Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Problem z kręgosłupem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
no_name

no_name

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 85 postów
Jakieś dwa miesiące temu przy podnoszeniu jakiegoś ciężaru nabawilem się kontuzji odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Nigdy wcześniej nie korzystałem z siłowni, były to pierwsze spotkania z ciężarami. Boli mnie przy pochylaniu, chodzeniu, bieganiu, siedzeniu. Od tego czasu mniej ćwiczę, byłem u dwóch fizjoterapeutów, ale nic się nie poprawiło. Robiłem rentgen-bez zmian. Studiuje na uczelni wojskowej no i nie powiem, że przez to mam problemy z normalnym funkcjonowaniem. Jakie ćwiczenia można wykonywac, żeby zminimalizować ten ból i czego unikać?
  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Spróbuj wykonywać rolling (przetaczanie) z asortymentu resetów, leżenie na ziemi z dociśniętym odcinkiem lędźwiowym również powinno przynieść ulgę. Nie jestem w żadnym wypadku kompetentną osobą do leczenia jakichkolwiek urazów, ale jeśli byłeś u lekarzy i robiłeś rentgen to chyba nie ma tragedii - możesz jeszcze spróbować przejść się do lekarza sportowego. Uważaj też by podnosić rzeczy z zachowaniem prostych pleców, a przy treningu nie zapominaj o zadbaniu o plecy.

 

Boli Cię podczas wykonywania mostków?


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
no_name

no_name

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 85 postów
Pełnych mostków nie umiem zrobić, ale wszelkiego rodzaju wersje łatwiejsze nie sprawiają bólu. Tylko jak chce wstać z ziemi to wtedy czuję ten ból.
  • 0

#4
Shym

Shym

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów
Z wlasnego doswiadczenia szczerze polecam rocking, na Youtube wstukaj OS rocking będziesz wiedzieć co robić:)
Masz pewność, że kontuzja pojawiła się w momencie podnoszenia czegos ciezkiego?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5
no_name

no_name

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 85 postów
Tak, to się zaczęło przy podnoszeniu ciężkiego przedmiotu. Od tego czasu mam tak jakby sztywność w Lędzwiach, kiedy wcześniej byłem w stanie zrobić pełen skłon w przod na stojący i siedząco, to teraz nie jestem w stanie tego zrobić ;/
  • 0

#6
Shym

Shym

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów

Sztywność wynika pewnie z faktu, że masz mięśnie pospinane. Mięśnie spinają się wokół miejsca gdzie coś jest nie tak. Taka naturalna reakcja organizmu na kontuzje.

Miałem kiedyś podobny problem z lędźwiami i jeśli dobrze pamiętam na rentgenie wtedy też nic nie było widać. Byłem u ortopedy, potem u neurologa, który w końcu wysłał mnie na tomografie komputerową. Okazało się, że mam poprzesuwane dyski. Przez internet nikt Ci w sumie nie pomoże. Może odwiedź jeszcze jakiegoś lekarza ortopedę czy neurologa, może coś znajdą, a może zlecą dodatkowe badania. Tak czy siak lepiej wiedzieć co w trawie piszczy. Nawet jeśli resety wspomniane przeze mnie i Pablo1 Ci pomogą, a na pewno pomogą, to nie ignoruj sprawy i odwiedź jeszcze jakiegoś lekarza :)

Swoją drogą kontuzja to też świetna opcja jeśli chodzi o rozwój. Szybkiego powrotu do zdrowia życzę!


  • 0

#7
no_name

no_name

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 85 postów
Co do tego rockingu, to ile minut dziennie?
  • 0

#8
Shym

Shym

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów
Ciężko powiedziec. Ile chcesz w sumie. Poprobuj sobie ile Ci "potrzeba" i tyle sobie rób. :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#9
no_name

no_name

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 85 postów
Okej, dzięki za pomoc ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych