Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Martwy ciąg jednorącz na jednej nodze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

Zadam pytanie mądrzejszym ode mnie . Czy Martwy ciąg jednorącz na jednej nodze może wywołać podobną reakcje hormonalną do klasycznego Martwego ciągu ? Chodzi mi o to czy można Martwy z sztangą zastąpić np. Martwy z hantlą ? 


  • 0

#2
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów
Rozumiem że chodzi tobie o Martwy ciąg gdzie stoimy na jednej nodze w jednym ręku ciężar i pochylamy się do przodu starając się mieć prostą nogę?
Ogólnie wydaje mi się, że zastąpić można wszystkim hantlem, kettlem ale nie będzie to tak samo efektowne że względu na mniejszy ciężar jaki podniesiemy a co za tym idzie mniejszy bodziec dla organizmu. Jednak poczekaj na odpowiedź jeszcze kogoś bo mogę się mylić.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

 Czy Martwy ciąg jednorącz na jednej nodze może wywołać podobną reakcje hormonalną do klasycznego Martwego ciągu ? 

Wg mnie tak. Długo robiłem kiedyś taki ze względu na mało obciążenia w domu i potem fajnie się to przełożyło na klasyk.

Tylko trzeba strasznie uważac na technikę.


  • 0

#4
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

Wg mnie tak. Długo robiłem kiedyś taki ze względu na mało obciążenia w domu i potem fajnie się to przełożyło na klasyk.

Tylko trzeba strasznie uważac na technikę.

No właśnie wydawało mi się, że może być podobnie jak z pistoletami do przysiadów.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych