Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Etapy w kalistenice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
Whizzkid

Whizzkid

    Pomału do przodu!

  • Użytkownik
  • 162 postów

Witam,

Jak widzicie etapy rozwoju w kalistenice?

Na przykład kulturyści mają masę i redukcje, w sztukach walki jest tego więcej, siła, dynamika, szybkość, wytrzymałość. Wszystko robi się etapami, jeden etap jakiś określony czas.

W kalistenice jak to jest? Tylko siła i wytrzymałość? Jak dzielicie swój rok?


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

W przypadku kalisteniki periodyzacja poszczególnych treningów i całych cykli treningowych może wyglądać tak samo jak w każdym innym sporcie. Ponadto podobnie jak w przypadku pozostałych trzeba stosować manipulacje intensywności i natężenia, aby być w stanie osiągać progres i omijać stagnację szerokim łukiem. 

 

Sądzę, że na start najlepiej jest zastosować rozkład cyklu z artykułu Powadziego o "Kształtowaniu siły mięśniowej" - pozwala to na wzmocnienie stawów i przygotowanie organizmu do dalszego wysiłku. Nawet gdy jesteśmy zaawansowani to postępowanie z tą metodyką jest dobrym pomysłem i może zapewnić stały i co ważne - bezpieczny oraz idący w parze ze zdrowiem - progres. Mowa oczywiście o podziale treningów na cykl przygotowujący, ukierunkowany i specjalistyczny. Łączna długość tych cykli może się wahać w granicach 6-12 miesięcy, ale nie jest to reguła. 

 

W zasadzie to co napisałem jest kroplą w morzu, chodzi mi głównie o to że w przypadku kalisteniki można zastosować takie same metody blokowe jak w innych sportach (tyczy się to również wspomnianego przez Ciebie podziału uwzględniającego rozwijanie poszczególnych cech motorycznych, jak np. siła, dynamika, wytrzymałość etc. w zależności od potrzeb - jest to oczywiście nieco wyższa szkoła jazdy).


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych