Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ocena planu FBW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
lys

lys

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów
Witam. Proszę o ocene planu FBW który sam ułożyłem. Wczesniej ćwiczyłem schematem pull/push/legs ale czas na zmianę. Pozdrawiam :)

A

Podciąganie na kółkach w L- sit
Wyciskanie na płaskiej
Wiosłowanie na kółkach
Hspu
Przysiad
+ progresje elementów

B

Podciąganie na drążku
Dipy
Lina w L- sit
Wyciskanie żołnierskie
Martwy ciąg
+ progresje elementów

Zastanawiam się kiedy wcisnąć naukę elementów. Po treningu bazy będzie okej?

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
  • 0

#2
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

progresje elementów lepiej wrzucić na samym początku treningu Ps. nie rób martwego po podciąganiach/jakichkolwiek ćwiczeniach w zwisie bo popsujesz sobie plecy


  • 0

#3
lys

lys

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów
Serio? Nie wiedziałem o tym. Dzięki za sugestie. A czy oprócz tego plan jest ok?

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
  • 0

#4
lys

lys

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów
Oceni ktoś plan? Pablo może Ty sie wypowiesz?

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów
Plan jest w porządku, tylko nie bardzo wiem co to jest wiosłowanie na kółkach. Schemat jest trochę popsuty przez to że tylko w jednym masz nogi, martwy bardzo niewiele oddziałuje na czwórki, większość pracy wykonują dwugłowe oraz prostowniki i lędźwie, więc w ten dzień możesz dać jakieś pistolety w mniejszej objętości. Elementy najlepiej wcześniej w stosunku do innych ćwiczeń kalistenicznych, ale już raczej po ćwiczeniach z ciężarami szczególnie martwym, przysiadzie i żołnierskim. Możesz także elementy robić w inne dni, zostanie Ci jakieś 4 dni wolne bo chyba nie zamierzasz robić FBW więcej niż 3 razy w tygodniu?
  • 0

#6
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Na wstępie proponowałbym o uzupełnienie ankiety, dodanie liczby serii i powtórzeń oraz częstotliwość jaką planujesz wraz z podanym rozmieszczeniem treningów w konkretne dni (np. pon A, śr B itd.).

Na ten moment mogę doradzić, aby do treningu A dodać wykroki lub pistolety (przysiady wykonujesz z obciążeniem?), natomiast do treningu B również pistolety lub wykroki lub przysiady. Jeśli łączysz kali z siłownią to lepiej robić ćwiczenia w zwisie po ćwiczeniach z żelastwem, a jeśli nie odpowiada Ci taki układ to przeznacz treningi A na FBW czysto kalisteniczne i trening B na sesję z żelastwem. Przy takim układzie elementy można bez problemu dodać do treningi kalistenicznego - zarówno na początku jak i na końcu sesji.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#7
lys

lys

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów
Wiek-30
Płeć-mezczyzna
Wzrost i waga 182cm 79kg
Rodzaj i intensywnosc ruchu - kalistenika, rower
Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości zlamanie w lokciu 10lat temu
Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? (Tak lub Nie) Tak
Cel treningowy - ogolna siła i wytrzymalosc, dalej sylwetka
Czas jaki możesz poświęcić na treningi - 3-4dni w tyg
Rodzaj diety: ograniczam weglowowodany i unikam przetworzonego zarcia
Plan treningowy stworzony przez Ciebie
A

Podciąganie na kółkach w L- sit
Wyciskanie na płaskiej
Wiosłowanie na kółkach
Hspu
Przysiad
+ progresje elementów

B

Podciąganie na drążku
Dipy
Lina w L- sit
Wyciskanie żołnierskie
Pistolety
+ progresje elementów

Zamierzam wykonywać ćwiczenia w 4-5 seriach w przedziale 5-8 powtórzeń.
Trening 3 - 4 x w tyg.

Przysiady robię z obciążeniem a na łydki mam skakankę. A co do wiosłowania na kółkach to chodziło mi o podciąganie australijskie na kółkach.
Co by można było zmodyfikować oprócz nóg?ewentualnie coś dodać lub usunąć?

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
  • 0

#8
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Wygląda rozsądnie jeśli dodasz po jednym ćwiczeniu na nogi w sesji A i B. Oprócz tego wyciskanie żołnierskie dałbym na początek sesji B.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#9
lys

lys

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów
A co sądzisz gdybym w treningu B podciąganie, dipy i przysiady połączył w drabinie? A reszte ćwiczeń robił standartowo seriami. Ma to sens?

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
  • 0

#10
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Można kombinować, tylko nie skomplikuj sobie zanadto treningu na początku. Sporo zależy od charakteru tych drabin, czy je ułożysz bardziej pod siłę czy wytrzymałość. Głównym niuansem może być brak energii i chęci na następne ćwiczenia, choć nie musi.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych