15-20 min nie uświadczam bólu w łokciu.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Nagraj się i zobacz czy w ostatnich powtórzeniach nie siada Ci technika, ewentualnie ćwicz trochę lżej nie wyciskając mocno ostatnich powtórzeń bo wtedy ryzyko kontuzji jest większe, często przez złą technikę lub/oraz zmęczenie mięśni, które już tak nie chronią stawu. 

Również miałem podobny ból po zaliczeniu dipów na w-f'ie, wcześniej myślałem, że to przez przeprosty, ale ostatnio znów poczułem ten ból przy dipach z obciążeniem właśnie gdy w 5x5 zbliżałem się do granicy i ostatnie powtórzenia robione były na siłę. Na szczęście szybko się z tym uporałem odstawiając na jakiś czas ruchy pchające, smarując maścią i regenerując się lżejszymi odmianami, od pompek przy ścianie zaczynając.


  • 0

#4
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Zapewne początkowe objawy łokcia golfisty, zadbaj o technikę w podciąganiu, bo boli właśnie przez złą technikę w tym ćwiczeniu. Może zbyt szybko zacząłeś ćwiczyć zaawansowanym treningiem, bo 5x5 to nie jest plan na początek (duża intensywność, a stawy nieprzygotowane). ;)


  • 0

#5
Lewykk

Lewykk

    Suchy, ale wariat

  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Lokalizacjaok. Radomia
Dzięki bardzo panowie!
Progresowałem powoli, tak jak rady pokazują na forum
Odpocznę trochę i zobaczymy co będzie dalej
Skupię się też na technice 😊

Użytkownik Lewykk edytował ten post 09 lutego 2017 - 17:16

  • 0

#6
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Polecam pompki tricepsowe, swojego czasu miałem bóle łokcia, ćwiczę je regularnie i wciąż utrudniam, jestem aktualnie na pompkach tricepsowych na jednej ręce na kolanach i dają wycisk, dodatkowo polecam rolowanie miejsc przedramienia, okolic łokcia i tricepsu, często się zdarza że to właśnie z powodu przeciążonych przedramion, tricepsów może boleć łokieć. Wzmacnanie, rolowanie i rozciąganie na pewno pomoże + dobra rozgrzeweczka ;)


  • 0

#7
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

W sumie takie wzmacnianie rzeczywiście może mieć naprawdę dobre efekty.


  • 0

#8
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Potwierdzam elbow push ups (bo chyba o tym piszesz Bejek) bardzo pomagają na wzmocnienie i rozgrzanie łokci (? xd). :P


  • 0

#9
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Ja na to mówię pompka tricepsowa, widziałem jeszcze nazwę tygryski czy impossible push ups nie mylić z impossible dip.
Kładziesz ręce na ziemi na szerokości barków, ciało w jednej linii,  nogi złączone, pozycja hollow body - protakcja łopatek, dzięki temu brzuch jest mocniej odczuwalny i w rezultacie możemy ćwiczyć izometrycznie brzuch. Ręce zatrzymują się tuż przed ziemią, nie kładziemy rąk i podnosimy się do pełnego wyprostu (to ważne bo triceps najmocniej pracuje gdy ręką jest prosta (spina się).


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych