Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Technika przysiadu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
4fun

4fun

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 108 postów
  • LokalizacjaLubelskie
Witam,
Tak jak w temacie, przedewszystkim chodzi mi o ułożeniu ciała, czytam u Pavla, że w jednej ksiazce poleca przysiad rownoległy i żeby kolana nie wychodzily po za stopy. Dużo innych artykułów to obalają mit o wychodzeniu kolan po za stopy. Druga sprawa jest taka, że myślałem, że Pavel zawsze traktuje za najlepsze ruchy te pełne niż nie pełne jak przysiad rownolegly. Wracam teraz do treningow po operacji kolana, chcę się zabrac za treningi glównie od strony technicznej I szukam co do tego najlepszej odpowiedzi
  • 0

#2
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Zacznij od przeczytania tego:
http://outsidersathl...s-wiedziec.html

http://www.scec.pl/p...leboka-analiza/


Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#3
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Jak masz odpowiednią mobilność to kolana powinny wychodzić poza linię palców, jednak nie wszyscy mają dobrą mobilność i głęboki naturalny przysiad może im sprawiać trud, więc trzeba nad tym pracować, mobilność w stawie skokowym, kolanowym i biodrowym do przysiadu niezbędna ;) Oczywiście tylko pełny przysiad, żadnych pół cośtam bajerów xD 


  • 0

#4
Guest_RussianBear_*

Guest_RussianBear_*
  • Gość
Przysiad równolegly o którym piszesz to przysiad trójboju siłowego (low bar), stosowany głównie pod bicie rekordów przez tych "heavy weight" trójboistów. Ja ci polecam robic (high bar) przysiady olimpijskie, czyli pelnozakresowe az siadziesz na lydkach.
  • 0

#5
4fun

4fun

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 108 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Ok, dzięki za info. Ja robiąc przysiad to jeżeli zaczynam z ruchu bioder do pozycji jak najgłębszej, dotykając łydek to mi kolana nie wychodzą po za linie palców, natomiast jak zauważyłem, że gdy zaczynam ruch kolanami to wychodzą mi po za linie palców i pięty się podnoszą :D także robię tą pierwsząa opcje, najpierw ruch biodrem 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych